Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
nietzsche
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2012, o 16:29

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: nietzsche »

Skoro tak niewielu łodzian może mieć przyjemność studiować u siebie na jednej z najlepszych medycznych uczelni w kraju to gdzie idzie reszta?Nasze szkoły średnie są tak dobre,że wszyscy idą do lepszych uczelni niż ta czy tak niski,że do gorszych?Za granicę dużo osób jedzie?Może w Łodzi niewielu się medycyną interesuje.Poważnie pytam obeznanych jak to jest,że tak się wszyscy rozjeżdżają?Żeby się dowiedzieć gdzie studiują łodzianie musiałbym chyba na forum każdej uczelni medycznej zakładać nowe tematy.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: attyde »

U nas były grupy, w których prawie całość była z jednego liceum (konkretnie, z I), a dalej średnio po te 2 osoby. Większość chyba poszła tam, gdzie się dostała, jak to bywa z medycyną - a coraz mniej osób chce pisać rozszerzoną fizykę/matmę.
Avarie
Posty: 36
Rejestracja: 29 lip 2012, o 17:05

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: Avarie »

Ja jestem po I LO.
Awatar użytkownika
nietzsche
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2012, o 16:29

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: nietzsche »

Chyba Ameryki nie odkryję", ale I LO w każdym rankingu szkół średnich w łódzkim jest na pierwszym miejscu.Wiedziałem,że na medycynę idzie elita",no ale teraz to zaczyna wyglądać tak: nie jesteś w top 5 łódzkich szkół zapomnij o medycynie".Fakt:
z rankingami to trzeba ostrożnie bo od uczniów w dużej mierze to zależy jak się uczą,ale jak widać coś w tym jest.Tylko dlaczego umed nie podpisał umowy z takimi XXI czy XXXI,które tu padają,a XXVI czy XXXIII,które jak na razie pod względem medycyny(PRZYNAJMNIEJ TU!)wyglądają blado.W kwestii reklamy,która była poruszana mogliby mieć lepszą.Może nie każdy wie,ale III pod patronatem jest dopiero od tego roku.Stąd takie pytanie.Czy szkoły,które tu jeszcze nie zostały podane przez obecnych studentów robią się słabsze czy pozwalają na medycynę,ale w innym mieście?Jeżeli tak to gorszym-lepszym?W sumie poszerzam temat.Nie tylko UM łódzki wchodzi w grę.Jeżeli trafia tu ktoś niegdyś uczęszczający do łódzkiej szkoły średniej,a studiujący w innym mieście niż to proszony jest o jej wskazanie.Temat otworzony czysto dla ciekawości i ewentualnych osobistych rozważań.
belpherka
Posty: 52
Rejestracja: 21 lip 2012, o 15:40

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: belpherka »

Jestem nauczycielką chemii w III LO w Łodzi. Z mojej wychowawczej klasy w tym roku 14 osób dostało się na stomę lub lek na UMedzie, 1 osoba na lek CM UJ
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: Lektom »

belpherka, jest Pani tą słynną Panią M która uciekła z XXXI ?

nietzsche, mało osób jest z Łodzi, bo generalnie jest jakieś parcie na medycynę w całej Polsce. A dostają się na nią ludzie zdolni, nawet tacy którzy uczyli się w jakiejś podrzędnej szkole na wsi.
Surgeeon
Posty: 210
Rejestracja: 14 lip 2011, o 20:13

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: Surgeeon »

Dostają sie ci, którzy mają szczescie na maturze i trafią w odpowiedzi. Nie ma co na tym filozofowac. Możesz wykuc ksiązki z biologii na pamięc, wydac fortune na korepetycje, chodzic do liceum Oxfordu a i tak mozesz sie nie dostac bo zdajesz mature w roku kiedy pytania sa z dupy wzięte wiec zdobywasz 70%. Na medycyne składają osoby z roku gdzie matura była banalna, gdzie średnia punktów to minimum 75% i masz rok z głowy
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: wojtass »

Lektom pisze: nietzsche, mało osób jest z Łodzi, bo generalnie jest jakieś parcie na medycynę w całej Polsce. A dostają się na nią ludzie zdolni, nawet tacy którzy uczyli się w jakiejś podrzędnej szkole na wsi.
zgadzam sie w 100 procentach. Surgeon tez ma troche racji, bo trzeba miec szczescie, ale ze szczesciem bez wiedzy dostac sie nie da. wiec prawda lezy raczej po srodku
belpherka
Posty: 52
Rejestracja: 21 lip 2012, o 15:40

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: belpherka »

Lektom pisze:belpherka, jest Pani tą słynną Panią M która uciekła z XXXI ?
Nie wiedziałam, że jestem słynna ale odpowiedź brzmi: tak to ja. I można rzeczywiście powiedzieć, że uciekłam z wrzaskiem
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: Lektom »

belpherka, jest Pani słynna, bo uczniowie rzewnie płakali po Pani odejściu.
belpherka
Posty: 52
Rejestracja: 21 lip 2012, o 15:40

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: belpherka »

Tak, tak, pamiętam. Chcieli mnie przykuć do kaloryfera żebym tylko nie odchodziła. Żałowałam uczniów z XXXI LO. I nie odeszłam z tej szkoły na pewno z powodu uczniów. Do tej pory wspominam ich z dużą sympatią
szykiela
Posty: 1
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 18:55

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: szykiela »

Ja kończyłam III LO. Polecić mogę tę szkołę ze względu na chemię P Pozdrowienia dla belpherki od uczennicy z IIIc ^^ A co do tego patronatu, to zmiana, jaka z nim nadeszła, polegała na powieszeniu złotej tabliczki i zaproszeniu nas na zwiedzanie uczelni konkretnego dnia
Awatar użytkownika
nietzsche
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2012, o 16:29

Re: Jakie licea skończyli studenci umed w Łodzi ?

Post autor: nietzsche »

szykiela pisze:Ja kończyłam III LO. Polecić mogę tę szkołę ze względu na chemię P Pozdrowienia dla belpherki od uczennicy z IIIc ^^ A co do tego patronatu, to zmiana, jaka z nim nadeszła, polegała na powieszeniu złotej tabliczki i zaproszeniu nas na zwiedzanie uczelni konkretnego dnia
Teraz na stronie umedu jest rozpiska z wykładami dla licealistów.Mam znajomą w jedną z tych liceów i faktycznie na nie chodzą.Oprócz ciekawostek to chyba nic nie daje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości