Kandydaci na lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
uwaman
Posty: 29
Rejestracja: 3 lip 2010, o 09:23

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: uwaman »

Wprawdzie zarejestrowałem najpierw do Łodzi, Lublina i Katowic i miejscem docelowym miała być Łódź (pisałem rozszerzoną fizyke), jednak jak odebrałem wyniki postanowiłem iść do Krakowa.
Przez 3 lata meiszkałem w internacie i myśle, że będe próbował dostać miejsce w akademiku, jednak może byc z tym ciężko, bo ludzie z dalszych lokalizacji podejmują studia w Krakowie.
Awatar użytkownika
Jovita18
Posty: 18
Rejestracja: 26 mar 2010, o 17:06

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Jovita18 »

Ja również rejstrowałam się w kilku miastach, ale podjęłam decyzję, ide na UJ. Chciałabym mieszkać w akademiku ale raczej nie dostane.
Także też szukam wstępnie mieszkania, fajnie byłoby zamieszkać z kimś z tego samego kierunku, wiadome. Nikt ze znajomych nie idzie jednak do krk na medycyne:(
Awatar użytkownika
uwaman
Posty: 29
Rejestracja: 3 lip 2010, o 09:23

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: uwaman »

Mam podobnie, z moich znajomych też nikt się tam nie wybiera, a z kolegami, którzy idą na politechnike albo AGH nie chciałbym mieszkać ze względu na różną ilość nauki. Dlatego również chciałbym mieszkać z kimś studiującym medycyne.
Po tym co widzę na forum w kilka osób da rade się ugadać na wspólne mieszkanie :]
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Kromka »

To na to mieszkanie ze studentami medycyny się piszę Gdyby ktoś miał ciekawe oferty to czekam na info
Awatar użytkownika
Morelia_viridis
Posty: 39
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 16:28

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Morelia_viridis »

Cześć Mam taką samą sytuację jak Wy. Również wybieram się na lekarski na CMUJ, najprawdopodobniej z nikim znajomym. Chciałabym wynająć mieszkanie, ale jeszcze nic nie szukałam, bo na ten moment nie mam z kim zamieszkać, a sama całego nie wynajmę - wiadomo. Również rejestrowałam się na parę uczelni, jednak tą najbardziej wymarzoną był UJ. Także wiele nas łączy.
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: vanille »

Morelia_viridis ile masz punktów jeśli można wiedzieć? Mnie szukanie mieszkania trochę stresuje bo w połowie lipca wyjeżdżam i do tego czasu zamierzam już się gdzieś ulokować
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Kromka »

To witamy w klubie
Przy okazji mam pytanie z ciekawości - czy Wy od zawsze wiedzieliście, że pójdziecie na medycynę? Bo ja zdecydowałam się na nią chyba na miesiąc, dwa przed maturą i zastanawiam się, czy tylko ja jestem dziwna i nie miałam tego w planach od przedszkola.
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: vanille »

Ja w gimnazjum byłam w klasie językowej z rozszerzonym niemieckim - moim celem była germanistyka. Potem coś mi się zmieniło i poszłam do LO do biolchemu. Myślałam jednak przede wszystkim o farmacji. Dopiero jakoś od połowy 2 klasy zaczęłam poważnie myśleć o lekarskim
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Kromka »

No właśnie, ja od gimnazjum myślałam o farmacji, potem krótki okres inżynierii biomedycznej i technologii chemicznej, aż tu stanęło na medycynie
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: vanille »

Dobrze wiedzieć, że nie jestem sama
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Kromka »

A pytam dlatego, że gdzieś natknęłam się na pytanie chłopaka (gimnazjum lub początek liceum jak dobrze pamiętam), który pytał się która akademia medyczna jest najlepsza jeżeli w przyszłości chce się zostać neurochirurgiem (być może to była inna specjalizacja, nie jestem pewna na 100%) A ja tu do niedawna nie wiedziałam, że idę na medycynę, a o specjalizacji to nawet nie myślę.
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: vanille »

No cóż, niektórzy już w 3 gimnazjum pytają o Bochenka i plan przygotowania do matury
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Kromka »

Taa. Ja do przedwczoraj nie wiedziałam co to Bochenek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości