Kandydaci na lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Kromka »

Ja z matmy straciłam 1pkt i to gdzie? Wyszło mi że 64+16=100 No i punkt w zamkniętym pooooszedł
Awatar użytkownika
bloomka
Posty: 28
Rejestracja: 4 lip 2010, o 22:04

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: bloomka »

a ja mam biologia 83, chemia 98, fizyka 97, jak progi nie skocza diametralnie to sie spotkamy.

jestem ZA mieszkaniem studenckim 100% medycyna, bo wiadomo, studenci innych uczelni, zarówno technicznych jak i humanistycznych raczej nie beda miec tyle rycia co my.
a do wniosku
o akademik trzeba zlozyc zaswiadczenie z urzedu skarbowego o dochodach, wiec moze to miec spore znaczenie

a co myslicie ogolnie o akademiku na medycynie? bo raczej nie dzieje sie na nich tak jak w innych akademikach, ludzie sie tam raczej ucza i nie przeszkadzaja w tym innym, gorzej oczywisicie z prywatnoscia i dostepem do lazienki czy kuchni
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Kromka »

Z tego co gdzieś przeczytałam to pokoiki są dwuosobowe i malutkie. A to może być bardzo konfliktogenne, o ile te dwie osoby się nie dobiorą.
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: vanille »

Ja myślałam o akademiku ale jednak mimo wszystko będę się starała znaleźć mieszkanie. Wiadomo, że i komfort większy, lepsze warunki i do nauki i do życia
Awatar użytkownika
uwaman
Posty: 29
Rejestracja: 3 lip 2010, o 09:23

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: uwaman »

Kromka pisze:Z tego co gdzieś przeczytałam to pokoiki są dwuosobowe i malutkie. A to może być bardzo konfliktogenne, o ile te dwie osoby się nie dobiorą.
Dwa lata mieszkałem w internacie w pokoju 5-cio osobowym o naprawdę małej powierzchni jak na tyle osób. Do tego byłem jedynym z klasy bio-chem, moich współokatorzy to byli dwaj humaniści i dwaj mat-fizofcy". Jakoś przeżyłem. W trzeciej klasie mieszkałem już w pokoju dwuosobowym co było prawdziwym rajem w porównaniu do poprzedniej piątki". Nie przesadzajmy z tymi konfliktami, tym bardziej, że do nauki będzie to samo :]
Awatar użytkownika
Jovita18
Posty: 18
Rejestracja: 26 mar 2010, o 17:06

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Jovita18 »

Kromka pisze:No właśnie, ja od gimnazjum myślałam o farmacji, potem krótki okres inżynierii biomedycznej i technologii chemicznej, aż tu stanęło na medycynie

Ja miałam w planach najpierw architekturę, potem lotnictwo i kosmonautykę, następnie budownictwo na AGHu, aż w końcu przekonała mnie moja Pani prof od biologii (tu pozdrowienia dla niej):P
Awatar użytkownika
bloomka
Posty: 28
Rejestracja: 4 lip 2010, o 22:04

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: bloomka »

no właśnie, plusem akademika jest na pewno to, że mieszkasz z osobami z tego samego kierunku, niektórzy lubią się uczyć w grupie, a przynajmniej częściowo (jakies powtórki itp), no i są pod ręką ludzie ze starszych roczników, nie wiem jak na medycynie, ale znajome na agh miały z nich spory pożytek, bardzo byli uczynni dla pierwszaków, powiedzieli coś na temat prowadzących, jakieś stare notatki pożyczyli, nawet gotowe sprawozdania z laboratoriów jak jeszcze coś na dyskach mieli.
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Kromka »

Czyli okazuje się, że całkiem sporo ludzi niedawno zdecydowało się na medycynę.
Awatar użytkownika
domdom91
Posty: 48
Rejestracja: 5 sty 2010, o 17:33

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: domdom91 »

ja również wybieram się na lekarski do Krakowa D
liczę na to że niedługo się poznamy, jeśli wszystko wypali
Awatar użytkownika
Glukoza
Posty: 39
Rejestracja: 7 lis 2008, o 15:54

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Glukoza »

Fajnie, że tyle osób odpowiedziało na mój odzew
Ja zdecydowałam się na medycynę dopiero w pierwszej liceum, przedtem nigdy nie lubiłam biologii
Przeglądałam oferty akademików w Krakowie. Samo Collegium Medicum ma jeden akademik w centrum, który nie powalił mnie na kolana - nie oczekuję luksusów, ale sanitariat na korytarzu zamiast łazienki to już przesada drugi kompleks akademików jest na Prokocimiu, ale to 10 km od centrum i też bez rewelacji.
Myślałam o akademikach AGH, bo mieszkałam kiedyś w jednym - w Alfie - dosyć fajny i przyjmują studentów innych uczelni za ok.460 zł. Aczkolwiek też wydaje mi się, że tam nikt nie przejmuje się za mocno nauką
Może warto pomyśleć o całym mieszkaniu dla studentów medycyny?
Mam nadzieję, że wszyscy już niebawem spotkamy się na UJ
Awatar użytkownika
bloomka
Posty: 28
Rejestracja: 4 lip 2010, o 22:04

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: bloomka »

jestem jak najbardziej ZA mieszkaniem tylko dla studentów medycyny, ew. ktoś kto bedzie mial równie przechlapane na pierwszym roku co my
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: Kromka »

To ja się piszę na to mieszkanie, jak najbardziej Byleby miało niezłe warunki, było w miarę blisko i nie kosztowało krocie Jest tu ktoś z Krk lub okolic coby się rozejrzał, ew. obejrzał, etc? Bo ja z Sanoka mam jakieś 250km, więc trochę mi ciężko. Mogę przejrzeć ew. jakieś strony WWW z ogłoszeniami.
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Kandydaci na lekarski

Post autor: vanille »

Ja znalazłam mieszkanie na Dietla, 2 pokoje - 900zł + media a drugie też na tej ulicy, 3 pokoje i 1250 + media. Więc w sumie całkiem spoko. Jak ktoś jest zainteresowany to pisać, wyślę linki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 73 gości