Jednoliścienne, a dwuliścienne

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
Awatar użytkownika
alexaveg
Posty: 32
Rejestracja: 31 sty 2014, o 15:22

Jednoliścienne, a dwuliścienne

Post autor: alexaveg »

Tak jak w temacie. Czym się różni roślina jednoliścienna od dwuliściennej? Jak to wytłumaczyć w trochę bardziej rozległy sposób niż tylko różnica tkwi w w zarodkach, gdzie jeden ma jeden liścień, a drugi dwa".

Mam o tyle taki problem, gdyż dostałam dwa pytania na egzamin z botaniki, które (osobiście dla mnie) kompletnie się nie kleją:
1) Czemu roślina dwuliścienna jest nazywana pozornie dwuliścienną?
2) Czemu roślina jednoliścienna jest nazywana pozornie jednoliścienną?

Nie przepadam zbytnio za botaniką, dlatego stąd moje pytanie. Pozdrawiam
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Jednoliścienne, a dwuliścienne

Post autor: AnnaWP »

Szczerze mówiąc - pierwsze słyszę.
Pewnie to jakieś osobiste przemyślenia prowadzącego i bez wykładów nie odgadniesz
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Jednoliścienne, a dwuliścienne

Post autor: Seeba »

alexaveg, może znajdzie się roślina która jest dwuliścienna a posiada jeden liści, podobnie jak jednoliścienna może mieć wiele liści. Sądzę, że o to mogło chodzić.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Jednoliścienne, a dwuliścienne

Post autor: AnnaWP »

Ale w nazwie jednoliścienne nie chodzi o liście, a o liścienie. To zupełnie inna rzecz.
Awatar użytkownika
alexaveg
Posty: 32
Rejestracja: 31 sty 2014, o 15:22

Re: Jednoliścienne, a dwuliścienne

Post autor: alexaveg »

Na szczęście nie pojawiło się to pytanie na egzaminie. Jest dobrze, ale dziękuję za miłe chęci niesienia pomocy. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości