Jaki kierunek jest najbardziej podobny do medycyny???

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Katrin 18
Posty: 50
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 13:57

Jaki kierunek jest najbardziej podobny do medycyny???

Post autor: Katrin 18 »

Na medycyne niestety nie moge startować więc chciałabym jakiś kierunek jak najbardziej zbliżony do niej. Mógłby ktoś coś zaproponować
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Jaki kierunek jest najbardziej podobny do medycyny???

Post autor: Savok »

Zdefinjujzblizony". Co masz na mysli?
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Jaki kierunek jest najbardziej podobny do medycyny???

Post autor: Claudia »

Gdzieś czytałam, że zbliżona do medycyny jest farmacja
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Jaki kierunek jest najbardziej podobny do medycyny???

Post autor: Savok »

Farmacja ma sie do medycyny jak biologia do ochrony srodowiska.

Gdybysmy znali oczekiwania Katrin wzgledem medycyny, pewnie znalazloby sie kilka sugestii.
PATI00045
Posty: 6
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:43

Re: Jaki kierunek jest najbardziej podobny do medycyny???

Post autor: PATI00045 »

RATOWNICTWO MEDYCZNE
Katrin 18
Posty: 50
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 13:57

Re: Jaki kierunek jest najbardziej podobny do medycyny???

Post autor: Katrin 18 »

Chodzi mi o to żeby na studiach było dużo przedmiotów takich jak na medycynie, żebym potem miała jak najwięcej wspólnego ze szpitalami, klinikami itd. Jaki w ogóle polecacie kierunek po maturze z biologii i chemii (rozszerzonej oczywiście)? Dzięki za wypowiedz
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Jaki kierunek jest najbardziej podobny do medycyny???

Post autor: Savok »

Katrin 18 pisze:żeby na studiach było dużo przedmiotów takich jak na medycynie, żebym potem miała jak najwięcej wspólnego ze szpitalami, klinikami itd
Hmm. wychodzilo by na pielegniarstwo.


matura nie determinuje zainteresowan i rodzaju studiow, jakie powinno sie podjac, zeby byly ciekawe i przyszlosciowe. Wszystko zalezy od tego co TY chcesz z tym zrobic, a nie co ci ktos tam powie.
aga.agnes
Posty: 66
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 11:09

Re: Jaki kierunek jest najbardziej podobny do medycyny???

Post autor: aga.agnes »

Podobno na elekroradiologii jest bardzo dużo przedmiotów pokrywających się z tymi na lekarskim.Elektoradiolog robi w zasadzie to samo co lekarz radiolog(pomijajac bark tutułu lekarskiego).No i wtedy generalnie będziesz mieć kontakt z szpitalami itd.
No i akurat wymagają rozszerzonej biologii i chemii.


Ale tak ja mówi Sawok wszystko zależy co chcesz robić.
Katrin 18
Posty: 50
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 13:57

Re: Jaki kierunek jest najbardziej podobny do medycyny???

Post autor: Katrin 18 »

po tym jak doszłam do wniosku że z medycyny nic nie bedzie to nie mam pomysłu na życie.nie wiem tak naprawde co ze sobą zrobić . Poczytam troche o tej elekroradiologii i zorientuje sie jak to wszystko wygląda bo nawet o tym nie pomyślałam. Dzieki

[ Dodano: Pon Wrz 10, 2007 15:35 ]
Jeszcze jedno pytanie. Na UJ jest taki kierunek

[ Dodano: Pon Wrz 10, 2007 16:17 ]
Zapomniałam jeszcze zapytać czy nie orientujecie się gdzie jeszcze w Krakowie można studiować analityke medyczną oprócz CMUJ. Dowiedziałam sie że na CMUJ nie ma zaocznej a na dzienne jest tylko 55 miejsc
aga.agnes
Posty: 66
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 11:09

Re: Jaki kierunek jest najbardziej podobny do medycyny???

Post autor: aga.agnes »

Tego nie wiem.Na niektórych AM elektoradiologia jest jako odrębny kierunek a na niektórych AM jako specjalność zdrowia publicznego.Musiałbyś się dowiadywać na uczelni.


A analityka medyczna podobnie jak lekarski, farmacja,stomatologia jest kierunkiem występującym tylko na AM/UM/CM.Nie ma tych kierunków w trybach zaocznych.Są tylko dzienne i wieczorowe(tudiujesz z grupą dzianną,ale płacisz za to).
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jaki kierunek jest najbardziej podobny do medycyny???

Post autor: Medycyna Lwów »

jest taki kierunek na AGH inżynieria biomedyczna, ale nie wiem dokładnie co to jest. Z nazwy może i podobne do medycyny.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Jaki kierunek jest najbardziej podobny do medycyny???

Post autor: Savok »

Nie sadze, zeby projektowanie aparatury medycznej mialo wiele wspolnego z lekiem.
aga.agnes
Posty: 66
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 11:09

Re: Jaki kierunek jest najbardziej podobny do medycyny???

Post autor: aga.agnes »

To jest chyba kierunek podobny trochę do fizyki medycznej.A to podobno tragiczny kierunek i nie ma nic wspólnego z medycyną.Tak przynajmniej słyszałam od znajomych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości