Jakie śmieci segregować ?

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: dawidw »

Kaamil pisze: po drugie jak pomyśle ze reszta ingornatów z mojego osiedla tego nie zrobi to efekt bedzie marny.
jak wszyscy patrzyliby na to tymi kategoriami, tobyloby juz po nas". Liczy sie kazdy kto segreguje. Osobiscie segreguje smieci, u nas w miescie ZGKiM co miesiac jeździ i zbiera worki z odpadami, daje przy tym nowe za darmo. Gmina jest czysta, ludzie nauczyli sie juz segregować.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Medycyna Lwów »

dawidw pisze:jak wszyscy patrzyliby na to tymi kategoriami, tobyloby juz po nas". Liczy sie kazdy kto segreguje. Osobiscie segreguje smieci, u nas w miescie ZGKiM co miesiac jeździ i zbiera worki z odpadami, daje przy tym nowe za darmo. Gmina jest czysta, ludzie nauczyli sie juz segregować.
z mojej strony to była aluzja - żle ją odebrałeś widać.
Co do twojego maista to sie powinieneś cieszyć - mam andizje ze to sie stanie za kilka lat norma w całej Polsce.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

segregowanie śmieci

Post autor: dawidw »

Kaamil pisze:z mojej strony to była aluzja - źle ją odebrałeś widać.
Uważam Cię za inteligentnego człowieka, więc wątpię żebyś myślał jak napisałeś. Ja to tak skwitowałem, żeby jak inni to czytali to coś zrozumieli.
Ostatnio zmieniony 6 cze 2007, o 00:49 przez dawidw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Medycyna Lwów »

dawidw - ok sprawy nie ma, ale problem segregacji śmieci jest, dlatego moze trochę imperialistyczne pomysły z mojej strony.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Iwus »

jillian pisze:przecież tworzy sie plany, strategie zrównoważonego rozwoju, i taki rzeczy powinno się tam uwzglednić .
Tylko nie ma odpowiednich ludzi w gminach
tworzy się plan gospodarki odpadami,a najczęsciej zamawia,bo nikt z gminy sie na tym nie zna,a oni nawet tego nie czytają,nie wiedza co tam jest.

Jako studenci chodziliśmy po gminach i pytaliśmy o takie plany,w 80% było wielkie zdziwienie o co my wogle pytamy,a koleżanka dostała po paru wizytach karteczkę A5 z jakimiś zapiskami.
Plan gospodarki odpadami ma około 60 stron i zawsze zakłada 100 % segregację odpadów.
Jeśli chcecie mozecie zapytać w swojej gminie o taki plan,w ich obowiązku jest udzielić wam takiej informacji
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: jillian »

dokładnie, zamawia sie takie plany. Robią je ludzie, którzy nie znają potrzeb gmin i wychodzi z tego bubel. Robią byle co i biorą pieniądze.
Na internecie można spotkać wiele takich strategii, ale większości są w nich jakieś pomyłki, kompletne bzdury
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

segregowanie śmieci

Post autor: Guru »

Kaamil pisze:jakby postawili pojemniki to powinny być wysokie kary za niesegregowanie odpadów chyba nie zaprzeczysz?
Powinny byc adekwatne do danego czynu, nie będę od razu stwierdzać ze wysokie, tym bardziej że nie prawo w ochronie środowiska nie jest moja najmocniejsza strona, i do końca sie nie orientuje, ale może nadrobię.
Ostatnio zmieniony 6 cze 2007, o 00:50 przez Guru, łącznie zmieniany 1 raz.
lynxlynx
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2005, o 00:00

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: lynxlynx »

a co do segregacji, to na przykład u mnie na osiedlu stoją sobie spokojnie kontenery nasuchą frakcję w liczbie około 5-ciu. i co z tego? ludzie śmieci segregują. i co z tego? owafrakcja sucha stoi sobie i czeka walając się już w okolicach kontenerów i czekając sobie na wywóz. kontenery te są opróżniane u nas co jakiś miesiąc, więc to, co już się nie mieści ludzie są zwyczajnie zmuszeni wyrzucać dozwykłych śmietników i zsypów. w końcu po deszczach (i śniegach w zimie) taka frakcja przemoczona nie nadaje się właściwie do segregacji, bo kto sie będzie babrał w na wpół rozłożonym papierze (oczywiście nie nadającym się już zupełnie do recyclingu). może więc nasze władze i te wyższe i te niższe) byłyby konsekwentne w działaniu od początku do końca?
lucja

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: lucja »

niestety czesto jest tak ze nawet jesli ludzie segreguja smieci to pozniej i tak przyjezdzaja jedna smieciarka i wrzuca wszystkie smieci (nawet te posegregowane) do jednego pojemnika
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Anielica88 »

U mnie w domku segreguje sie jedynie gazety i butelki poza tym wszytsko wedruje do jednego kosza:) Choc uwazam ze w domku powinny byc 2 smietniki, jeden do butelek ,ogolnie rzecz biorac rzeczy ktore mozna jeszcze przetworzyc a drugi do resztek z jedzenia itp:) Zreszta nie kazdy w domku ma warunki by trzymac 2 smietniki, ludzie wola ulatwiac sobie zycie, a wladze robia to co chca byle bylo im dobrze w kieszeniach.
Mała Mi
Posty: 272
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 19:58

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Mała Mi »

ach, ludzie nie wiedzą czym się skończą te śmieci.
osobiście segregacja jest moim nałogiem, nie wyobrażam sobie wrzucana wszystkiego do jednego kosza!
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Anielica88 »

bo cie Mala Mi rodzice nauczyli to i sobie nie wyobrazasz. natomiast znaczaca wiekszosc naszego narodu nie segreguje ich bo wiedza ze od tego sa ludzie zatrudnieni na wysypiskach smieci choc oni i tak tego nie robia. wiadomo
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Guru »

jak jestem w New Yorku to pod kamienica znajduja sie 3 kubly na smieci, na rzeczy palstikowe szklane i reszte. Wlasciciel kaminiecy pilnuje by byly odpowiedniowrzucane a nawet sam czasem segreguje, bo jesli cos znajdzie sie w nie takim kuble jak trzeba wlasciciel kamienicy placi kare.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości