Jakie " śmieci" są skupowane ?

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
dziki_chwast
Posty: 63
Rejestracja: 28 sie 2007, o 12:35

Jakie " śmieci" są skupowane ?

Post autor: dziki_chwast »

Niby na śmieciach można zarobić.
Wiem,że puszki,makulatura,żelazo są skupowane .
Jakie jeszcze inne śmieci są skupowane i co się dzieję np. z puszkami ,które oddam ?
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Jakie " śmieci" są skupowane ?

Post autor: dawidw »

dziki_chwast pisze:Niby na śmieciach można zarobić.
Wiem,że puszki,makulatura,żelazo są skupowane .
Jakie jeszcze inne śmieci są skupowane i co się dzieję np. z puszkami ,które oddam ?
Oj można. Aluminium stoi bardzo dobrze(coś koło 3zł/kg), tylko chcąc na tym faktycznie zarobić musiałbyś nazbierać z tone puszek. Puszki, które oddasz są w odpowiednich zakładach stapiane i ponownie wykorzystywane. Kiedyś miałem dużo makulatury(przynajmniej myślałem że dużo), zaniosłem na skup i ku mojemu zdziwieniu- tylko 20zł dostałem. Trochę mnie to rozczarowało, ale nie mam zamiaru z tego rezygnować. O puszkach, które kiedyś kolekcjonowałem nie wspomnę
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Jakie " śmieci" są skupowane ?

Post autor: badger »

skupuje się wszelkie metale, najwięcej płacą za miedź, aluminium i kwasówkę. Ponadto skupują akumulatory, butelki PET, szklane butelki, makulaturę, kartony. W sumie prawie wszystkie śmieci poza tymi organicznymi
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Jakie " śmieci" są skupowane ?

Post autor: Savok »

badger pisze:butelki PET
To chyba nie w naszym zascianku.

Fakt w wiekszosci europy na butelki po Coli jest poprostu kacuja, nawet 0,25euro, wiec sie oplaca oddawac.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Jakie " śmieci" są skupowane ?

Post autor: badger »

Savok pisze:To chyba nie w naszym zascianku.
w mojej mieścinie skupują chyba koło 10gr za kilogram płacą.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Jakie " śmieci" są skupowane ?

Post autor: ziabol »

Savok pisze:Fakt w wiekszosci europy na butelki po Coli jest poprostu kacuja, nawet 0,25euro, wiec sie oplaca oddawac.
Fakt. i pakują piwo w plastikowe butelki. nie komentuje bo nie pije ale to co najmniej dizwna sprawa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości