jedzenie dla szynszyli

dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: dream »

ale ja teraz stosuję karmę vitakraftu a nie vitapolu
kiedyś, z tej mieszanki mieszanek jadł właśnie najmniej z vitapolu
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: nakrecona_malpa »

ja popatrzałam w sklepie na składy kilku karm i kilku granulatów i składy sa naprawde podobne. Tak że jeśli chodzi o skład to nie ma lepszego czy gorszego ani karmy ani granulatu różnica polega jedynie na formie zawartości, kształcie . Czy lepsza jest karma czy granulat tak naprawde zależy od szynszyla co bedzie jadł. Mój nie jada granulatu więc w moim przypadku sprawdza sie karma. Zwierzak dream woli granulat więc dla niej lepszy bedzie granulat.
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: dream »

nie woli on woli sobie wybrać 3 składniki z mieszanki, ale je granulat bo nie ma nic innego i na dobre mu to wyjdzie.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: Kiara »

Mój szynszyl przepada z tym,co dostawał wcześniej czyli oryginalnie Vitapol.

nakrecona_malpa, również to zauważyłam ale nie mm sensu wybierać czegoś lepszego dopóki się nie upewnimi,że szyszorek to zje.

dream, nie tylko ty masz taki problem

Ale ludzie również są wybradni.
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: nakrecona_malpa »

do dream,woli chodziło mi o to że zjada bo mój nawet do granulatu sie nie zbliżał, żył o sianku i wodzie
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: Predator713 »

w karmie Vitapolu jest wszystko razem. jest to mieszanka z 2 rodzajami chipsów(zielony i czerwony) i granulatem. moja Kuleczka raczej woli te zielone. a co do ołówków z Ikei o przywożę je taśmowo bo ona nie może bez nich żyć.
martakon
Posty: 10
Rejestracja: 20 gru 2007, o 20:18

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: martakon »

moj GIZMO byl od malego nauczony do karmy dla gryzoni i nic mu nie jest ale mam teraz drugiego szyszka BUBE"SHISHE i nie wiem co dac mu do jedzenia bo w sklepie tez jadlZ WORA

[ Dodano: Pią Gru 21, 2007 00:36 ]
a tak pozatym czy wasze szynszyle jedza kwiaty bo moj gizmo poprostu spustoszyl mi parapety pilnujemy go ale ze jest na wolnosci prawie caly czas to ciezko nam.
mam jeszcze jedno pytanie czy wasze szynszylki kapia sie w popiele bo gizmo wchodzi do pieca ,tam gdzie popielnik. i wyjsc nie chce, chrupie kawalki zbrylonego popiolu.
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: Azadi »

moje najbardziej lubią z Vitapolu oryginalną mieszankę.
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: dream »

martakon pisze:moj GIZMO byl od malego nauczony do karmy dla gryzoni i nic mu nie jest ale mam teraz drugiego szyszka BUBE"SHISHE i nie wiem co dac mu do jedzenia bo w sklepie tez jadlZ WORA

[ Dodano: Pią Gru 21, 2007 00:36 ]
a tak pozatym czy wasze szynszyle jedza kwiaty bo moj gizmo poprostu spustoszyl mi parapety pilnujemy go ale ze jest na wolnosci prawie caly czas to ciezko nam.
mam jeszcze jedno pytanie czy wasze szynszylki kapia sie w popiele bo gizmo wchodzi do pieca ,tam gdzie popielnik. i wyjsc nie chce, chrupie kawalki zbrylonego popiolu.

bardzomądrze". Wiele z tych kwiatów jest trujących. {np. fiołek}
a popiół z całą pewnoscią w koncu wywoła silne zatwardzenie które jest groźne.

nie ma to jakdobra opieka
martakon
Posty: 10
Rejestracja: 20 gru 2007, o 20:18

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: martakon »

kwiaty juz zniknely z mojego domu, piecy tez juz pilnuje poprostu nie wiedzialam ze popiol jest szkodliwy.
od niedawna mam internet i o wielu rzeczach dotyczacych szynszyli pojecia nie mialam dlatego pytam sie. to chyba nic zlego a bledy jakie popelnialam wynikaly z przekonania ze na wolmosci szynszyle wiedza co dla nich dobre i maja instynkt.
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: dream »

popiół sam w sobie szkodliwy nie jest
choć pewnie zalezy jeszcze z czego.
chodzi o to, że zdrowa szynszyla może się nabawić poważnego zatwardzenia jedząc taki popiół. wszystko zatem zalezy od sytuacji, bo przy biegunce np. może być on zbawienny. {choć lepiej podać węgiel ew kilka ziarenek suchego ryżu}

na wolności, owszem, maja instynkt ale przy styczności z kwiatami domowymi z którymi nie mają na wolności doczynienia to nie działa

tu moja spekulacja, nie wiem czy poprawna:
instynkt to coś co zwierzaki nabywają na przestrzeni lat i ewolucji gatunku, przez to wiedzą, że ta i ta roślina występująca w ich środowisku nie jest do zjedzenia a ta jak najbardziej przy styczności z taką doniczkową, nie występującą w naturze zwierze jest zdezorientowane, a gryzoń jak gryzoń, wszystkiego spróbować musi
tak to sobie przynajmniej wyobrażam


Pozdrawiam.
tulka246
Posty: 24
Rejestracja: 16 lut 2008, o 11:29

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: tulka246 »

no no oloweczki hehe . co byscie powiedzieli . na chusteczki . bo wcinają jak neiwiem co nie zaszkodzi ?
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: Predator713 »

chusteczki są z papierowej bibułki a papier szkodzi na układ pokarmowy. poza tym chusteczki są sztucznie barwione i aromatyzowane więc nie polecam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości