jaki jest jack russell terrier ??

Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: talagia »

To zalezy w jakim jest wieku i jak tryb szczepienia przechodzi
KasiaMMMMMM
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2010, o 14:36

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: KasiaMMMMMM »

ma 2 miesiąse i jak narazie miał jedno kompleksowe szczepienie (nosówka, parwowiroza itp.), drugie będzie miał jutro. Był 3 razy odrobaczany, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie?
synek1981
Posty: 9
Rejestracja: 7 lip 2010, o 11:22

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: synek1981 »

Co do spacerów zimą to normalne .
Mój Jack ma prawie dwa latka ,a jak tylko przyjdzie mróz to spacerek trwa kilka chwil sisiu ,kupa i do domu bo łapki marzną.
Kąpać szczeniaka i to zimą odradzam .
Niech się oswoji z nowym otoczeniem i dopero na wiosne kąpiel
Przytulanie i ciągłe domaganie się tego to norma ,a przynajmniej u mojego pieska .
Uwielbia być blisko swojego nowego stada .
Jednak trzeba z tym ostrożnie bo ja mam kłopot jak gdzieś idziemy z psem to on tylko na kolanach i nie ma przebacz (i jak tu zjeść obiad).
Co do załatwiania się kompletnie na dworze to trzeba chwili czasu aż dorośnie do tego.
Mój piesek rozume ,że idziemy do domku i załatwia wszystko jak należy bo wie ,że potem pare godzin trzymania ,a to nie jest łatwe i miłe

Frodencja jak tam wychowanie malucha ?
frodencja
Posty: 8
Rejestracja: 21 lis 2010, o 13:08

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: frodencja »

Dzięki jak na razie dobrze.
Miałam chwile zwątpienia,ale jest już jest całkim,całkim.
Jak już chyba pisałam załatwia swoje potrzeby na podwórku .
Jak chce w nocy wyjść lub nad ranem to mnie budzi, tak kicha i delikatnie gryzie moje palce że nie sposob się nie obudzić. Nauczył się też wykonywać komende SIAD i to jest takie fajne. Tylko prosić nie chce na dwóch łapkach tylko po prostu kicha . Marta chce go nauczyć DAJ GŁOS więc szczeka razem z nim oczywiście to jej nie wychodzi . Nie mam pojęcia jak go tego nauczyć.
No i mam jeszcze jeden problem. Mój problem to odkurzacz,żelazko, deska do prasowania, wiadro z mopem, hula hop i gitara ( córka gra na gitarze) tak strasznie szczeka na te przedmioty ze nie słyszę własnych myśli-biorę żelazko i już dwa diabełki w oczach i nie ma przeproś po prostu szał. Wiem można go chwilę gdzieś zamknąć ale co jeśli chodzi o krzesło przy biurku na kółkach? Od jakiegoś czasu jak ktoś na nim usiądzie to od razu zrywa się bo wiadomo co będzie za chwile. To naprawdę jest problem.
Pozdrawiam
synek1981
Posty: 9
Rejestracja: 7 lip 2010, o 11:22

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: synek1981 »

Spróbuj pozwolić mu zapoznać się z tymi przedmiotami ,na które szczeka.
Mój Jack też szczekał nie wiele rzeczy ,ale jak dałemu mu powąchać i chwile się z tym oswoić z bliska to mu przeszło .
Musisz też go nauczyć ,że tak nie wolno i sugestywnie wydać komendę nie wolno i tak długo próbować ,aż zareaguje.
frodencja
Posty: 8
Rejestracja: 21 lis 2010, o 13:08

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: frodencja »

To pewnie dobry pomysł,że trzeba mu dać się z tymi przedmiotami zapoznać,chociaż sama nie wiem, przecież kółka od krzesła obwąchuje non stop i dopóki się nie ruszy krzesłem jest ok.
Acha piesek nadal uwielbia jeść, ale przynajmniej nie pilnuje mnie tak strasznie w kuchni .
Pozdrawiam.
synek1981
Posty: 9
Rejestracja: 7 lip 2010, o 11:22

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: synek1981 »

ulubinona zabawa mojega JACKa
frodencja
Posty: 8
Rejestracja: 21 lis 2010, o 13:08

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: frodencja »

Bardzo chciałam zobaczyć tą zabawę,niestety ale się nie da otworzyć .
Mam problem. Po wielkich prośbach mojej córki"mamusiu tylko kilka razy:) pozwoliłam małemu rozrabiace spać w łóżku. Wiem,wiem to był błąd. Teraz mam oczywiście problem,bo małemu tak dobrze w tym łóżku że niestety nie chce go opuścić. Wie doskonale co do niego mówie ale udaje że nie słyszy,albo że spi dzisiaj rano to nawet nagle zdechł nawet go uczyć nie trzeba było . Teraz trudno będzie bo jak zamknęlam drzwi żeby nie miał w nocy dostępu do łóżka to załatwił swoją potrzebę w domu, bo niby jak miał nas obudzić . No cóż czlowiek uczy się na błędach.
synek1981
Posty: 9
Rejestracja: 7 lip 2010, o 11:22

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: synek1981 »

To już umarł w butach
Ja swojego też tylko raz wpóściłem do łóżka ,bo nie dawał mi spokoju ,a tu tylko godzinka snu pozostała.
To było 1,5 roku temu
Teraz nim się położe on już spi obok swojej Panci i nie się przytulić
Pies jak człowiek bardzo szybko przyzwyczaja się do dobrego
Teraz już musisz pozwolić mu spać w łóżku bo będzie broić i robić wszystko ,żeby tylko usnąć pod kołderką .
krysia35
Posty: 1
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 12:39

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: krysia35 »

Witam serdecznie,
Od 6 miesiecy jestem posiadaczka jack russel terriera. Na poczatku moja suczka Krysia byla bardzo grzeczna, szybko sie uczyla, zaakceptowala dwa koty, ktore mam w domu. Jedyny problem ktory mialam to taki, iz Krysia kochala caly swiat, na spacerku witala sie ze wszystkimi, skakala, chciala byc glaskana i kochana. 2 miesiace temu przyjechalam z nia i kotami do domu rodzinnego w ktorym jet pies, po kilku spacerach z dwoma psami suka Krysia zmianila sie nie do poznania. Grysie przechodnow na spacerze, szczeka, niesamowicie ciagnie robiac sobie przy tym rany na szyjce. Jednym slowem inna suka. Do tego od kliku dni zaczela sikac na lozko! Sika po przyjsciu ze spaceru! Oczywiscie na spacerze tez robi sisiu, prawde mowiac nie wiem co robic. Probowalam dziudziac nosek w odchodach, krzyczec, ignorowac, nic nie skutkuje. Co robic, macie jakies pomysly.
Czekam na jakiekolwiek uwagi
Pozdrawiam
Skorni
Posty: 8
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 11:41

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: Skorni »

Również posiadam psa rasy Jack Russell Terrier. Cudowny pies, ale z takim temperamentem, że szczęka opada.
Mam jednak mały problem.
Maluch ma 7 tygodni i niesamowicie gryzie.
Przy pobudce, zabawie itp.
Nie zawsze robi to mocno, ale nie chcę, aby miał takie złe nawyki i chcę go tego oduczyć.
Ma ktoś pomysł jak to zrobić ?
Wiem, że jest młody, ale bardzo szybko się uczy.
Umie już 2 komendy i reaguje na swoje miny.

Pozdrawiam
Skorni
Posty: 8
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 11:41

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: Skorni »

reaguje na swoje *imię

Przepraszam za pomyłkę.
Ultimooo

Re: jaki jest jack russell terrier ??

Post autor: Ultimooo »

Witam!

Również jestem posiadaczem JRT ,niestety jestem nim coraz bardziej załamany

Od samego początku wiedziałem , że mam psa z ogromnym temperamentem, skorym do zabawy itd. taki miał być.niestety miałem nadzieje , że z biegiem czasu pies będzie coraz mądrzejszy a jak na razie niestety tak nie jest (a ma juz ponad 1,5 roku)
Postaram się wymienić problemy związane z moim psem:

-jeżeli zostawie w przedpokoju buty zostana od razu zjedzone po moim wyjsciu z domu( załatwil juz 4 pary) oczywiscie zaczałem buty chowac
-jak nikt go nie pilnuje wskakuje na łózko i sika, dlatego wychodząc z domu zamykamy pokoje a on zostaje w przedpokoju i kuchni
- w kuchni podlany kosz na smieci i lodówka
-spacery z nim to udręka, ciagnie ile ma tylko sił,nie reaguje na polecenia( w domu bardziej słucha(komendy zostaw, zejdz, chodz), wpada pod mo0je nogi,
-wychodzi na spacer nie po to zeby połazic ale po to żeby wytropic innego psa(dlatego pewnie ciagnie z nosem przy ziemi)
-jak jakis pies do niego dojdzie albo on do psa to najpierw chwilke wącha go a potem rzuca sie na niego z gryzieniem.musze uciekac z nim od innych psów
- staram sie go puszczac ze smyczy na pobliskim boisku, ale po tym jak go puszcze nie reaguje wogole na moje polecenia , nie przychodzi do mnie.po prostu szuka dziury w płocie żeby uciec i poszukac innego psa do gryzienia

Nie wiem juz co robic, to moj 4ty z kolei pies, wczesniej mialem typowe mieszance i nie bylo z nimi praktycznie zadnych problemów, prosze pomóżcie! Z góry dzieki za odpowiedz.
-
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości