Jaki wybrać?

Fotografia przyrodnicza w portalu biolog.pl czyli porady, pomoc, aparaty cyfrowe oraz Twoje zdjęcia przyrodnicze
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Jaki wybrać?

Post autor: Tahtimittari »

laurencja pisze:A poza tym teraz jest promocja na Sony Alphę
moja kuzynka ma i sobie chwali ją.
ja ze swojej strony mogę za to Nikona polecić w 100%

teraz się wyposażyłam w pierścienie pośrednie (bo mnie na obiektyw krótkoogniskkowy z dużą skalą odwzorowania nie stać=P) i filtry dwa do niego )
laurencja
Posty: 19
Rejestracja: 14 cze 2009, o 10:52

Re: Jaki wybrać?

Post autor: laurencja »

Ja jestem przekonana, że każdy będzie chwalił posiadany przez siebie aparat zupełnie się nie dziwię. Ja uważam, że każdy ma swoje zalety. Dla mnie ważne jest także to, jak dany aparat się w ręku układa, czy wygodnie mi będzie robić nim zdjęcia. Najbardziej przyjemny dla mojej, nie za dużej dłoni, jest Sony właśnie i to także skłania mnie do wyboru tej lustrzanki.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Jaki wybrać?

Post autor: Tahtimittari »

laurencja pisze:Ja jestem przekonana, że każdy będzie chwalił posiadany przez siebie aparat zupełnie się nie dziwię. Ja uważam, że każdy ma swoje zalety.
każdy chwali swój, bo ma z nim najwięcej do czynienia ) a jak się ze sprzętem oswoi to się najlepiej robi zdjęcia.
Saint
Posty: 181
Rejestracja: 21 sty 2008, o 19:12

Re: Jaki wybrać?

Post autor: Saint »

Nikon D200.
I nic więcej do szczęścia nie potrzeba
(no plus odpowiedni obiektyw )
laurencja
Posty: 19
Rejestracja: 14 cze 2009, o 10:52

Re: Jaki wybrać?

Post autor: laurencja »

Tahtimittari pisze: każdy chwali swój, bo ma z nim najwięcej do czynienia ) a jak się ze sprzętem oswoi to się najlepiej robi zdjęcia.
Co racja, to racja. Zdecydowanie tak jest! I każdy tu będzie chwalił, taki jaki ma a ja mam coraz większy dylemat. Byłam już w zasadzie zdecydowana i znów się zawahałam. Ehh
Awatar użytkownika
refri
Posty: 15
Rejestracja: 22 sty 2009, o 08:05

Re: Jaki wybrać?

Post autor: refri »

moim zdaniem: Canon 400D bądź zakupic pentaxa
Awatar użytkownika
raxa
Posty: 58
Rejestracja: 22 lip 2008, o 21:26

Re: Jaki wybrać?

Post autor: raxa »

a moim (skromnym) zdaniem nie ma idealnego aparatu, poza tym jeżeli ktoś nie umie robić zdjęć to nie zrobi dobrego nawet Canonem Mark III . moim zdaniem amator nie powinien ładować kasy w drogie body za to kupić sobie lepszy obiektyw.
kiszkazmiodem
Posty: 28
Rejestracja: 16 cze 2009, o 08:50

Re: Jaki wybrać?

Post autor: kiszkazmiodem »

Poszukaj promocji, nie raz jest tak, że za niewielkie pieniądze kupisz 2 obiektywy i aparat -) To na prawdę się opłaca. Sama wiem jak teraz jest mi ciężko dokupić dobry i raczej tani aparat macro.
Tajfunet
Posty: 22
Rejestracja: 10 sie 2009, o 18:42

Re: Jaki wybrać?

Post autor: Tajfunet »

ja mam nikona d90 w komplecie z obiektywem 18-105 i jestem zadowolona. choć prawda jest taka jak napisał Marcin I. samo body tudzież jak w moim przypadku body z obiektywem, to jeszcze nic, trzeba patrzeć na resztę osprzętu i wtedy porównując ceny dobrać coś dla siebie. z reguły droższy aparat to nieco tańsze peryferia i na odwrót- myślisz ze kupujesz taniej a w rezultacie okazuje się że reszta osprzętu wychodzi bardzo drogo.
Mithril
Posty: 4
Rejestracja: 1 lip 2009, o 08:40

Re: Jaki wybrać?

Post autor: Mithril »

Ja mam canona 400D i polecam- dosc niska cena w stosunku do jakosci. Osobiscie odradzalbym Sony- mam uraz do tej firmy, ale to moje osobiste odczucie Mysl przede wszystkim o dobrym obiektywie bo to on przy robienie zdjec wykonuje 90% pracy calego aparatu Warto zaopatrzyc sie w jakis makro, tele i portretowke (dosc spory wydatek ale przez dluzszy czas mozna kompletowac) d
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości