Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: Khayman00 »

W sensie najtrudniejszy, bo wiemy, że takim przedmiotem na pierwszym roku była anatomia. Co w takim razie straszy na drugim? Biochemia, fizjologia?

P.S.
Jak wyglądają praktyki po drugim roku?
Awatar użytkownika
safa_tt
Posty: 73
Rejestracja: 4 lut 2007, o 21:11

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: safa_tt »

Biochemia i fizjologia:D
Zależy na jakiej uczelni pewnie. U nas skosili z obu po połowie.

Praktyki - 2 tyg w lecznictwie doraznym (jakos tak sie nazywa) czyli pogotowie/sor
2 tyg w przychodni jako pomoc od wszystkiego.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: Khayman00 »

safa_tt pisze:Praktyki - 2 tyg w lecznictwie doraznym (jakos tak sie nazywa) czyli pogotowie/sor
2 tyg w przychodni jako pomoc od wszystkiego.
dzieki
Awatar użytkownika
Delirium
Posty: 70
Rejestracja: 9 lip 2008, o 08:12

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: Delirium »

KhaymanO_o pisze:W sensie najtrudniejszy, bo wiemy, że takim przedmiotem na pierwszym roku była anatomia. Co w takim razie straszy na drugim? Biochemia, fizjologia?

Pytanie jest co najmniej dziwne, ponieważ wszystko przecież zależy tak na prawdę od katedry na której jest ten przedmiot - jaki jest stosunek asystentów do studentów i zajęć, jaka jest forma zaliczenia, jakiej trudności są zazwyczaj pytania przygotowane przez asystentów, itd itd itd.

( Poza tym jednej osobie lepiej może wchodzić biochemia a innej fizjo )

Gdybyś chociaż dodał na jakiej uczelni (ew. umieścił ten temat w dziale danej uczelni a nie ogólnym) było by pewnie troszkę łatwiej odpowiedzieć na to pytanie


A co do samego zapytania to np. na ŚUMie w Katowicach ponoć najbardziej uciążliwa jest biochemia, natomiast na CMUJ fizjologia .
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: Ann »

W Poznaniu podobno biochemia jest najcięższa na II roku. Co do pytania odnośnie praktyk, to u nas po II roku praktyki są tylko u rodzinnego ( 4 tygodnie).
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: Khayman00 »

Ann pisze:Co do pytania odnośnie praktyk, to u nas po II roku praktyki są tylko u rodzinnego ( 4 tygodnie).
safa_tt pisze:Praktyki - 2 tyg w lecznictwie doraznym (jakos tak sie nazywa) czyli pogotowie/sor
2 tyg w przychodni jako pomoc od wszystkiego.
ekhm, to praktyk nie odbywa się wszędzie tak samo?
Delirium pisze:Pytanie jest co najmniej dziwne, ponieważ wszystko przecież zależy tak na prawdę od katedry na której jest ten przedmiot - jaki jest stosunek asystentów do studentów i zajęć, jaka jest forma zaliczenia, jakiej trudności są zazwyczaj pytania przygotowane przez asystentów, itd itd itd.
Mi chodziło o ogólne stwierdzenia, przecież wiadomo, że biologia medyczna jest trudna, ale nie ma porównania do anaty. I tego chciałem się dowiedzieć o drugim roku.
Delirium pisze:Gdybyś chociaż dodał na jakiej uczelni (ew. umieścił ten temat w dziale danej uczelni a nie ogólnym) było by pewnie troszkę łatwiej odpowiedzieć na to pytanie
Niestety nie za bardzo by to pomogło, ponieważ tam gdzie ja studiuję, jeszcze nie było drugiego rocznika i nikt nie wie dokładnie jak to u nas będzie Stąd moje pytanie.
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: Halius »

KhaymanO_o pisze: ekhm, to praktyk nie odbywa się wszędzie tak samo?
Nie. Z tego co się orientowałem to nawet na WUMie rozkład praktyk jest trochę inny w zależności od wydziału. Np. IWL ma po drugim roku właśnie 2tygodnie w pogotowiu i 2 u rodzinnego, a IIWL 4tyg u rodzinnego. Oczywiście w dalszych latach to się wyrównuje.
Luna
Posty: 20
Rejestracja: 19 lip 2008, o 09:29

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: Luna »

dla mnie najgorsza była biochemia
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: Medycyna Lwów »

a ja odpowiem że najważniejsza jest fizjologia (nawet ważniejsza niż anatomia) i jej się porządnie warto uczyć, choć bez sensowne uczenie się wzorków z biochemii, których po paru dniach się już nie pamięta, niestety często to utrudnia.

U mnie po równi fizjologia i biochemia zajmowały czas, dla mnie gorzej było na fizjologii, ze względu na specyficzny zespół asystentów i prof. /
Delirium pisze: Pytanie jest co najmniej dziwne, ponieważ wszystko przecież zależy tak na prawdę od katedry na której jest ten przedmiot - jaki jest stosunek asystentów do studentów i zajęć, jaka jest forma zaliczenia, jakiej trudności są zazwyczaj pytania przygotowane przez asystentów, itd itd itd.

( Poza tym jednej osobie lepiej może wchodzić biochemia a innej fizjo )
podpisuję się pod tym.
devitto
Posty: 38
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 11:47

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: devitto »

W Łodzi z kolei fizjologia nie stanowi żadnego problemu (jeśli chodzi o egzamin - bo samo dojśćie do tego egzaminu i kolokwia na komputerach to nierzadko droga przez mękę).
Z biochemii w tym roku było stosunkowo łatwo, choć faktem jest, że biochemia ludzi kosi.
Natomiast jak dla mnie, najgorsza była histologia. Ale to oczywiście tylko moje zdanie nt. mojej uczelni

Co do biochemii i uczenia się wzorków - osobiście uważam, że (pominąwszy wspomniane wzorki, które może niekoniecznie wszystkim się przydadzą), biochemia jest przedmiotem istotnym. Może nie tak, jak fizjologia, ale mimo wszystko znajomość biochemii jest ważna. W każdym aspekcie klinicznym, jak sądzę.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: Medycyna Lwów »

tylko że wszystkie kliniczne aspekty biochemii są we wstępach książek do np. patofizjologii czy farmakologii, a same uczenie się wzorów mimo że może i ułatwia uczenie sie samej biochemii, to jest trochę bez sensu, bo się ani nie przydaje a tylko zabiera czas, który można poświecić np. na naukę fizjologii czy czegoś innego.
devitto
Posty: 38
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 11:47

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: devitto »

Dlatego napisałem pominąwszy wspomniane wzorki"
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Jaki jest najgorszy przedmiot na drugim roku?

Post autor: Khayman00 »

Hmmmm zdania widze są w sumie podzielone. Ja po pierwszych 2 tyg. stwierdzam, że większy nacisk u nas będzie się kładło na fizjo, lecz z biochemii też nie ma zmiłuj się, żeby nie było za prosto. Po za tym na koniec 3 sem. jeszzcze egzamin z histologii, więc się trochę nawarstwia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości