jedzenie dla szynszyli

Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: Predator713 »

chodziło chyba o najlpszą porę na takie oswajanie z np. noszeniem na rękach. tak, to są karmy z wyższej półki, ale niestety nie każdy ma do nich dostęp. a vitapol może nienajlepszy aledobry jest. lepszy od zoo-raj i od Danimo (zakład produkcyjny w mojej okolicy, nie polecam). generalnie towyższa klasa średnia
edytad
Posty: 61
Rejestracja: 10 sty 2009, o 16:50

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: edytad »

Pytałam dzisiaj w zoologicznym czy trzeba z jakiejkolwiek karmy dla szynszyli wyciągać słonecznik itd. W odpowiedzi usłyszałam, że nie, bo to są karmy pełnowartościowe dla szynszyli i nie mogą im szkodzić, chyba że jest stwierdzona jakaś choroba np. niewydolność wątroby. Więc chyba tak jak z ludźmi, jeśli na coś chorujemy to powinniśmy ograniczyć, albo wyeliminować pewne składniki. Już sama nie wiem jak to jest. Podaję karmę z Vitakraftu, a dziś kupiłam kolbę z Vitapolu, mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Co o tym myślicie?
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: Predator713 »

ja myślę, że karmypełnowartościowe są dobre kiedy nie podajemy żadnych przysmaków. słonecznik można dać, albo zostawić kilka ziarenek, ale jesli będzie ich zbyt duzo może to doprowadzić do stłuszczenia wątroby. tym bardziej że wiele innych ziaren zawiera tłuszcz.
olcik90
Posty: 1
Rejestracja: 3 mar 2009, o 22:31

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: olcik90 »

mam problem bo chciałabym kupić sobie szynszyle ale nie wiem jak rodziców przekonać a w szczególności mamę. Proszę pomóżcie i mam klatkę po króliku czy może być?Proszę o pomoc
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: Predator713 »

tak, jeśli nie będzie zbyt mała. szynszyla nie może też czuć zapachu innego lokatora. a co do przekonanaia rodziców to poczytaj trochę to forum, taki temat już był (albo 2)
Damian_1605
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2009, o 23:25

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: Damian_1605 »

Hej kupiłem dziś karmę tą poniżej ]

Kod: Zaznacz cały

zooplus.pl/shop/gryzonie/pokarm_dla_gryzoni/szynszyla/prestige/31801
co o niej myślicie ?

No takie małe zakupki dziś były D
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: Predator713 »

Blizniak2, ja nie stosowałem ale to nawet ciekawe rzeczy są.
magic
Posty: 2
Rejestracja: 9 mar 2009, o 13:22

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: magic »

rapsodia pisze:a co do Vitapolu,nie mam sił już wałkować tego tematu ale- to nie jest dobra karma odpuść ją i kup np Prestige od Verselle, Chinchilla complete od verselle albo rodent food wildlife.
Rapsodia mi babka poleciła właśnie prestige i po całym tygodniu karmienia tym mojego szylka wyciagnelam z pudełka granulat sklejony kokonem a w srodku był robak. Mam nadzieje, ze moj szylek czegos podobnego wczesniej nie zjadl W kazdym razie to jest wina producenta a nie sklepu bo karma Prestige jest zawsze hermetycznie zapakowana w dodatkową torebkę. Tak więc ostrzegam przed ta karma. Chyba sie przeniose na Vitapol.

A powiedzcie mi jak to jest z ziołami? Bo mój je uwielbia , czy moze jesc tego duzo czy tez dawkowac jak np ziarno słonecznika, orzechy itd?
meg82
Posty: 53
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:48

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: meg82 »

Karmię moje szyszki granulatem. Czy to wystarczy? Do tego mam mieszankę różnych ziół i nasion i to podaję im tylko jako smakołyki. Może powinnam wzbogacić menu moich szyszek? Jeśli tak to czym i jak często im to podawać.
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: pomorek »

Zależy jaki to granulat. Jeśli karmisz pełnowartościowym np prestige czy vitakraft to spokojnie wystarczy mu ta dieta która stosujesz.
meg82
Posty: 53
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:48

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: meg82 »

pomorek, szczerze mówiąc to nie bardzo wiem jaki to granulat. Jest to jedzonko, którym były karmione szyszki u poprzedniego właściciela. Nie chciałam go od razu zmieniać, żeby oprócz stresu związanego ze zmianą miejsca zamieszkania, nie miały jeszcze zmiany diety. Teraz chyba po prostu kupię coś z wymienionych przez Ciebie karm i będę miała pewność że szyszki dostają to co trzeba Dzięki.
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: pomorek »

rozumiem, i wiem jaki to jest pokarm, stopniowo go odstawiaj (nie jest zły ale hodowcy sprowadzaja go na tony, nie jest dostepny w zwykłych zoologach), jesli chcesz zostac przy granulacie to tak jak pisalam, polecam granulat prestige.
Mozesz tez przejsc na mieszanke, no ale jesli szyszak je granulat to zdrowiej dla niego (i taniej dla nas aby przy nim zostac i do tego oczywiscie przysmaki od czasu do czasu pozdrawiam
szynuś
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2009, o 15:25

Re: jedzenie dla szynszyli

Post autor: szynuś »

Cheika jestem tu nowa.Mam dwa szynszyle.Chciała bym się Was zapytać czy szynszyle mogom jeść szyszki z lasu.

[ Dodano: Wto Maj 26, 2009 16:36 ]
Czy szynszyle mogom jeść szyski z lasu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości