Jakie zbiory teraz są na topie? Trudniejsze notatki

Materiały, notatki, ściągi podane przez użytkowników forum. Metody i sposoby nauki do matury z biologii. Wspólna nauka do matury na forum. Rozwiązania zadań, klucze, odpowiedzi.
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Jakie zbiory teraz są na topie? Trudniejsze notatki

Post autor: LanceArmstrong »

Witajcie! po przerobieniu maturalnej klasyki z bioli i chemii, zastanawiam się, czy macie coś do polecenia pod te nasze nowsze maturki? Poziom 80 chemia i 90 biologia, poprawiam. podręczniki kułem w tamtym roku. Większosć pamiętam. Zadań przerobiłem tony. Coś trudniejszego i mniej oklepanego?
Ma może ktoś notatki które robił z tymi mniej oczywistymi zagadnieniami?
dzięki i pozdrawiam
Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: Jakie zbiory teraz są na topie? Trudniejsze notatki

Post autor: Melatonina »

Zbiory Bukały Barbary? Dużo nowych, ciekawych informacji, nieoklepana. Z Biologii : )
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Jakie zbiory teraz są na topie? Trudniejsze notatki

Post autor: LanceArmstrong »

zrobiłem wszystkie.
Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Jakie zbiory teraz są na topie? Trudniejsze notatki

Post autor: Trzcina »

To może napisz co przerobiłeś?
"Coś trudniejszego Od czego?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Jakie zbiory teraz są na topie? Trudniejsze notatki

Post autor: goodman »

Problemu szukaj raczej gdzie indziej, bo poza podstawową podręcznikową teorią, dobrze przerobione klasyczne zestawy zbiorów: witek+jakiś inny popularny zbiór+arkusze, prawie kazdej średnio rozgarniętej osobie w pełni wystarczają do dostania się na lekarski, nawet z I listy. Na maturze są generalnie proste zadania, często wystarczy trochę pomyśleć, jak dla mnie kompletnie nie ma sensu robić wyjątkowo trudnych zadań. Sam czasem takie robiłem i osobiście mi się to do niczego nie przydało.
maria304
Posty: 356
Rejestracja: 17 sty 2014, o 00:07

Re: Jakie zbiory teraz są na topie? Trudniejsze notatki

Post autor: maria304 »

A to chyba zależy w którym roku maturę zdawałeś
Awatar użytkownika
Demitasse
Posty: 98
Rejestracja: 23 sie 2012, o 21:01

Re: Jakie zbiory teraz są na topie? Trudniejsze notatki

Post autor: Demitasse »

Zgadzam się w pełni z goodmanem. Ja zdawałam w 2012 pierwszą, poprawiałam w 2013. Nie ma co rzucać się na niewiadomo jakie zbiory tylko robić dokładnie zadania ( na jakość, nie ilość), uczyć się robić je na czas ( matury) i przede wszystkim czytać ze zrozumieniem. Z bio analizować szczegółowo klucz i być czasem do przesady dokładnym w odpowiedzi, żeby potem nie bylo, że jednego słowa nie dopisałem i miałem przez to 0 pkt".
Awatar użytkownika
Demitasse
Posty: 98
Rejestracja: 23 sie 2012, o 21:01

Re: Jakie zbiory teraz są na topie? Trudniejsze notatki

Post autor: Demitasse »

i nie spinać się tak strasznie, bo potem jest tak, że Ci co najwięcej kują i robią miliony zadań piszą w granicach 70-80 a Ci co po prostu MYŚLĄ na tej maturze i kombinują maja 90.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Jakie zbiory teraz są na topie? Trudniejsze notatki

Post autor: Seeba »

Najważniejsze jest wyćwiczenie umiejętności. Każde zadanie trzeba robić z głową, nie na pamięć, bo każde niesie z sobą lekcję. W takim wypadku wystarczą podstawowe zbiory.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Jakie zbiory teraz są na topie? Trudniejsze notatki

Post autor: zoo_ »

LanceArmstrong pisze:Witajcie! po przerobieniu maturalnej klasyki z bioli i chemii, zastanawiam się, czy macie coś do polecenia pod te nasze nowsze maturki? Poziom 80 chemia i 90 biologia, poprawiam. podręczniki kułem w tamtym roku. Większosć pamiętam. Zadań przerobiłem tony. Coś trudniejszego i mniej oklepanego?
Ma może ktoś notatki które robił z tymi mniej oczywistymi zagadnieniami?
dzięki i pozdrawiam
bierz się za arkusze, jak je skończysz to rób kolejny raz.
maturzak
Posty: 60
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 14:56

Re: Jakie zbiory teraz są na topie? Trudniejsze notatki

Post autor: maturzak »

Z biologii też Witowski?
Ja zaczynam (choć trochę późno.) robić Czarnockiego i Maturalnie, że zdasz z bio. Pod koniec marca zabieram się za arkusze. Myślicie, że wystarczy?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Jakie zbiory teraz są na topie? Trudniejsze notatki

Post autor: goodman »

ja z biologii przerobiłem tylko starego witowskiego 2010 + większość arkuszy, ale mówią, że są jakieś lepsze zbiory nie wiem, mi to, co zrobiłem w zupełnosci wystarczyło.
maturzak
Posty: 60
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 14:56

Re: Jakie zbiory teraz są na topie? Trudniejsze notatki

Post autor: maturzak »

zoo_ pisze:bierz się za arkusze, jak je skończysz to rób kolejny raz.
a gdzie można znaleźć klucze odpowiedzi z CKE? o ile w ogóle można?
Bo te przykładowe rozwiązania są bardzo jednoznaczne i nie wiem, co jest akceptowalne, a co już kategorycznym błędem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość