Kalkulator na maturę

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
KIM
Posty: 213
Rejestracja: 9 sie 2005, o 01:00

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: KIM »

beba pisze:Uaważasz, ze nauczyciel od polskiego i wf nie potrafi rozróznic typu kalkulatora?
Tak bywa, w tamtym roku przy wejsciu nauczycielka pyta mojego brata czy pani od matmy sprwdziła mu kalkulator (niprawidłowy oczywiście) on mówi ze tak, odpowiedz nauczycielkito dobrze". Nie chodzi o to że nie umie rozróznić poprostu nie zna standardów egzaminacyjnych, o za duze zamieszanie wokól tego jest.
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: ollciaq »

z tymi kalkulatorami to niezłe zamieszanie było. Przed maturą z fizyki nauczycielki mówiły że pozwolą nam wziąźć kalkulator CASIO a tu sie okazuje na maturze że nie wpuszczaja. Na szczęście miałam dwa kalkulatory.
W sumie dziwi mnie to rozporządzenie. Bo na maturze z fizyki czy chemii nic by sie nie stało gdyby był ten kalkulator (o dziwo miał tą naklejkę rekomendowany przez MEN p). Ułatwiłoby to liczenie (mniej błędów).
Dziwny jest ten świat i ta matura ]
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: Gosiaczek »

ollciaq, ja miałam to samo nauczycielka mi powiedziała że Casio mógłby być gdyby nie miał funkcji obliczania logarytmów.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: dawidw »

a u mnie w LO od poczatku kształcenia(tznod 1 klasy) każdej klasie uświadamiaja, jakie kalkulatory można mieć na maturze. Ja zawsze licze na zwykłym, prostym kalkulatorze i nie mam z nim zadnych problemów, a niektórzy takowe napotykają
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: agatha_89 »

czyli na maturze z chemii nie będzie mozna mieć kalkulatora z logarytmami ?
Kajkosz
Posty: 45
Rejestracja: 5 lip 2007, o 14:49

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: Kajkosz »

Wg definicji dla maturzystow 2007 - nie.

Ale do matury 2008 jeszcze wszystko moze sie zmienic
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: ollciaq »

w sumie to w tym roku nie przypominam sobie zbytnio aby jakiekolwiek były wyliczenia związane z logarytmami ]
a z drugiej strony nam w szkole pozwolili mieć te kalkulatory z logarytmami D
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: agatha_89 »

nio w tym roku na maturze jak dobrze pamietam nie było zadań z logartmami, a nawet gdyby były to z logarytmem z liczby całkowitej poradze sobie bez problemu, ale gdy pojawi się już jakis ułamek to tego bez kalkulatora nie policze. A takie zadania u mnie na lekcji chemii się pojawiajaą i wtedy jak najbardziej moge mieć na lekcji kalkulator z logarytmami.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: Medycyna Lwów »

agatha_89 pisze:nawet gdyby były to z logarytmem z liczby całkowitej poradze sobie bez problemu
t? to ile jest log (ln2)=, bo ja bez kalkulatora w tym przypadku ani rusz. . No ale nic, zad. na maturze sa na tyle proste rachunkowo, że nawet jak ktoś weźmie lepszy kalkulator to nie zrobi z niego użytku tak naprawdę.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: agatha_89 »

Chodzi mi obliczanie takich prostych logarytmów np gdy sie oblicza pH roztworów np jest log -2 .z takami sobie poradze
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: dawidw »

na maturze nie można było miec w tym roku i najprawdopodobniej nie bedzie mozna miec w przyszlym kalkuratorów złożonych", czyli mozna miec proste- i nie ma nad czym dyskutować. a matura jest tak konstruowana, zeby mozna bylo obliczyc potrzebne obliczenia na kalkulatorze prostym.

pozdrawiam
paol
Posty: 101
Rejestracja: 23 mar 2007, o 21:29

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: paol »

agatha_89 pisze:Chodzi mi obliczanie takich prostych logarytmów np gdy sie oblicza pH roztworów np jest log -2 .z takami sobie poradze
Logarytm z 2 wynosi 0,3. Nie wiem jak to liczysz w pamięci.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: Andzia »

Wydaje mi się, że na maturę z matematyki, czy informatyki, Cię z tym Casio nie wpuszczą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości