Jakie studia wybrać?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
maboo
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2007, o 14:19

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: maboo »

Zgadzam się z Ziutą,lepiej studiować już tą ochronę środowiska,angielskiego można się uczyć gdzie indziej i zrobić jakiś certyfikat może,który np. za granicą znaczy tyle samo co dyplom. Ja również mam szerokie zainteresowania ale trzeba będzie się na coś zdecydować,więc wybieram się na biologię,mimo,że każdy,czy nauczyciel czy znajomy,jak usłyszy gdzie będę składać papiery pyta się dlaczego chcę być nauczycielką. Postanowiłam,że udowodnię im wszystkim,że po biologii nie trzeba pracować w szkole i można całkiem nieźle zarabiać. Jak się w kraju nie uda, to niestety wyjadę za granicę,ale najpierw będę w Polsce próbować.
pozdrawiam
monika

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: monika »

ja tez mam pytanko za dwa lata koncze szkole i chciala bym pracowac z dzieciakami w przedszkolu. zastanawiam sie co musze zdawac na maturze zeby sie dostac nap na pedagogike szkolna i wczesnoszkola.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: Anielica88 »

Wystarczy zagladnac na uczelnie ktora cie interesuje z tego co wiem to w rzeszowie przyjmuja z kazdym dodatkowym przedmiotem bo dla nich liczy sie bardziej jezyk polski i ich egzaminy typu: sprawdzian z uzdolnien muzycznych, rysunkowych i czy masz dobra wymoge(logopeda:)
Awatar użytkownika
Ziutaa
Posty: 72
Rejestracja: 9 maja 2007, o 22:49

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: Ziutaa »

monika pisze:ja tez mam pytanko za dwa lata koncze szkole i chciala bym pracowac z dzieciakami w przedszkolu. zastanawiam sie co musze zdawac na maturze zeby sie dostac nap na pedagogike szkolna i wczesnoszkola.
na UAM wystarczy podstawowa biologia lub podstawowa historia (chyba). Mozesz wejsc na strone UAMu i sprawdzic.
martus

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: martus »

za tydzien skladam dokumenty a nie wiem gdzie to jest tragedia
Kamass

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: Kamass »

maboo pisze:Zgadzam się z Ziutą,lepiej studiować juŻ tą ochronę środowiska,angielskiego moŻna się uczyć gdzie indziej i zrobić jakiś certyfikat moŻe,który np. za granicą znaczy tyle samo co dyplom. Ja równieŻ mam szerokie zainteresowania ale trzeba będzie się na coś zdecydować,więc wybieram się na biologię,mimo,Że kaŻdy,czy nauczyciel czy znajomy,jak usłyszy gdzie będę składać papiery pyta się dlaczego chcę być nauczycielką. Postanowiłam,Że udowodnię im wszystkim,Że po biologii nie trzeba pracować w szkole i moŻna całkiem nieźle zarabiać. Jak się w kraju nie uda, to niestety wyjadę za granicę,ale najpierw będę w Polsce próbować.
pozdrawiam
TeŻ idę na biol-chem i wiem chyba na jakie studia się wybiorę (o ile się dostanę :P). Maboo jesteś z Kłodzka hmm jak masz tyle zainteresowań to czemu nie pójdziesz do liceum społecznego w kłodzku i nie wybierzesz sobie po roku fakultetu? Niestety mieszkam w kotlinie kłodzkiej od roku i nie miałem duŻego pojęcia o liceach na tym terenie to co usłyszałem o społecznej pozytywnie mnie zaskoczyło (niestety po fakcie bo poskładałem papiery do innych szkół). A tak apropo. Po biol-chem raczej ma sie ambicje na jakiś lepszy zawód niŻ nauczyciel (uŻerać się z bachorami /), więc niby czemu wszyscy twierdzą ze zostaniesz nauczycielką?
sylwia

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: sylwia »

w przyszlosci chcialabym pracowac z dziecmi w przedszkolu jakie studia wybrAC?
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: dawidw »

np. pedagogiczne
smok

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: smok »

na jakie studia moge isc po Wosie ktory chce zdawac na maturze
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: Savok »

po samym WOSie? Na zadne.
kaska

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: kaska »

Moja koleŻanka zdawała sam WOS to dostała się na Turystyke i Rekraacje. A Żeby było małó osób to od razu została przyjęta
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: Savok »

Mowimy o studiach czy o sposobie na uzyskanie bezuzytecznego papieru magistra? bo to jest pewna roznica.

Na szanujacych sie kierunkach WOS jest conajwyzej dodatkiem do jezyka i/lub historii.

Nie musisz isc na studia wyzsze zeby robic to samo, co Twoja kolezanka jak je skonczy.
smok

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: smok »

nie no bede jeszcze zdawala polski i angielski zastanawiam sie nad dodatkowa biologia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości