Jakie śmieci segregować ?

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: dawidw »

we włoszech jak bylem podobnie to wygladalo. Pare kubłów na roznego rodzaju smieci, obowiazkowa segregacja przez wlascicieli- porzadek byl. U mnie w miescie rozdaja worki foliowe na rozne smieci, potem to zbieraja i do recyklingu. Dobra organizacja stanowi podstawe czystosci. Oczywiscie ludzie tez musza zrozumiec istote problemu.
Mała Mi
Posty: 272
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 19:58

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Mała Mi »

Guru, ach zacofany nasz biedny kraj. ale coś ostatnio w przedszkolach zaczynają nawet wspominać o kolorowych kubełkach, to mnie cieszy bardzo
aniołek, no właśnie rodzice prowadzą jeden kosz, to ja sie grzebie w śmieciach ale edukacja nawet w zaawansowanym wieku na to czasem odnosi skutki
Awatar użytkownika
Ziutaa
Posty: 72
Rejestracja: 9 maja 2007, o 22:49

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Ziutaa »

co prawda niewygrzebuje śmieci ze śmietników, ale swoje segreguje aluminium/ plastik/ szkło/ papier/ resztki organiczne. Fakt, wazna jest edukacja - zasady segregowania smieci wpajano mi od dziecinstwa w szkole i w domu, dodatkowo sama bardzo chcę to robic.
Dobrym sposobem do zechęcenia ludzi do segredownia jest obniżenie podatku za wywóz śmieci.
Tom
Posty: 64
Rejestracja: 1 lip 2007, o 15:39

Re: segregujcie śmieci!

Post autor: Tom »

Krótko. Żeby coś segregować trzeba mieć na to oddzielne pojemniki których brak w naszym ukochanym kraju. Jeżeli chodzi o kary to jest dla mnie proste tak jak w Zielonce w miejscowości pod W-wą. A polega to na tym. Jeżeli wyrzucisz brudny pojemnik nie wypłukany do złej przegródki to ci nie wywożą śmieci i płacisz za to. Uważam ze super chociaż jak ktoś jest złośliwy to może wywozić śmieci do najbliższego zagajnika
dziki_chwast
Posty: 63
Rejestracja: 28 sie 2007, o 12:35

Co się dzieje z śmieciami ?

Post autor: dziki_chwast »

wątek edukacyjny (dla mnie)

Co się dzieje z śmieciami (gdy ta śmieciara załaduje te śmieci) ?
Jak to wygląda w Polsce ,a jak w innych krajach ?
Chyba nie segreguje się tych śmieci,jak lądują na śmietnisku .?
Chyba inaczej wygląda jak śmieci są posegrowane lub nie są ?
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Co się dzieje z śmieciami ?

Post autor: ziabol »

1. śmieci się integrują wewnątrz śmieciary
2. W Polsce ładuje isę je na wysypisko śmieci i tam rosną Tatry Wysokie pachnące zgnilizną. Często widac w miejscowościach położonych w pobliżu śmietnisk sznury śmieciarek (ostatnio iedy byłam pod Krakowem, nie pamietam już gdzie dokładnie śmieciarki jeździły częściej niż normalne samochody. min 1 na 2 minuty.)
A w Niemczech na przykłam dostajesz kaucje za butelkę plastikową a szklaną się nie przejmują.
3. patrz 1
4. Teoretycznie te posegregowane z założenia maja podlegac recyklingowi, lub utylizacji. Ale w mojej okolicy są z regułty podpalane lub rozgrzebywane przez meneli.
tremolo
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2007, o 12:53

Re: Co się dzieje z śmieciami ?

Post autor: tremolo »

Jeśli to jest odpad inny niż komunalny, to firmy wzajemnie sie nim wymieniają a w końcu rzekomo trafia to do spalarni.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Co się dzieje z śmieciami ?

Post autor: mila1301 »

Otóż odpowiedź brzmi: wszystko to, co nie powinno I tak każdy wyrzuca na śmieci (do koszy, które później opróżniają śmieciarki) tylko to, co jest dla niego naprawdę uciążliwe i nie może tego spalić w piecu, np. lodówki, pralki itp. oraz takie, by jakoś wypełnić miejsce w koszu i pokazać na papierze, że oddaje śmieci. Cóż, po prostu u nas tak wygląda prawdziwa rzeczywistość, nie oszukujmy się
markiz
Posty: 31
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:07

Re: Co się dzieje z śmieciami ?

Post autor: markiz »

nie wiem jak wy ale ja mieszkam n anieduzej wiosce w okolicach wrocławia. U mnie choćbyś nie wiem jak dokładnie posegrgował smieci to i tak wrzycą je do jednej śmieciary i wymieszają. A pużniej sterta z tych odpaduw lezy przez pare ładnych lat w koncu przysypują ją ziemią
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Co się dzieje z śmieciami ?

Post autor: ziabol »

mila1301, i markiz, mówicie o podstawowych problemach jakie powstają na wsiach ludize nie wiedzą, ze śmieci trzeb segregować, że foliówek się nie pali itd. ale podkrakowskie wioski mają teraz zbierać śmieci do kolorowych worków i segregować. nie wiem jak to bedize wyglądać ,bo mój dziadek tylko ostatnio studiował kartkę od MPO, nie wiem, czy jest to pozytywne posunięcie i lekarstwo na problem. ale to się okaże z czasem
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Co się dzieje z śmieciami ?

Post autor: mila1301 »

ziabol pisze:mówicie o podstawowych problemach jakie powstają na wsiach
Ludzie Dlaczego zawsze tylko wieś uważana jest za zacofaną, a miasto to niby takie idealne. ziabol, weź pod uwagę ludzi (z miasta), którzy wywożą śmieci do lasów gdzieś za miastem.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Co się dzieje z śmieciami ?

Post autor: ziabol »

nie mówie że miasto jest dobre wręcz przeciwnie, miasta są pełne ignorantów, ale z czasem coraz więcej osób jest świadomych sytuacji środowiska. ogólnie pisałam już co się dizeje z kontenerami na moim osiedlu.

a na wsi przepraszam bardzo, ale ludzie starsi mają problemy z odczytaniem rachunków i wszelkich pism urzędowych które do nich dochodzą i na tym się szczególnie skupiam. Wiem jak to wygląda i jak trudno starszym dostosować się do nowości
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Co się dzieje z śmieciami ?

Post autor: mila1301 »

ziabol pisze:a na wsi przepraszam bardzo, ale ludzie starsi mają problemy z odczytaniem rachunków i wszelkich pism urzędowych które do nich dochodzą i na tym się szczególnie skupiam.
W mieście też są starsi ludzie, którzy również mają z tym problemy A tak wracając do tematu to co to dużo mówić, w Polsce z należytym zagospodarowaniem śmieci jest krucho.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości