Jakie smycze preferujecie?

Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: Jakie smycze preferujecie?

Post autor: marti91 »

Talagia, widziałam na gordonie takie szerokie, z jakąś tam wysciółką (ale nie polarową) i pod nimi się nie kołtuni włos. Nie jestem pewna czy nie są to takie szelki do pracy.
Ja właśnie wolę guardy niż te zapinane od góry, tymbardziej że ja miałam z taką dość ograniczoną regulacją i nijak do mojego niewymairowego psa nie mogła dopasować, a jak już wydawało mi się, ze jest dobrze, to było za luźno i wychodziła z nich. Teraz mam guardy i nie boję się o żadne łokcie, kotecki, czy dyskomfort
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Jakie smycze preferujecie?

Post autor: talagia »

tez mamy takie szerokie dla psow dlugowlosych, wlasnie do pracy itp, ale niestety seter angielski ma paskudnie koltuniacy sie wlos (tzn. jeden z moich psow szczegolnie) gordony maja krotszy wlos i moze dlatego.
A szelki uzywam naprawde okazyjnie, wiec nie znam sie na wielu rodzajach
topik
Posty: 3
Rejestracja: 3 paź 2009, o 11:52

Re: Jakie smycze preferujecie?

Post autor: topik »

Hej, no widzę, że poszło tu prawnie na noże w dyskusji o smycze:)
Ja mam małego psa mieszańca (zaledwie 8 kg) i bardzo chwalę sobie szelki. Widocznie są dobrze dobrane, bo pies się dobrze rozwija i wszystkie kości są w porządku. Myślę, że dla małych psów szelki (dobrze dobrane) są najlepszą opcją. Co do smyczy, to preferuję taśmową, ale jeszcze nie miałam parcianej więc warto spróbować. Próbowalam automatu, ale jakoś niewygodnie mi z nim było i psu chyba też. Taśmowa regulowana sprawdza się całkowicie.
klasyk
Posty: 14
Rejestracja: 5 lut 2014, o 18:24

Re: Jakie smycze preferujecie?

Post autor: klasyk »

Mam jamnika. Korzystamy z szelek i rozciąganej smyczy.
Pies jest zdrowy, ja też nie mam powodów do narzekań
Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: Jakie smycze preferujecie?

Post autor: Galloper »

Ja mam różne rodzaje smyczy, ale najbardziej preferuję automatyczne
Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: Jakie smycze preferujecie?

Post autor: Galloper »

Z tym, że mój pies chodzi w szelkach, nie wyobrażam sobie podpięcia automatu do obroży Ale ucząc psa chodzić na automatycznej trzeba uważać, by w efekcie nie zaczął ciągnąć na smyczy. Natomiast jeśli przez dłuższy czas trzeba iść gdzieś przy ulicy (na przykład) to wolę te krótkie, parciane
czesiu88
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2015, o 20:41

Re: Jakie smycze preferujecie?

Post autor: czesiu88 »

Ja też preferuje smycze szelkowe, mój pies ma szyje takiej samej wielkosci jak głowe wiec nie raz sie zdarzyło, że obroża mu po prostu zjechała z głowy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości