Kalkulator na maturę

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Majka

Kalkulator na maturę

Post autor: Majka »

Hej!

Wiecie coś moŻe na temat składania kalkulatorów i tablic ze wzorami w szkołach w których będziemy pisać maturę? Ja właśnie przed chwilą przeczytałam o tym w internecie i nie wiem czy jest to prawda. Do tej pory myślałam Że kalkulatory bierzemy ze sobą w dniu egzaminu. Maturę pisałam rok temu ale teraz piszę jeszcze dodatkowo chemię i nie wiem w końcu jak to jest.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2007, o 14:05 przez Majka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: Vinci »

Kalkulator zanosisz do szkoly, podpisany. Wchodzisz na salę w dniu egzaminu i go odbierasz, jak nie oddasz i przyniesiesz ze sobą to tez nic sie nie stanie.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: badger »

I kalkulator moze miec tylko podstawowe funkcje, taki bardziej zaawansowany nie przejdzie
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: Vinci »

Nie moze byc taki kalkulatoro-komputer rysujący wykresy funckji itp. Kalkulator tzw. popularnie naukowy z duzą ilością klawiszy) jak najbardzje moze byc .
Majka

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: Majka »

Ok. Dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: tin »

Wyjaśnienie Dyrektora CKE dotyczące kalkulatorów, których można używać w czasie egzaminu maturalnego
22.04.2005, 15:50

Zgodnie z komunikatem o materiałach i przyborach pomocniczych podczas egzaminu maturalnego z matematyki, chemii, fizyki i astronomii i informatyki zdający może korzystać z kalkulatora prostego, tzn. takiego, który nie rysuje wykresów, nie rozwiązuje równań oraz nie oblicza parametrów danych statystycznych. Z kalkulatora należy korzystać tylko w zakresie podstawowych działań tzn. dodawania, odejmowania, dzielenia, mnożenia, ew. obliczania pierwiastków kwadratowych z liczb.
Jeżeli w zadaniu matematycznym będzie trzeba podać wartości funkcji trygonometrycznych – należy korzystać z zestawu wzorów, który każdy zdający będzie miał na swoim stoliku.
W zadaniach z chemii oraz fizyki i astronomii, jeżeli wystąpią logarytmy lub funkcje trygonometryczne – należy pozostawić je w końcowym obliczeniu wyniku. Wyniki w takiej formie przewidziane będą w modelach odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: Vinci »

Czyli niepierwszy raz teoria odbiega od praktyki, z tego co tu jest napsiane na chemii mielismy kalkulatory, ktorych miec nie mozna.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: tin »

Niekoniecznie. To są wymagania dle tego roku, nie ubieglego(bo sesji zimowej juz nie ma wiec pisac nie mogles w tym roku).
Pozatym jest napisane tylo jakich funkcji powienes uzywac,a nie ze nie moza miec innych(jak sinusy czy logarytmy).
beba
Posty: 401
Rejestracja: 29 gru 2006, o 19:51

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: beba »

Vinci napisał:
na chemii mielismy kalkulatory, ktorych miec nie mozna

Tin zacytował:
Zgodnie z komunikatem o materiałach i przyborach pomocniczych podczas egzaminu maturalnego z matematyki, chemii, fizyki i astronomii i informatyki zdający może korzystać z kalkulatora prostego
Czyli na chemi mozna miec kalkulator.

Nie można na biologii.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: tin »

Nie chodzilo mu raczej o to ze na chemii nie mozna, tylko ze nie mozna takiego jaki on uzywal.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: Vinci »

Niekoniecznie. To są wymagania dle tego roku, nie ubieglego(bo sesji zimowej juz nie ma wiec pisac nie mogles w tym roku).
Tinie, cytowany przez ciebie fragment pochodzi z 22.04.2005. Wiec od pierwszej nowej matury nic sie nie zmienilo
Dinobryon
Posty: 174
Rejestracja: 11 gru 2006, o 16:33

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: Dinobryon »

Czyli śmiało mogę wbijać na egzamin ze swoim Casio fx-350MS ala i nikt się do mnie nie przyczepi?
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Kalkulator na maturę

Post autor: MiRACiDiUM »

tin pisze:zdający może korzystać z kalkulatora prostego, tzn. takiego, który nie rysuje wykresów, nie rozwiązuje równań oraz nie oblicza parametrów danych statystycznych.
Wg tych przepisów powinni się przyczepić, bo ten kalkulator posiada funkcje statystyczne. Ja pamiętam ze swojej matury, że mogliśmy mieć tylko takie proste kalkulatorki z pierwiastkowaniem co najwyżej. Ale jak to jest w innych szkołach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości