kapiel fretek a ich wiek

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
k1ra
Posty: 7
Rejestracja: 4 paź 2007, o 19:05

kapiel fretek a ich wiek

Post autor: k1ra »

a wiec tak. kupilem 3 miesieczna fretke i chcialbym sie dowiedziec kiedy moglbym ja wykapac bo wydziela specyficzny zapach. lub macie jakies sposoby na zwalczenie tego dzieks za pomoc
kassica88
Posty: 8
Rejestracja: 29 wrz 2007, o 14:43

Re: kapiel fretek a ich wiek

Post autor: kassica88 »

kazde stworzenie-w tym czlowiek ma swoj specyficzny zapach mniej lub bardziej wyczuwalny, bardziej lub mniej przyjemny.szorujac ja nawet domestosem nie wytepisz tego zapachy ale po jakims czasie na pewno przyzwyczaisz sie dosmrodku freciszka . sa dezodoranty dla fretek ale to nie jest skuteczne . co do kapieli jesli chcesz ja wykapac tylko po to aby przez 5 minut nie czuc jej zapachu to nie ma to sensu! fretki z regoly kapie sie wtedy kiedy po prostu tego wymagaja ,za pomoca -najlepiej specjalnego szamponu dla fretek( dostepny w sklepach internetowych) lub bardzo delikatnym szamponem dla szczeniat/kociat dostepnym w dobrych sklepach zoologicznych. co do kompieli to poczekaj az frecio bedzie mial do ciebie zaufanie i cie pokocha bo dla obydwu moze byc to niezbyt przyjemne doswiadczenie. twoja fretka to samczyk czy samiczka?
k1ra
Posty: 7
Rejestracja: 4 paź 2007, o 19:05

Re: kapiel fretek a ich wiek

Post autor: k1ra »

samiczka.

i nie chodzi mi tylko o ten jej zapach mnie to nie robi. ale poprostu ciekaw jestem kiedy moge ja zaczac kapac.
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: kapiel fretek a ich wiek

Post autor: kinia0208 »

Wykąp ją po pierwszym odrobaczaniu pamiętaj że zawsze dzień po odrobaczaniu trzeba fretkę kąpać. A samiczki pachną mniej intensywnie niż samiec a dezodoranty pomagają ale ye lepsze czyli droższe. I pamiętaj że nie można fretki kąpać częściej niż raz na 3miesiące(bo co 3 miesiące sie fretki odrobacza)
k1ra
Posty: 7
Rejestracja: 4 paź 2007, o 19:05

Re: kapiel fretek a ich wiek

Post autor: k1ra »

ile taki zabieg odrobaczania mniej wiecej wynosi ? chce sie zorientowac
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: kapiel fretek a ich wiek

Post autor: kinia0208 »

Ja kupuje tabletkę za 7zł ona się rozpuszcza i ta tabletka jest cała na 4kg zwierzęcia czyli jak fretka waży 0,5-1kg to 1/4 tabletki 1,5-2kg to pół tabletki 2,5-3kg to 1/3 tabletki a jak 4kg no to całą]
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

odrobaczanie fretek

Post autor: Joanna pirania »

weterynarz mi mówił że są jakieś pasty na odrobaczanie ale nie wiem czy mogę w ten sposób odrobaczyć moje fretki?
jeszcze mam pytanie raz na jakiś czas może raz może dwa razy dziennie jedna z moich fretek przez chwile ma kaszelek czy to może być coś groźnego czy to normalne u małych fretek ma dopiero trzy miesiące jest odrobaczona i zaszczepiona na nosówkę! pozdrawiam!
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: kapiel fretek a ich wiek

Post autor: Norbi »

co 3 miesiące?przecież wszystkie tabletki to chemiaodrobaczamy TYLKO wtedy kiedy pojawia się podejrzenie robaków i innych szkodników w ciele fretki.czyli najlepiej po badaniu kału.


Im częściej się fretkę kompie tym więcej produkuje łoju, co w rezultacie daje większy zapach, a w końcu smródwiem to z obserwacji.
Na NATURALNY zapach żadne perfumy nie są dobre, ani działające.krótko mówiąc biorąc zwierzaka bierze się z całym dobytkiem".ale to już wiesz
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: kapiel fretek a ich wiek

Post autor: kinia0208 »

Są pasy odkłaczające matl-pasta i są ciasteczka z whiskasa ale odrobaczyć w ten sposób to nie bardzo bo to jest na kłaczki a nie na robale
Norbi pisze:co 3 miesiące?przecież wszystkie tabletki to chemiaodrobaczamy TYLKO wtedy kiedy pojawia się podejrzenie robaków i innych szkodników w ciele fretki.czyli najlepiej po badaniu kału.


Ja czytałam na forach i wet mi gadał że frtetki się odrobacza co 3miesiące tak jak psy.A jak robale już są to nie da się ich wszystkich usunąć bo to się zabijają dorosłe robale a nie ich jajeczka a jeden taki robal może złożyć na raz 1000jaj
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: kapiel fretek a ich wiek

Post autor: Norbi »

Daltego nie odrobacza się zwierzęcia razale robi się powtókrę.średnio rozwój trwa 10 dni i po takim czasie od pierwszego odrobaczania przystępujemy do następnego.i dajemy później spokój
gliko
Posty: 14
Rejestracja: 15 wrz 2007, o 11:02

Re: kapiel fretek a ich wiek

Post autor: gliko »

kolega norbi ma jak najbardzije racje. moj wet tez odrobaczal moja fretke raz i po 10 dniahc drogi raz. nie nalezy tego robic non stop bo to chemia i mozna zjechac malenstwu sluzowke w srodku. z reszta moj wet podawal jeje srodek do odrobaczenia w pascie. co do kapieli to moja mala jak sie naleje miske wody to sama wchodzi do polowy. nie lubi moczyc tyleczka hehe nie wiem czemu. no ale czasami ja trzeba umyc. robie to najczesniej po powrocie ze spaceru ejzeli bardzo sie ubrudzi przy kopaniu dziur. jezeli jest tylko zakurzona to staram sie fiterko rpzetrzec wilgotna sciereszka. tak samo jak norbi z wlasnych obserwacji zauwazylam ze im czesciej ja kapiesz tym weicej opachnie. jak ktos juz zdecydowal sie na fetke to musi wziac pod uwage ze jak kazde zwierze ma soisty zapach i tyle. ja mam swoja juz 3 lata i kocham ten zapach. nawet jak kapie ja to czysta woda. chemia to chemia nie zawsze dobrze dziala na delikatna skore fredziuch. i wazne jest zeby po kapieli lub zwilzeniu fretki nie wychodzila ona na dwor przez minimum 6 godzin i racxzej zeby nie byla w przeciagu.
k1ra
Posty: 7
Rejestracja: 4 paź 2007, o 19:05

Re: kapiel fretek a ich wiek

Post autor: k1ra »

dzieki wam bardzo. bardzo mi pomogliscie
funcia
Posty: 26
Rejestracja: 6 paź 2007, o 20:03

Re: kapiel fretek a ich wiek

Post autor: funcia »

gliko co ty wiesz o fretkach Ja jestem wetem i bardziej się znam na nich. Wały wciskasz i tyle
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości