jedzenie dla szynszyli

tulka246
Posty: 24
Rejestracja: 16 lut 2008, o 11:29

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: tulka246 »

AHA CZYLI MUSZE. MU JE ZABIRAC no dzieki ]
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: Evka13 »

Nie musisz mu zabierać husteczek - po prostu mu ich nie dawaj
Matek2121
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2008, o 19:21

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: Matek2121 »

Tak ja będę kupował i szylka i to w rzeczywistości muj pierwszy zwierzaczek i ta woda dal szylcia w poidełku nie może być ani za gorąca ani za zimna czyli taka średnia tak?
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: dream »

może być mineralna lub przegotowana i odstana woda z kranu. ew filtrowana.
nie ryzykowałabym z wodą oligoceńską.
w temperaturze pokojowej - czyli ani nie chłodzona ani nie podgrzana ot i cała filozofia.
karol.karcio
Posty: 17
Rejestracja: 25 cze 2008, o 15:54

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: karol.karcio »

A co sądzicie na temat jedzenia firmy Versele-Laga: Chinchilla Complete, Nature, Duo, Snack, Snack Cripsy, Krok Cripsy, 2 Sticks, Veggies, Sweeties, Crock, Frutties.
Bo dostałem ulotkę i nie wiem czy dobry jest ten pokarm czy nie , czy ktos poleca ta karme lub ją odradza. Z góry dzięki.
P.S. Ja moim szylką daje jedzonko z Vitapolu no i czasami jakieś przękąski albo kolby lub witaminy z Vitakraftu.
qamilka
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2008, o 22:57

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: qamilka »

Przez kilka tygodni podawałam moim szynszylom mieszankę firmy Megan. I cieszyłam się bo moim szynszylkom smakowała. Nawet gdzieś ją tutaj zachwalałam. Ostatnio byłam u weterynarza i dowiedziałam się strasznej rzeczy: Megan wykańcza szynszyle tą karmą Jest tam masa składników, które szynszyl może jeść raz, może 2 razy w tygodniu. Jeśli karmicie swoje szynszyle cały czas mieszanką Megandla szynszyli to liczcie się z tym, że po trzech latach będą mieć cukrzyce i to będzie w zasadzie końcowe stadium ich życia. Tak mi powiedział weterynarz, więc chyba kompetentna osoba. Odstawiłam tą karmę natychmiast!
wiza55
Posty: 103
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:40

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: wiza55 »

Ja mojemu szylkowi podaję karmę Megan właśnie jako smakołyki, szczególnie prasowany groszek.
Kassia18
Posty: 1
Rejestracja: 8 sie 2008, o 15:27

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: Kassia18 »

Mój Tuptuś od początku pobytu u mnie je karme z Vitapolu teraz ususzylam mu truskaweczki jabłuszko i brzoskwinke bardzo mu to smakuje. Zastanawia mnie czy moj szynszyl zadużo nie je daje mu wieczorem 2 lub 3 lyżeczki karmy sianko i do tego smakołyki jak sobie biega a rano nie ma już co jeść wiec musze mu nasypac karmy i dać sianka nie ukrywam ma troche tłuszyku ale co mam mu ograniczyć jedzenie
Damian_1605
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2009, o 23:25

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: Damian_1605 »

Ja już nie wiem co wymyślać do jedzenia moim wariatom :P
Daje im słonecznik ( który Chinchilla uwielbia a Szczurek nie za bardzo)
Mam też mieszankę którą Szczurek uwielbia za to Chila nie :P
Oh ja to mam 3 światy z nimi.
Poza tym dostają orzeszki ziemne i włoskie ale nie za dużo, sianko - standarcik 8) i teraz jak jest zima to osobno sadze słonecznik i wyrywam im jak wyrośnie. Tak żeby miały coś zielonego do zjedzenia :)
Macie jakieś pomysły co innego?

Acha jeszcze bardzo lubią płatki Corn Flakes firmy Nestle :idea:

Jak są na wolności to jedzą (gryzą):
Kapcie skórzane :P
Same częstują się chusteczkami do nosa.
Obgryzają grubą gałązkę wierzby.
Smakują swoje kartonowe domki :P
rapsodia
Posty: 41
Rejestracja: 24 lis 2007, o 11:48

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: rapsodia »

słonecznik jest tłusty i niezdrowy,dawaj im góra raz lub 2 razy po zairku w tygodniu, odstaw rodzynki. co do karm,polecam z vitakraftu lub verselle-laga
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: Predator713 »

bez przesady. kilka rodzynek rrocznie można podać przy jakiejś okazji tylko trzeba uważać, ponieważ muszą byc bardzo dobrej jakosci. jak nie jest się pewnym to rzeczywiściue zgadzam się że lepiej nie podawać. z produktów piekarniczych typu corn flakes i innych to tez musisz uważać, są sztucznie wzbogacane żelazem i innymipolepszaczami wiec musisz być ostrożnym. kleje używane do kartonu są toksyczne, też radziłbym odstawić i zrobić (ew. kupić) drewniany domek. wierzba jest raczej spoko polecam też wiśnię albo jabłoń jak masz dostęp
Damian_1605
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2009, o 23:25

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: Damian_1605 »

Miałem już szynszyla i był karmiony przez 13 lat słonecznikiem, konieczyną (latem) i nic mu nie było :)
Zrobiłem im wczorajszaszłyka na sznurku i znajduje się tam suszony ananas, rodzynki i morele. Dałem to jeszcze do suszenia. Jutro dostaną szaszłyczka.
Z karmami myślę że nie ma co przesadzać. Ja wole sam kupić rzeczy zmieszać razem i mam pewność że jest to przeż mnie zrobione i wiem co tam się znajduje.
A Chila bardzo lubi pestki dyni :D
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: pomorek »

Ja tez uwielbiam czekolade i chipsy, ale ciesze sie ze rodzice nie karmili mnie nimi zamiast obiadem bo wazyłabym dzis 150 kg.
Ananas, rodzynki i morele to istnie zabójcza mieszanka dla szyszki- pomyśl- czy w Andach rosna ananasy i morele
To ze dasz zwierzakowi to co on uwielbia wcale nie znaczy ze to dla niego dobre.
Najwieksza radosc dla szyszki to 2 godziny biegania po mieszkaniu, a nie wciskanie jej przysmaków w takich ilościach i składzie!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości