Jakie wg Was są najcięższe studia?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Jakie wg Was są najcięższe studia?

Post autor: Guru »

KIM pisze:
speedrw pisze:Najtrudniejsze są historia i prawo - w kupę matariału i na dodatek można z nudów zdechnąć.
Zgodze sie ze ze nudow mozna zdechnac, prawo moze i jest trudne, bo jest dosc duzo materialu, ale historia wg. mnie nie jest taka sraszna jesli ktos ja lubi oczywiscie, to tylko pamieciowka.
wszystko zalezy tez od tego jakiego sie mialo nauczyciela, jeden potrafi zachecic i zainteresowac swoim przedmiotem, a inny potrafi wrecz obrzydzic.
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Jakie wg Was są najcięższe studia?

Post autor: ziomalka »

w pełni popieram wypowiedz, ze najwieksza trudność sprawia studiowanie tego, co daną osobe wogole nie interesuje Jeśli naprawde studiowanie danego kierunku jest dla okreslonej osoy pasją i sprawia przyjemność, bez względu na ogrom materiału, jaki należy opanować, wszystko da się zrobić
ważne zeby wiedzieć, co sie chce i dążyć do tego
studentka

Re: Jakie wg Was są najcięższe studia?

Post autor: studentka »

martyna pisze:no właśnie ja sie tak zasatanawiam nad farmacją ale strasznie sie boje Że sobie nie poradze :( powiedzcie mi czy to naprawde takie straszne:?:
Po pierwsze się nie bój! Nie wiem jak sobie radzisz z biologią i chemią, ale mury wydziałów farmaceutycznych pewnie nie takich ludzi juŻ oglądały. Sama jestem na 1 roku i wiem, Że są róŻni ludzie.Jestem aktualnie w połowie 2 semestru i narazie jest spoko, 2 rok będzie gorszy, ale podobno najstraszniejszy jest 3 rok. Ale przecieŻ tyle osób juŻ przez to przeszło. aha dodam jeszcze, Że studiuję na AMG
paula

Re: Jakie wg Was są najcięższe studia?

Post autor: paula »

ziomalka pisze:w pełni popieram wypowiedz, ze najwieksza trudność sprawia studiowanie tego, co daną osobe wogole nie interesuje Jeśli naprawde studiowanie danego kierunku jest dla okreslonej osoy pasją i sprawia przyjemność, bez względu na ogrom materiału, jaki naleŻy opanować, wszystko da się zrobić
waŻne zeby wiedzieć, co sie chce i dąŻyć do tego :yahoo: :yahoo: :yahoo:
To fakt studiując to co się lubi wogóle nie czuje się Że się uczy po prostu chłonie się wiedzę, to jest siła motywacji.
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: Jakie wg Was są najcięższe studia?

Post autor: Chlamydocassis »

paula pisze:
ziomalka pisze:w pełni popieram wypowiedz, ze najwieksza trudność sprawia studiowanie tego, co daną osobe wogole nie interesuje Jeśli naprawde studiowanie danego kierunku jest dla okreslonej osoy pasją i sprawia przyjemność, bez względu na ogrom materiału, jaki należy opanować, wszystko da się zrobić
ważne zeby wiedzieć, co sie chce i dążyć do tego
To fakt studiując to co się lubi wogóle nie czuje się że się uczy po prostu chłonie się wiedzę, to jest siła motywacji.
Hehehehe postudiujesz- zobaczysz
farba
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 16:11

Re: Jakie wg Was są najcięższe studia?

Post autor: farba »

Chlamydocassis pisze:
paula pisze:
ziomalka pisze:w pełni popieram wypowiedz, ze najwieksza trudność sprawia studiowanie tego, co daną osobe wogole nie interesuje Jeśli naprawde studiowanie danego kierunku jest dla okreslonej osoy pasją i sprawia przyjemność, bez względu na ogrom materiału, jaki należy opanować, wszystko da się zrobić
ważne zeby wiedzieć, co sie chce i dążyć do tego
To fakt studiując to co się lubi wogóle nie czuje się że się uczy po prostu chłonie się wiedzę, to jest siła motywacji.
Hehehehe postudiujesz- zobaczysz
haha swietna wskazowka.ja tez myslalam ze chemie lubie i ze ja sie chlonie.
a tak na marginesie moim zdaniem jaciezsze studia to architecturabylam przez rok i nikomu nie zycze. Na spanie mialam czas 3 razy w tygodniu
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Jakie wg Was są najcięższe studia?

Post autor: żabka »

ja mysle, ze jak sie cos lubi to sobie zawsze z tym poradzimy, moga byc najwyzej lepsze i gorsze chwile. Jak sie uczy tego co sie lubi to przychodzi nam to na pewno duzo latwiej, a przy tym jest mniej meczace nawet jak trzeba sie dotego przylozyc. Ja np po 20 min siedzenia z ksiazka do historii dostaje nerwicy i mam odruch wymiotny, a robiac zadania z chemii do 3 w nocy moge wstac o 7 i robic nastepne
podpisuje sie w 100% pod tym ze najtrudniejsze studia, to studia zle wybrane
;]

Re: Jakie wg Was są najcięższe studia?

Post autor: ;] »

dobra moze nie na temat. ale patrzac na wyniki rekrutacji wychodzi na to, Że na farmację trudniej sie dostac niz na medycyne (na AM we Wrocławiu). :twisted:
lele
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 21:18

Re: Jakie wg Was są najcięższe studia?

Post autor: lele »

skarbie dlatego się tak wydaje że człowiek który ma opanować biologię chemię i do tego fizykę przygotuje się z nich słabiej niż ten który ma tylko biologię i chemię. dlatego progi są takie niewyważone. przy czym tylko jest słowem niezbyt odpowiednim bo sama biologia i chemia to dużo
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Jakie wg Was są najcięższe studia?

Post autor: żabka »

dobra to ja tez troche nie na temat, w tamtym roku na farme w Wawie bylo 159,5 p (na 2 przedmioty) a na stome 161 (na 3) . Z czego jak dla mnie wniosek, ze Ci co zdawali na stome sie z fizyki wogole nie przygotowywali, bo nawet sie nie uczac mozna zawsze cos napisac na te 20-30% Ale to tylko taka moja dygrasja, zeby nie bylo ze cos mam do przyszlych lekarzy od zabkow a obiektywnie to tutaj mozna tylko poznaj porownywac. I tam na lek sie jest trudniej dostac niz na farm
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Jakie wg Was są najcięższe studia?

Post autor: Gosiaczek »

Moim zdaniem kazde studia są ciezkie. Na kazdym kierunku znajdzie się jakiś wredny przedmiot który skutecznie utrudni życie.
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Jakie wg Was są najcięższe studia?

Post autor: Anex »

A moim zdaniem najtrudniejsze kierunki to te w których nie można sobie nic wyobrazić na niczym oprzeć tylko trzeba to wykuć. Niektóre zagadnienia medycyny trzeba poprostu wykuc tak jak i prawo.
Angel7
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2006, o 10:24

Re: Jakie wg Was są najcięższe studia?

Post autor: Angel7 »

Święta prawda. Ale duża racji ma teżGosiaczek i żabka, żle wybrane studia to męczarnia. dla jednych mogą to być jakieś ścisłe przedmioty dla innych humanistyczne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości