Kandydaci na lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Agga18
Posty: 9
Rejestracja: 12 lip 2010, o 21:21

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Agga18 »

ja w ogóle nie mam pojęcia gdzie to wszystko kupić.
myślałam o Bochenku na anatomię, ale poczytałam opinie i studenci go raczej nie polecają, to chyba zrezygnuję.
skąd weźmiesz skrypty i szkiełka?
sorry, że tak pytam, ale ciekawa jestem
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: formica »

Nie kupować podręczników typu Kędryna, Bartel. Po zakończeniu I roku już raczej do nich nie zajrzycie więc szkoda kasy. Na I roku generalnie jeśli coś warto kupować to skrypty i ew atlasy.
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: vanille »

formica, czyli co tak dokładnie? Bo ile studentów, tyle opinii i już teraz znowu nie wiem
Awatar użytkownika
Agga18
Posty: 9
Rejestracja: 12 lip 2010, o 21:21

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Agga18 »

no właśnie, co dokładnie?:)
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: formica »

Znaczy ja studiuję we Wrocławiu Więc to może być troszkę inaczej. Aczkolwiek embriologia jest takim rzygiem, że ciężko się do tego zmusić. Więc po przebrnięciu I roku nikt z Was nie będzie chciał do tego zajrzeć, gwarantuję. Co do chemii. To są tak na serio podstawy chemii org, żeby mieć jakieś pojęcie przed rozpoczęciem biochemii i tak na serio też Wam się później nie przyda. Na biochemii korzysta się z zupełnie innych książek.

Jeśli o mnie chodzi to miałam swojego Marciniaka(podręcznik do anato z Wro) jak się później okazało zupełnie niepotrzebnie bo można było spokojnie wypożyczyć. Atlasy do anatomii (w moim przypadku Sobotta), skrypty (anato, chem), ksero podręcznika do ang i to wszystko. Reszta z biblio
Awatar użytkownika
szyszka91
Posty: 12
Rejestracja: 7 lip 2010, o 10:42

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: szyszka91 »

hej) zmieniając temat, jeśli składa ktoś jutro papiery to może spotkajmy się na jakieś piwo albo cośD co wy na to?
Awatar użytkownika
domdom91
Posty: 48
Rejestracja: 5 sty 2010, o 17:33

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: domdom91 »

witam wszystkich którzy się dostali D szczęśliwie również znalazłem się w tej grupie i tak mnie to ucieszyło że dopiero dziś trzeźwieje P

musimy się poznać, najlepiej zorganizować jakąś integrację jeszcze przed październikiem a w ogóle to co myślicie o tym obozie adaptacyjnym? ulotki były w tej kopercie którą dawali przy wpisie, wybiera się ktoś z Was na to?
Awatar użytkownika
stan1906
Posty: 157
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 15:05

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: stan1906 »

mnie się nie chce osobiście
Awatar użytkownika
uwaman
Posty: 29
Rejestracja: 3 lip 2010, o 09:23

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: uwaman »

domdom91 pisze:witam wszystkich którzy się dostali D szczęśliwie również znalazłem się w tej grupie i tak mnie to ucieszyło że dopiero dziś trzeźwieje P

musimy się poznać, najlepiej zorganizować jakąś integrację jeszcze przed październikiem a w ogóle to co myślicie o tym obozie adaptacyjnym? ulotki były w tej kopercie którą dawali przy wpisie, wybiera się ktoś z Was na to?
Ja sie prawdopodobnie wybieram, ostateczną decyzję podejmę na dniach
Awatar użytkownika
bloomka
Posty: 28
Rejestracja: 4 lip 2010, o 22:04

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: bloomka »

ja na oboz adaptacyjny sie nie wybieram, ale estem ZA integracja przed pazdziernikiem.

i za mieszkaniem również. pojawiały sie głosy ze niektorzy wola miec swoj wlasny pokój, ja ze wzgledow finansowych raczej bede szukac 2-osobowego, komu nie przeszkadza dzielenie pokoju z innym studentem - polecam sie

i taka jedna moja refleksja na temat mieszkania czysto medycznego: zastanawialam sie jak to bedzie z łazienką jak wszyscy lokatorzy beda miec np jakis wyklad, albo beda z jednej grupy (chociaz ten problem akurat jest do rozwiazania - dobrac sie z różnych grup).
wydaje sie to moze banalne, ale juz przy 3 osobach chyba ustawia sie kolejka a co dopiero przy 4 czy max przy 6, jezeli jest mieszkanie 3-pokojowe i same dwójki"
to taka moja mała refleksja
Awatar użytkownika
uwaman
Posty: 29
Rejestracja: 3 lip 2010, o 09:23

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: uwaman »

Mam takie małe pytanko odnośnie angielskiego. Nie wie ktoś jak będą wyglądały te zajęcia i na jakiej zasadzie będziemy dobierani w grupy? Przy dokonywaniu wpisu wybierało sie czy chce sie uczyć na poziomie podstawowym czy rozszerzonym, ale może ktoś wie konkretniej?
Awatar użytkownika
Kaileena
Posty: 20
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:45

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Kaileena »

Angielski będziecie mieć w takich grupach na jakie zostaniecie podzieleni w dziekanacie, nie zauważyłam, żeby ktoś zwracał uwagę na angielskim przy tym podziale. Na pierwszych zajęciach angielskiego napiszecie sobie teścik, z którego i tak nic nie wyniknie. Ogólnie ja nie lubię języków obcych, więc przesiadywanie na nudnym angielskim, który niewiele wnosił a tylko czas zabierał (i to zazwyczaj była 9 godzina zajęć tego dnia) było katorgą. Nie łudźcie się, że się jakoś szczególnie dużo nauczycie.
Awatar użytkownika
uwaman
Posty: 29
Rejestracja: 3 lip 2010, o 09:23

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: uwaman »

Więc to zaznaczanie chęci kontynuowania nauki na danym poziomie to był taki pic na wode ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości