Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Immunosupresja
Posty: 46
Rejestracja: 9 sie 2017, o 14:05

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: Immunosupresja »

A i jeszcze od tego roku rusza weta w Toruniu/Bydgoszczy - biologia i chemia i język(poziom bez znaczenia, liczony tak samo)
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: Piotrr »

z ciekawości można link do strony rekrutacji w Toruniu? z ciekawości sam sprawdziłem i jest owszem informacja o miedzyuczelnianym centrum jakimś ale w ofercie studiów utp i umk nie ma wety
W końcu lekarz
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: fenytoina »

Bydgoszcz-Toruń miała się otwierać, ale ktoś to po drodze zawetował - chyba MNiSW. Nie spełniali jakiś tam wymogów. Ale odgrażają się, że będą się odwoływać, więc może od przyszłego roku.
Immunosupresja
Posty: 46
Rejestracja: 9 sie 2017, o 14:05

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: Immunosupresja »

Nadali im inny profil niż chcieli. Praktyczny, a nie ogolnoakademicki, więc chyba nawet nie będzie się lekarzem po ukończeniu tych studiów, tylko jakimś technikiem.
Immunosupresja
Posty: 46
Rejestracja: 9 sie 2017, o 14:05

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: Immunosupresja »

Jest uchwała na ten rok jeśli chodzi o weterynarię. Trzeba wejść na stronę UTP, znaleźć rekrutację 18/19 i tam można przeczytać. Informacje ubogie, ale jakieś tam są
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: Mårran »

Jak otwierały się Kraków i Poznań to tak samo mówili, że będzie się magistrem weterynarii, a nie lekarzem Jak na razie problemów nie ma, a plotki ucichły
Pani Buka
lumbagokochane
Posty: 58
Rejestracja: 21 lip 2017, o 15:05

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: lumbagokochane »

(Toruń) Uchwała jest i owszem, ale to tyle w tym temacie. Jak, co, gdzie i kiedy się rekrutować nie ma. Grunt że UWM bez zmian. A wie ktoś może ile osób przyjmą w tym roku w Olsztynie ? Wydaje mi się że w zeszłym roku była taka informacja a teraz cos nie widzę.
Cisiowianka
Posty: 19
Rejestracja: 4 lip 2017, o 12:39

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: Cisiowianka »

Szaleństwo z tym Lublinem. Od kiedy to wiadomo?
Ninna
Posty: 2
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 23:51

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: Ninna »

Hej, ja również zastanawiam się nad podjęciem studiów na sggw. Maturę zdawałam dawno temu, ale uzyskałam dobre wyniki, więc mam nadzieję, że się uda. Zastanawiam się jednak czy są na studiach starsze osoby. Ja na przykład chcę zacząć weterynarię w wieku 30 lat i nie wiem czy to nie za późno. Czy może, ktoś z was się orientuje czy na weterynarii można też spotkać osoby w moim wieku ?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: Mårran »

Hej, tu na forum na med ludzka albo stome ida ludzie po trzydziestce, wiec dlaczego nie weta
Pani Buka
Cisiowianka
Posty: 19
Rejestracja: 4 lip 2017, o 12:39

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: Cisiowianka »

Czy mógłby mi ktoś coś wytłumaczyć? Nie jestem jeszcze biegła w temacie rekrutacji na studia.
Czy zapisując się na studia stacjonarne, mogę zapisać się również na ten sam kierunek - niestacjonarnie?
Gdzieś coś kiedyś mi mignęło, że ktoś zapisał się i tu i tu, i gdy progi punktowe się obniżyły, to przyjęto go na stacjonarne. Jak to jest? Czy każda uczelnia ma inaczej?
lumbagokochane
Posty: 58
Rejestracja: 21 lip 2017, o 15:05

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: lumbagokochane »

Jak masz mozliwosci , lubisz wyzwania i wiesz czego chcesz
, to nie ma sie co zastanawiac. Czym ze jest te 5,5 lat studiow w obliczu kolejnych 30 lat pracy w nudnym zawodzie badz jakims korpo. A nawet jesli cos pojdzie nie tak, to nie bedziesz zalowac ze nie sprobowalas.
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Kandydaci 2018/2019 Weterynaria

Post autor: fenytoina »

Ninna pisze:
9 kwie 2018, o 12:33
Hej, ja również zastanawiam się nad podjęciem studiów na sggw.
Najpierw spróbuj spędzić dzień lub dwa w gabinecie lub przychodni wet. Wypytaj lekarzy, co sądzą, cienie i blaski. Jak dalej będziesz uważać, że to jest praca w sam raz dla ciebie, to nie ma się co zastanawiać. Po 30 lub przed, zawsze warto przynajmniej spróbować i dać sobie szansę robić to, co lubisz. Byle z pełną świadomością, z czym wiąże się ten zawód
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość