Kandydaci na lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: julia.....:):) »

ja w podstawówce chciałam być polonistką , ale moja nauczycielka to zweryfikowała , a w gimnazjum chciałam studiować medycynę i psychologię , no ale cuż to były marzenia
Awatar użytkownika
karolyfer
Posty: 130
Rejestracja: 3 cze 2010, o 11:54

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: karolyfer »

Z tymi planami to różnie bywa, w przedszkolu to ja chciałem być policjantem kryminalnym Biologia zaczęła mi się wkręcać jak zaczęły się lekcje przyrody, dobrze mi szło więc brnąłem w tym kierunku i tak mi się umyśliło, że przystojnie wyglądam w kitlu

A wracając do tematu Orientuje się ktoś jak wygląda dokładniej kwestia akademików, słuchy chodzą, że na pierwszy rok się łatwo dostaje, ale nie wiem co mam o tym myśleć jak mam 80 km do Krakowa tylko, a dochody przekraczają te stypendialno socjalne".
Znajomych bym miał w Krakowie, ale na filologii, politologii na UJ i paru inżynieriach na AGH.na pewno bym się przy nich pouczył
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: vanille »

Dochody nie mają żadnego znaczenia. Ważna jest tylko odległość. Czytałam na kopernika.pl - dziewczyna mieszkała 90km od Krakowa, za pierwszym razem nie dostała akademika, ale później jak osoby zaczęły się wykruszać (bo dla wielu to opcja awaryjna) to zostało jej przydzielone miejsce. Więc ja bym się nie stresowała
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Kromka »

Też gdzieś słyszałam, że na pierwszym roku prawie każdy dostaje akademik, problemy mają tylko czasami ci z małopolski, świętokrzyskiego i śląskiego bodajże. Ale czy dochód też ma duże znaczenie to nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
Morelia_viridis
Posty: 39
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 16:28

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Morelia_viridis »

Vanille, miałam 87 z bio, 98 z chem i 96 z matmy
też zamierzam niedługo czegoś szukać, bo potem pewnie będzie coraz ciężej o mieszkanie w dobrym miejscu i w przyzwoitej cenie
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Kromka »

Morelia_viridis,
Masz dokładnie tyle samo pkt co ja Tyle, że ja miałam 88% z biologii, 95% z chemii i 98% z matematyki
Awatar użytkownika
Morelia_viridis
Posty: 39
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 16:28

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Morelia_viridis »

oo , piątka szczerze, to byłam zszokowana, naczytałam się, że ludzie mają nie wiadomo ile mniej punktów niż sobie sami wyliczyli i byłam przekonana przed wynikami, że położyłam biologię.
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Kromka »

Ty też? Ja liczyłam na 77%, optymistycznie 83%, a tu ciach i 88%
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: vanille »

Ja najpierw zarówno w przypadku bio jak i chem miałam widełki 85-92%. Potem naczytałam się na forum i wydawało mi się, że może nawet 83%. Pod koniec już myślałam, że z bio będę miała 75%, bo gdzieś tu pisali, że zawsze dostaje się ok. 10%mniej niż się zakłada Ostatecznie z obu mam 92%. Jeszcze miesiąc i w swojej wyobraźni miałabym chyba 30%:D
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Kromka »

A jeszcze miesiąc przytrzymaliby Twoje wyniki w tajemnicy i miałabyś po 100%
Awatar użytkownika
uwaman
Posty: 29
Rejestracja: 3 lip 2010, o 09:23

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: uwaman »

karolyfer pisze: Znajomych bym miał w Krakowie, ale na filologii, politologii na UJ i paru inżynieriach na AGH.na pewno bym się przy nich pouczył
Dokładnie
Co i tak nie oznacza, że samą nauką człowiek żyje P
Kromka pisze:Też gdzieś słyszałam, że na pierwszym roku prawie każdy dostaje akademik, problemy mają tylko czasami ci z małopolski, świętokrzyskiego i śląskiego bodajże. Ale czy dochód też ma duże znaczenie to nie mam pojęcia.
Własnie dlatego, że jestem ze Śląskiego podejrzewam, że mogę mieć z tym kłopot :]
Awatar użytkownika
Morelia_viridis
Posty: 39
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 16:28

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Morelia_viridis »

serio przynajmniej miłe zaskoczenie
Awatar użytkownika
uwaman
Posty: 29
Rejestracja: 3 lip 2010, o 09:23

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: uwaman »

Morelia_viridis pisze:serio przynajmniej miłe zaskoczenie
Muszę przyznać, że przeżyłem coś podobnego. Spodziewałem się z biologii optymistycznie 80-83%, a ostatecznie napisałem na 93% . Przy czym nie wiem jak to zrobiłem ale z matmy mam tylko 88%. Z chemią na 95% daje mi to w sumie 276pkt :]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 94 gości