Kandydaci na medycyne - matura 2009

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: doktorka »

Ramone pisze:P.S Doktorka , wydawało mi się ,ze studiujesz w Poznaniu na lekarskim.Dlaczego nagle stomatologia i we Wrocławiu ? (O ile wolno zapytać).
dobrze Ci sie wydawalo. nie we Wroclawiu, tylko w Poznaniu.

Jak to dlaczego? For moneyyyyyyyyyy

enyłej, istnieje szansa, ze zostane jednak przy psycho jako 2. kierunku, wiec nie martwcie sie za wczasu kandydaci na stome, moze jeszcze zwolnie miejsce.
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: karchola »

doktorka pisze:pobluzgajcie sie na privie misie.
hahaha

że Ci się tak chce ja zadowolona będę jakchociaż na lekarski się dostanę ale poważnie z tym drugim kierunkiem? w sumie wybierasz się na stomę i to w tym roku więc mi to wsio rybaltnie stanowisz zagrożenia)
Ramone
Posty: 216
Rejestracja: 27 mar 2007, o 19:53

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: Ramone »

doktorka pisze:
Jak to dlaczego? For moneyyyyyyyyyy

enyłej, istnieje szansa, ze zostane jednak przy psycho jako 2. kierunku, wiec nie martwcie sie za wczasu kandydaci na stome, moze jeszcze zwolnie miejsce.
Czyli po pierwszym roku już wiesz ,ze zarobki po lekarskim są tak złe ?
Już teraz ciągniesz lekarski i psychologię naraz ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: doktorka »

Ramone, nie, koncze wlasnie 3 rok lekuD

Na psycho jestem juz, tyle ze po 1 semestrze mi sie odechcialo i wzielam urlop (to nie to samo co dziekana). wiec albo teraz bede kontynuowac znow od 1 roku albo zabiore sie za te stome, jeszcze nie wiem.

jesli bym sie zdecydowala na stome, to tylko ze wzgledow ekonomicznych. psychologia nic mi nie pomoze finansowo, natomiast moze mi sie przydac w pracy. na dzien dzisiejszy uderzam na stome i zobacze, gdzie mi zaproponuja lepsze warunki indywidualnego toku studiow i gdzie mi sie bedzie chcialo siedziec, moze nawet nigdzieD
Ramone pisze:Czyli po pierwszym roku już wiesz ,ze zarobki po lekarskim są tak złe ?
nie chodzi o to, ze sa zle (sa zle przez jakis czas, potem sa niezle). chodzi o to, ze jak w kazdym zawodzie warto miec dodatkowego asa w rekawie)

[ Dodano: Sro Kwi 15, 2009 22:48 ]
im wyzej mierzysz, tym wieksza szansa, ze doskoczysz chociaz do polowy)
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: a_niap »

doktorka pisze:jesli bym sie zdecydowala na stome, to tylko ze wzgledow ekonomicznych
To w takim razie po co lekarski? Jak sie zabierzesz za stome i stwierdzisz ze jako stomatolog lepiej zarobisz i bedziesz tak pracowac, to wtedy ci raczej sie dyplom lekarza nie przyda. A jak sie zdecydujesz pracowac jako lekarz to po co stoma?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: doktorka »

jak to, mozna pracowac jako i lekarz jakis tam i jako stomatolog. albo z ktoregos zrezygnowac) albo byc chirurgiem szczekowym. sie zobaczy.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: Medycyna Lwów »

doktorka pisze:jak to, mozna pracowac jako i lekarz jakis tam i jako stomatolog. albo z ktoregos zrezygnowac) albo byc chirurgiem szczekowym. sie zobaczy.
a masz już zgodę obu dziekanów na takie coś, bo przynajmniej u nas trzeba i nie zawsze chcą dać (zwłaszcza dziekan lekarskiego)
damian552
Posty: 127
Rejestracja: 8 lut 2007, o 19:09

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: damian552 »

doktorka pisze:jak to, mozna pracowac jako i lekarz jakis tam i jako stomatolog. albo z ktoregos zrezygnowac
Niestety nie można miec obu praw wykonywania zawodu. Moim zdaniem ma to jedynie sens wtedy, gdy chce się byc chir. szczękowowm - twarzowym.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: doktorka »

damian552, bzdura) oczywiscie, ze mozna. osobiscie znam chyba z 5 lekarzy jednoczesnie wykonujacych oba zawody, na legalu lol. skad w ogole pomysl, ze nie mozna. strzeliles sobie w ciemno?)

[ Dodano: Czw Kwi 16, 2009 19:35 ]
Kaamil pisze:a masz już zgodę obu dziekanów na takie coś, bo przynajmniej u nas trzeba i nie zawsze chcą dać (zwłaszcza dziekan lekarskiego)
musze miec zgode dziekana, u ktorego bede sie starac o ITS. a o ITS bede sie starac na stomie (o ile podejme w ogole te studia). moj dziekan jest troche sluzbista, wiec jak to bedzie mozliwe, to planuje go w ogole nie informowac (zapewne by sie nie zgodzil bo mam srednia ponizej 5,0:D) gdzies slyszalam, ze trzeba miec zgody obu dziekanow, ale przeszukalam caly regulamin studiow i nic takiego nie jest napisane, wiec olewam to. tak czy siak- bede sie martwic jak juz przyjdzie na to czas. jesli w ogole)
damian552
Posty: 127
Rejestracja: 8 lut 2007, o 19:09

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: damian552 »

doktorka pisze:damian552, bzdura) oczywiscie, ze mozna. osobiscie znam chyba z 5 lekarzy jednoczesnie wykonujacych oba zawody, na legalu lol. skad w ogole pomysl, ze nie mozna. strzeliles sobie w ciemno?)


Tak jasne nie słyszałaś o takim hobbystrzelanie sobie w ciemno lol:P. Tak się składa, że mój ojciec jest chir. szczęk.-twarz. skończył obydwa kierunki i musiał wybrac które PWZ chce miec aktualne. Nie można pracowac jednoczesnie jako np. internista, a po godzinach jako stomatolog, bo jest to niezgodne z prawem. Też uważam, że to bez sensu, ale takie są przepisy. Dlatego tez uważam że ma to sens jedynie w chir. szczękowo-twarzowej.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: doktorka »

Twoj ojciec mniemam skonczyl studia dawno temu}

Wobec tego wzystkie osoby, ktore ja znam (sa jednoczesnie patomorfologami, kardiologami, internistami) pracuja na nielegalu wg Ciebie?

[ Dodano: Czw Kwi 16, 2009 22:09 ]
ale ok, sprawdze to, skoro twierdzisz, ze tak jest.
damian552
Posty: 127
Rejestracja: 8 lut 2007, o 19:09

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: damian552 »

Wiesz co nie wiem czy się prawo zmieniło, ale wątpie bo młodzi lekarze, a zarówno lekarze dentysci w ojca szpitalu tez wybierali, które PWZ chcą miec aktualne. Ale byc może, to ja mam złe informacje.
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: karinia »

Damian ma rację, w chwili obecnej również nie można byc jednocześnie stomatologiem i lekarzem, nawet jeśli ma się ochotę ukończyc obydwa kierunki.

[ Dodano: Pią Kwi 17, 2009 11:20 ]
doktorka pisze:
Wobec tego wzystkie osoby, ktore ja znam (sa jednoczesnie kardiologami, internistami) pracuja na nielegalu wg Ciebie?
oni pracują nalegalu", bo możesz zrobic sobie tyle specjalizacji, ile tylko dasz radę, z tym że ciągle wykonujesz zawód lekarza, a nie lekarza i stomatologa:P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości