Jakie smycze preferujecie?

Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Jakie smycze preferujecie?

Post autor: talagia »

Dexter_J widać nie masz psa, ktory uwielbia nagłe zrywy w innym wypadku warto zainteresowac sie tchawica psa, bo gwarantuje, ze psy (szczegolnie mlode), ktore z reguly rozbiegaja sie (gdy widza innego psa, znajomego z daleko, kota,zajaca itp) na te 5-8 metrow i pod wpływem nagłego skończenia się taśmy z reguły zetrzymują się głową, a ciało leci troche do przodu maja czestsze problemy z odcinkiem szyjnym
Dotyczy to szczegolnie duzych psow, jesli uczyles sie fizyki to chyba widzisz, ze to calkiem logiczne.

Sama kilka lat temu zrezygnowalam ze smyczy flexi tasmowej 5m, po tym jak moj 5 miesieczny pies (35 kg) po takim numerze mial spore problemy z tchawica. Jednym słowem flexi jes super dla małych psów i dla psow, ktore nie sa sklonne do niespodziewanych skoków. Przez 10 lat stosowalam taka u psa ala owczarek szkocki, ktory był BARDZO spokojny, chodził przy nodze i jego tempo nigdy nie przekraczało mojego ) no i sie sprawdzało!

Poza tym przy 8 metrach nie ma takiej kontroli jak przy krótkiej smyczy, wystarczy samochod wjezdzajacy na osiedlowa droge i wcale nie tak latwo wciągnąc psa na tej taśmie. Na normalnej smyczy masz caly czas kontrole nad zwierzęciem.
A wiec flexi (oryginalna-taśmowa) jest świetna dla ludzi, ktorzy wiedzą jak to obsługiwać i jak zachowuje sie ich pies (no i warta swojej ceny, wytrzyma spokojnie kilka lat). Zdziwilibyscie sie ile znam ciekawych przypadkow ze smyczami automatycznymi.

ps. wyprowadzam psy na roooznych smyczach, linkach, tasmach, szelkach itp od conajmniej 15 lat.


marti91 kontrowersyjne = zle szelki moga spowodować odstawanie łokci, co przy psach ktore np. sa wystawiane to OGROMNY problem, o ktorym trzeba mowic. Nie raz spotkalam psa w szelkach, ktore byly zle dopasowane, pies mial 15 miesiecy i łokcie bardzo odstajace od klatki piersiowej = kariera wystawowa legła w gruzach ) Jak ktos lubi szelki to nie widze problemu, jednak maja kilka wad o ktorych warto wiedziec (otarcia, powoduja kołtuny u bardzo włochatych psów itp)

Oczywiscie to moja skromna opinia.
Dexter_J

Re: Jakie smycze preferujecie?

Post autor: Dexter_J »

Nie czytałem całego twojego wypracowania", bo już pierwszy akapit mnie zniechęcił. Masz trochę bujną wyobraźnie. Mój biega do wszystkiego co się rusza, ale jak jest luźno puszczony. Każdy właściciel zna swojego psa i wie czy się jak ty to określasz zrywa do wszystkiego i chyba wie, że jak idzie inny pies to musi zblokować smycz, a nie puszczać go na długiej. Nawet jak by się zerwał *( ) to i tak raczej by się nic nie stało, mój raz tak zrobił i nic mu się nie stało.
Mój też jest duży, to bardzo potężny Golden Retriver. Nie wiem skąd biorą się u ciebie takie mity.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Jakie smycze preferujecie?

Post autor: talagia »

Moje mity biora sie ze statystyki odwiedzin takich zwierzakow w gabinecie weterynaryjnym, z mojego doswiadczenia i rozmow z hodowcami
Nie wiem czy ten golden to twoj pierwszy pies i jakie masz doswiadczenie z psami, ja mowie tylko o swoim.

Temat brzmi Jakie smycze preferujecie?", wiec moge sobie tutaj smialo swoja opinie przedstawiac. Jeśli chcesz ze mna rozmawiac, to czytaj do końca co pisze (*** )
Błędem numer jeden wielu włascicieli psów jest to, ze uwazaja, ze wiedzą njlepiej na świecie i wszyscy sie mylą, przez co nie chca korzystac z rad innych. Warto sie nad tym zastanowic. i chyba po to jest ten temat, zeby kazdy mogl poznac plusy i minusy kazdej smyczy.
Dexter_J

Re: Jakie smycze preferujecie?

Post autor: Dexter_J »

Heh to ty myślisz, że wiesz najlepiej.
Upomnienie
Proszę stosować się do regulaminu Forum i nie obrażać innych użytkowników
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Jakie smycze preferujecie?

Post autor: talagia »

Dexter_J twoja wypowiedz jest grubo poniżej smaku i nie zycze sobie obrażania mnie na forum w jakimkolwiek temacie.

Wyrazilam swoja opinie i mam do tego prawo, nie lubie flexi, znajomym odradzam i tyle. Jeżeli masz cos wiecej do powiedzenia niz doswiadczenia tylko z twoim psem to chetnie posłucham. Od kilku lat hoduje psy, mam je od zawsze, a co tydzien widuje od 1 tys do 3-4 tys psow na glupiej wystawie i naprawde nieliczni (ciezko znalesc) uzywaja smyczy automatycznych, wiec moje studia nie maja nic wspolnego z tym co pisalam na forum, opieram sie na calkiem innej wiedzy w tym kierunku. Nie rozumiem co cie tak złości. że ktoś ma inne zdanie niż ty? Sam zapoczatkowales wątek pytając jakie kto lubi smycze.

ps. nie znam niestety dziekana
Dexter_J

Re: Jakie smycze preferujecie?

Post autor: Dexter_J »

padłem. Ja też za bardzo nie lubię rozciąganych smyczy, ale żeby od razu była to maszynka do zabijania psów"? Jeszcze nie spotkałem się z takim przypadkiem, żeby pies doznał uszczerbku na zdrowiu lub stracił życie przez rozciąganą smycz. Nie no będę miał co opowiadać znajomym, którzy są na prawdę fachowcami, bo takiego mitu to dawno nie słyszałem
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Jakie smycze preferujecie?

Post autor: talagia »

Nie napisalam, ze to maszynka do zabijania psow
Chyba nie zauwazyles, ze to nie było napisane dosłownie
Uważam, ze nieumiejetne stosowanie takich smyczy moze wywołać więcej złego niż dobrego, łącznie z uszczerbkiem na zdrowiu (a o tym naprawde słyszałam ), że nie wspomne o włascicielu, co wie chyba kazdy, komu linka z automatu przejechała po nodze, badz rece. 2 psy witajace sie na automatach? Nie spotkales sie serio nigdy z obkręceniem linki dookoła nóg, głowy itp? To mało widziałes. Bo ja widzialam jak sie szczeniaki na linkach bawiły, jeden sie zaplątał a drugi szarpnął, efekt dosc nieciekawy.
Ale niech ci bedzie, rozumiem, ze jestes specem w tej dziedzinie i te tysiace psow jakie spotykasz dziennie, przekonuje mnie, ze flexi nie moze zaszkodzic

Po co ta idiotyczna dyskusja? Wiesz lepiej i widze, ze nie mozna cie przegadac czy wyrazic swoja opinie Ile masz tych psow chociaz sie pochwal, albo ile miales I radze zmienic ton na bardziej dojrzały, bo wyśmiewanie, brak racjonalnych argumentów i wlasciwie zero dyskusji, nie świadczy za bardzo o twoim doświadczeniu w tej dziedzinie
Dexter_J

Re: Jakie smycze preferujecie?

Post autor: Dexter_J »

Nie będę wspominał o twojej ironii, bo to świadczy o tym,
Upomnienie:
Tę dyskusję można prowadzić nie wyśmiewając się z innych
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Jakie smycze preferujecie?

Post autor: talagia »

Dexter nigdzie nie napisalam, ze mam 2 psy Fakt, ze wrzucilam zdjecia 2 sztuk (moje ulubione ) to o niczym tak naprawde nie swiadczy. ***
NIKOMU nie narzucam zadnej smyczy, obrozy czy cos, napisalam kilka waznych minusów smyczy automatycznych, ktore osoby zainteresowane powinny brać pod uwage. Twoje zdanie tu jest malo wazne. Fakty sa takie, ze automat moze zrobic krzywde i nie ma sie tu co psioczyc ktoś chce to śmiało, ktoś nie chce to nie.

Pozdrawiam i radze zaczac brac cos na uspokojenie, bo nerwowy jestes

Proszę obniżyć temperaturę dyskusji
Dexter_J

Re: Jakie smycze preferujecie?

Post autor: Dexter_J »

Taa, ***
Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: Jakie smycze preferujecie?

Post autor: marti91 »

Dyskusja raczej powinna być prowadzona na jakimś poziomie.
marti91 kontrowersyjne = zle szelki moga spowodować odstawanie łokci, co przy psach ktore np. sa wystawiane to OGROMNY problem, o ktorym trzeba mowic. Nie raz spotkalam psa w szelkach, ktore byly zle dopasowane, pies mial 15 miesiecy i łokcie bardzo odstajace od klatki piersiowej = kariera wystawowa legła w gruzach Jak ktos lubi szelki to nie widze problemu, jednak maja kilka wad o ktorych warto wiedziec (otarcia, powoduja kołtuny u bardzo włochatych psów itp)
Wniosek z tego taki, żeby kupować dobre, odpowiednio dobrane szelki Nie odradzać szelek, a doradzać dobre.

Co do automatów, ja nie lubię, ale za to używam linki (i wielu szkoleniowców też) no i bywa, ze pies zostanie dosć gwałtownie zatrzymany, ale dlatego jeśli linka, to tylko dopięto do szelek w moim przypadku + można dołączyć amortyzator.
Dexter_J

Re: Jakie smycze preferujecie?

Post autor: Dexter_J »

marti91 pisze:Dyskusja raczej powinna być prowadzona na jakimś poziomie.
Przetłumacz to koleżance wyżej.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Jakie smycze preferujecie?

Post autor: talagia »

marti91 zgadzam sie i nie odradzam szelek Sama uzywam gdy moje psy maja problemy z gardłem, badz sa po szczepieniu Najbardziej lubie te z jednym zapięciem na plecach. Na dłuższą mete niestety robią sie moim psiakom kołtuny na klatce piersiowej


Dexter_J błagam, nie nudzi ci sie? poczytaj jakies te swoje ciekawe ksiazki, a nie rob offa!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości