Jakie śmieci segregować ?

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
gosiek_92
Posty: 10
Rejestracja: 4 cze 2007, o 14:47

Jakie śmieci segregować ?

Post autor: gosiek_92 »

jak można rzucać papierki na ulicy? czy nasze środowisko już was nic nie obchodzi? ja chodzę po śmietnikach i zbieram śmieci. potem w domu je segreguje. co o tym myślicie? czy to naprawdę takie obrzydliwe jak inni myślą? lepiej bierzcie ze mnie przykład. a może to nie fair ze ja zabieram osobiste rzeczy ludzi którzy mieszkają na śmietnikach przecież to jest ich własność.
Ostatnio zmieniony 6 cze 2007, o 00:48 przez gosiek_92, łącznie zmieniany 1 raz.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Iwus »

nie rozumiem ,wygrzebujesz rzeczy ze śmietnika zanosisz do domu a potem je segregujesz?

chciłabym bardzo segregowac odpady ale nie mam takiej mozliwości(brak kontenerów),w Polsce ustawa nakazuje segregacje ale nie jest jeszcze z tym dobrze choc powoli to sie zmienia.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Medycyna Lwów »

Iwus pisze:chciłabym bardzo segregowac odpady ale nie mam takiej mozliwości(brak kontenerów),w Polsce ustawa nakazuje segregacje ale nie jest jeszcze z tym dobrze choc powoli to sie zmienia.
ja podobnie, bardzo mi sie pdobała jak byłem w Niemczech jak tam każdy w domu segreguje odpadki, a potem ma gdzie to wyrzucić co najważnijesze. U mnie na soiedlu sa niby jakieś m-ca na papier i butelki ale daleko dosc od mojego domu. Kiedys w szkole byy specjalne pojemniki na baterie i puszki, ale i ich teraz tez nie ma. Nie wim co sie dzieje, mimo ze tyle sie mówi o szereokopojętej ekologii.
kościa
Posty: 64
Rejestracja: 12 sty 2007, o 23:09

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: kościa »

Ja ostatnio zostalam mile zaskoczona, jedzac sobie pizze zauwazylam, ze w tej knajpie klienci moga segregowac smieci (byly osobne pojemniki na plastik i odpadki) szczerze mowiac to pierwszy raz sie z czyms takim spotkalam, mysle ze to naprawde dobry pomysl
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: dawidw »

Pomysł jest super, szczególnie jak ktos wie, co sie poźniej dzieje z takimi odpadkami(recykling) i jak to jest korzystne dla srodowiska. Kiedys oglądałem program chyba na Discovery- Jak to jest zrobione"- i pokazywali wlasnie recykling. Normalnie czysty biznes! I srodowisko mozna przy okazji chronic. Ten temat powinien byc naglosniony, ludzie musza sie czegos dowiedziec. I trzeba zaczac dzialac, bo z przyroda coraz gorzej.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Medycyna Lwów »

Ja to jestem nawet za takim czymś zeby segregacja była obowiazkiem każdego. Ale oczywiscie Polakom by sie niezawsze chciało, wiec powinny byc kary za nie segregowanie i to surowe. Nawet w blokach mieszkalnych karę płacili by wszyscy, za brak segregacji i nieporzadek z winy chocby jednegolokatora". Ludzie by sie nawzajem i pilnowali i przyzwyczaili szybciej i stało by sie to normą jak na Zachodzie. Jak coś kosztuje to wiadomo, ze sie bardziej to szanuje.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Guru »

Kaamil pisze:Nawet w blokach mieszkalnych karę płacili by wszyscy, za brak segregacji i nieporzadek z winy chocby jednegolokatora".
bez przesady, na szczescie do czegos takiego nigdy nie dojdzie, to bylby chory system jakiejs pseudowspolodpowiedzialnosci. Segregowaniu - TAK, chorym pomyslom jak ten - NIE
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Gosiaczek »

gosiek_92 pisze:ja chodze po smietnikach i zbieram smieci. potem w domu je segreguje. co o tym myslicie? czy to naprawde takie obrzydliwe jak inni mysla?
podziwiam

Moim zdaniem trzeba dokladnie ten problem omawiac z dzieciakami na lekcjach w szkole tlumaczyc ze wyrzucanie papierka na chodnik jest zle itp. Jesli mlodzi ludzie nabiorą dobrych nawykow typu wrzucanie smieci do kosza to jest duza szansa ze w przyszlosci beda segregowac smieci.
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: MiRACiDiUM »

gosiek_92 pisze:ja chodze po smietnikach i zbieram smieci. potem w domu je segreguje. co o tym myslicie?
Powinno się segregować śmieci, ale żeby wygrzebywać je ze śmietników?
gosiek_92 pisze:lepiej bierzcie ze mnie przyklad
Dla mnie to jużlekka przesada.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Guru »

gosiek_92 pisze:ja chodze po smietnikach i zbieram smieci.
Zdecydowanie jest to przesada, jednak pzowole sobie na wycieczke osobista, patrzac na wiekszosc postow uzytkownika gosiek_92 mozna smialo stwierdzic ze to prowokacja, ale o problemie segregowania smieci warto rozmawiac
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Iwus »

Kaamil pisze:Ja to jestem nawet za takim czymś zeby segregacja była obowiazkiem każdego.
wedle ustawy tak jest

mamy za mało poemników na segregacje,brak śmieciarek i rozwiniętego rynku recyklingu.
Najbardziej wykurza mnie to,że jestem specjalistą od gospodarki odpadami ale nie moge tego stosowac w życiu codziennym,bo urzednicy nie przewidzieli akurat w tym miejscu pojemników.Baterie zbieram i co jakiś czas zawożę do pojemnika ale nie będę jeździć ze wszystkim kilkanaście kilometrów
moja koleżanka pracuje w aptece i od ponad roku starają się o pojemnik na zużyte leki i od roku urzad miasta ich olewa.
Smutne ale prawdziwe.
a później powstają raporty na temat tego że Polacy są zacofani bo segregują tylko 1% odpadów
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Medycyna Lwów »

Taki mamy widizsz karj, ja też bym chętnie segregował, ale nie mam jak a po drugie jak pomyśle ze reszta ingornatów z mojego osiedla tego nie zrobi to efekt bedzie marny.
Gury: może z ta odpwoiedizalnoscią przesadzięłm, ale jakby postawili pojemniki to powinny być wysokie kary za niesegregowanie odpadów chyba nie zaprzeczysz?
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: jillian »

Iwus pisze:mamy za mało poemników na segregacje,brak śmieciarek i rozwiniętego rynku recyklingu.
.moja koleżanka pracuje w aptece i od ponad roku starają się o pojemnik na zużyte leki i od roku urzad miasta ich olewa
gmina powinna sie tym zająć, przecież tworzy sie plany, strategie zrównoważonego rozwoju, i taki rzeczy powinno się tam uwzglednić .
Tylko nie ma odpowiednich ludzi w gminach. Osoby, które pracują w urzędzie gminy, to jedna cała wielka rodzina. Ludzie ci nie zawsze sie znają na rzeczy i stąd jest jak jest w naszym kraju.
Wydawałoby sie że gmina boi sie posadzić wykfalifikowanego człowieka na stanowisko, bo zmieniłby cały plan rozwoju, a gmina musiałaby wyłóżyć kase, której pewnie nie ma, bo daje na asfaltowe drogi dojazdowe do radnych

[ Dodano: Wto Cze 05, 2007 16:41 ]
sorki, odbiegłam troche od tematu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości