Jaki mikroskop wybrać?

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
amphibia

Jaki mikroskop wybrać?

Post autor: amphibia »

Dotychczas uŻywałem mikroskopu, który teoretycznie powiększał do 900x, nie wiem ile w tym prawdy, poniewaŻ nie był to ani drogi mikroskop (troche lepszy od tych dziecinnych), ani nigdy nie udało mi się nic wyraźnie powiększyć 900x. Przypuszczam, Że prawdziwe mikroskopy, powiększające do 1000x dają lepsze efekty :?: :twisted:

Teraz zamierzam kupić coś lepszego. Tylko jak łatwo się domyślić z tematu, nie jestem pewien co wybrać. Chcę go wykorzystać do celów raczej biologicznych:

- obserwacje organizmów niewidocznychgołym okiem"
- obserwacje komórek, tkanek itp.
- obserwacje mikroorganizmów

Chodzi mi o w miare dobry sprzęt, ale nie za drogi, w granicach 200-400 zł. Czy za taką cenę moŻna kupić coś odpowiedniego? Jeśli tak to jakie mikroskopy mi polecacie? Jakich smai uŻywacie? I co moŻecie doradzić w tym temacie? :)
dolores.matusik
Posty: 8
Rejestracja: 17 lis 2007, o 13:48

Re: Jaki mikroskop wybrać?

Post autor: dolores.matusik »

Zerknij ta ten mikroskop: niezły kompletny zestaw na początek
Mikroskop_Bresser_Visiomar_z_okularem_PC

Dolores
Phacias
Posty: 50
Rejestracja: 4 maja 2008, o 13:32

Re: Jaki mikroskop wybrać?

Post autor: Phacias »

Może warto by było zainteresować się też wyrobami Delty. Co prawda ja reklamowałem swój mikroskop i jeszcze kilka osób mówi, że mają problemy z jakością, ale w tak tanim mikroskopie raczej nigdy nie będzie to wyrób w stylu Universal. Skoro mówisz 200- 400zł to może być z deltą ciężko. Jedyne co mogę dać to:

Kosztuje co prawda 590PLN, ale gwarantuje powiększenie 1000x bez soczewki barlowa która bardzo pogarsza jakość obrazu. Jeśli mieszkasz blisko Katowic lub Warszawy to kup w salonie (to ułatwi reklamację i naprawę, a zawsze lepiej przygotować się zawczasu )

Generalnie, wielu ludzi chwali sobie Deltę. Mnie nie wyszło, ale to nie oznacza od razu, że to firma gramdodatnia czy gramujemna. Powiedziałbym, że są tak po środku.
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: Jaki mikroskop wybrać?

Post autor: michicho »

amphibia - jest gdzies w tym dziale temat gdzie doradzamy zakup mikroskopu.
Znajdź i poczytaj, PiotrTeodor dobrze radzi w tym temacie
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości