jaki wyniki z biol i chem razem?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jaki wyniki z biol i chem razem?

Post autor: Korczaszko »

ta żeby się dostać trzeba miec po 100% (taka sama panika jak u mnie pod tytułem nikt nie zaliczy sesji, bo oni muszą nas uwalić )
xienka

Re: jaki wyniki z biol i chem razem?

Post autor: xienka »

Slashu pisze:Nie pisałem w tym roku, ale z tego co mówią, a mówią, że łatwa, a do tego rocznik 90 jest bardzo liczny to progi będą wyższe.
A ja słyszałam, że właśnie trudna była. tzn. Gdy moja ciotka oceniała te matury w Krakowie to mówiła jej koleżanka, która poprawiała matury z biologii, że wyszły bardzo źle. właśnie w tym roku nie było czystej wiedzy, było mnóstwo logicznego myślenia, ale z chemii już lepiej poszło
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: jaki wyniki z biol i chem razem?

Post autor: Asillith »

W moim roczniku jak pierwszy raz zdawałam wszyscy tez liczyli na super wyniki życie jednak zweryfikowało później poglądy. Poczekajcie do wyników i do dwóch pierwszych list wtedy będzie można coś szacować, a teraz się nakręcacie. A moim skromnym zdaniem więcej niż 5 pkt to nie wzrosną jeśli wogóle wzrosną.
Awatar użytkownika
Acetylocholina
Posty: 1308
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11

Re: jaki wyniki z biol i chem razem?

Post autor: Acetylocholina »

o_O czyżby kraj geniuszy

[ Dodano: Sob Cze 13, 2009 09:49 ]
p.s. ja tez stawiam na najgorszej uczelni próg wyniesie ostateczny coś koło 165 pkt albo nawet i mniej
a rocznik czy liczniejszy hmm myślę, że podobnie
Ostatnio zmieniony 13 cze 2009, o 09:05 przez Acetylocholina, łącznie zmieniany 1 raz.
Tompol

Re: jaki wyniki z biol i chem razem?

Post autor: Tompol »

liczniejszy? a niż demograficzny ponoć jest niż demograficzny
Awatar użytkownika
Acetylocholina
Posty: 1308
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11

Re: jaki wyniki z biol i chem razem?

Post autor: Acetylocholina »

no właśnie a większa liczba zarejestrowanych wynika najzwyczajniej z większej ilości chętnych no cóż medycyna zawsze była obleganym kierunkiem
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: jaki wyniki z biol i chem razem?

Post autor: justina89 »

Mi tam już trochę przeszło z tymi wynikami, w sumie już niedaleko do wyników więc cierpliwie poczekam, dla mnie trochę większy stres będzie potem przy tych listach nas studia.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: jaki wyniki z biol i chem razem?

Post autor: Andzia »

Powiem Wam szczerze, że uważam, że CKE dało ciało z maturą z bioli. Oczekiwałam czegoś konkretnego, fajnej matury, która weryfikuje wiedzę. A to, co zobaczyłam w maju, to tylko pożal się Boże. Najgorsza, jaka mogła się trafić. Bo nie czujesz jak Ci poszło, nie wiesz jak odpowiadać, żeby ich zadowolić. I mimo że odpowiesz dobrze, to może nie do końca tak sformułujesz i punkty lecą. Szczerze powiedziawszy, wolałabym nawet trudniejszą, ale konkretną, a nie takie h.-muju dzikie węże. No przepraszam.
Z chemii się człowiek w miarę czuje, bo matura była super. Albo umiesz, albo nie umiesz i tyle.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: jaki wyniki z biol i chem razem?

Post autor: Arnold »

Zgadzam się, matura z bioli nie wymagała ani konkretnej wiedzy a tym bardziej logicznego myślenia . Matura z chemii była ok, jak się umiało to na pewno będzie dobry wynik. Podsumowanie matura z bioli była dziwna
Awatar użytkownika
Zegar
Posty: 379
Rejestracja: 1 maja 2007, o 00:47

Re: jaki wyniki z biol i chem razem?

Post autor: Zegar »

Ale pitolicie. Ok moze matura byla prostsza, chociaz to zazwyczaj się tak wydaje,wrzeczywistosci poziom jest zblizony. Ale maturzystówz bio bylo o 2000 mniej niz rok temu, wiec kandydatów na lek bedziepewnie mniej wiecej tyle samo. A dwie uczelnie więcej otworzyly rekrutację po dwóch przedmiotach, wiec prawdopodobnie się rozłozy ta sama ilosc chetnych na wiecej szkół. To raz. I nie mówcie mi o licznosci rocznika, bo liczny to był moj, bylo o 13 000 wiecej maturzystów z bio niz rok temu i przy takiej roznicy, owszem jak widzieliscie progi zeszloroczne w por do tych sprzed dwóch lat (mojego rocznika) byly duzo nizsze. Ale 2000 nie wprowadzi wiekszych zmian w stosunku do zeszlego roku. I tyle. Wiec jesli progi przez cokolwiek wzrosna to przez to ze ludziom mogla pojsc lepiej matura. I tyle. Ale tutaj ponownie powtarzam, wiecej uczelni bierze po dwoch przedmiotach, wiec to zminimalizuje wzrost progow. Nie jestem optymistą, jestem realistą. Nie panikujcie, bo nie ma cie podstaw do sądzenia ze progi drastycznie wzrosną. Jesli wzrosną to o pare pktów. To raz. Dwa- mowienie, ze progu beda powyzej 180? Nigdy takie nie byly. Nawet w moim roczniku i to w sytuacji gdzie sam poznan bral dwa przedmioty, reszta trzy - prog wyniosł 175, i to byl PIERWSZY prog. Ostateczny 169. A ludzi bylo duzo wiecej. Zeby progi mogly wzrosnac do 180, 6 uczelni * 280 os srednio na kazdą, bo taki jest sredni limit przyjec na tych szescu (chociaz np SUM ma 390, a lublin ponad 200, dlatego pisze o sredniej) musialoby napisac chem i bio na 90%, nie zdawac fizyki i chciec isc na lek. Czy widzicie realnym taki scenariusz? Ja nie. Nigdy sie to jeszcze nei zdazylo, nawet jak bylo 13 000 wiecej maturzystów z bio,a terazjest ich nie o 13 wiecej, tylko o 2 tysiace - mniej.

Bez paniki. Do ogloszenia piewszej listy kandydatów nie bedziemy wiedziec - nic.

[ Dodano: Sob Cze 13, 2009 11:42 ]
Podsumowanie matura z bioli była dziwna
Czyli taka jak co roku.

[ Dodano: Sob Cze 13, 2009 11:47 ]
Andzia pisze:Szczerze powiedziawszy, wolałabym nawet trudniejszą, ale konkretną, a nie takie h.-muju dzikie węże. No przepraszam.
Kazdy by wolal,aleco roku jest tak samo. Tez mi się to nie podobało jak sam zdawalem. Btw, ten wyraz,który zastąpiłaś w części kropkami, piszemy przez ch
elliott
Posty: 206
Rejestracja: 14 maja 2008, o 16:15

Re: jaki wyniki z biol i chem razem?

Post autor: elliott »

Tomiks pisze:ponoć jest niż demograficzny
sranie w banie, mi tez to mówili rok temu, a progi i tak były wyższe
Awatar użytkownika
Zegar
Posty: 379
Rejestracja: 1 maja 2007, o 00:47

Re: jaki wyniki z biol i chem razem?

Post autor: Zegar »

eliott pisze:sranie w banie, mi tez to mówili rok temu, a progi i tak były wyższe
Jakbys przeczytala to co napisalem wyzej,to bys siedowiedzial ze progi zeszloroczne byly znaczaco nizszeod tych sprzed 2 lat. A także,że w zeszlym rok bylo o 13000 mniej maturzystówz bio niz dwa lata temu, aw tym jest 2000 mniej niz rok temu.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2009, o 20:40 przez Zegar, łącznie zmieniany 1 raz.
Tompol

Re: jaki wyniki z biol i chem razem?

Post autor: Tompol »

elliott pisze: sranie w banie, mi tez to mówili rok temu, a progi i tak były wyższe
to ,że jest niż demograficzny to fakt , a nie jedna z wysnutych hipotez. Nic nie pisałem na temat progów , mimo ,że rok temu także byłem kandydatem na studia tak jak Ty. A progi były niższe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości