karmienie dużych psów

werych
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2007, o 20:47

Re: karmienie dużych psów

Post autor: werych »

Bro. jesli pozwolisz odwołam się raz jeszcze do, jak to nazwałeś, natury ponieważ ciekawi mnie Wasza opinia na ten temat.

Czym karmicie swoje psy? U statystycznego Kowalskiego pies dostaje resztki ze stołu (powszechnie wiadomo, ze niewskazane), karme z supermarketu (powszechnie wiadomo, ze niewskazane) lub mieso gotuje z kasza, marakonem, ryżem (powszechna opinia, ze wskazane).

Nie wspominam juz o przypadkach karmienia psa m.in. miodem, bananami etc. bo i takie przypadki (skrajne chyba) znałem

Interesuje mnie dlaczego typowego mięsożerce karmi się ryżem, kaszą, makaronem?

Dlaczego nie mięsem (białko, tłuszcz) z ewnetulanym dodatkiemzieleniny"?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: karmienie dużych psów

Post autor: badger »

bronczyk pisze:Skręt to nie skurcz.
wiem, przejęzyczyłem się
bronczyk pisze:Ja we wszystkich swoich psich poradnikach mam porady, aby psom zagrożonym tą chorobą podawać jedzenie na podwyższeniu.
a z którego roku są te podręczniki. Przeczytaj to:
Przez bardzo wiele lat zalecano karmienie psów zagrożonych skrętem żołądka z miski stojącej na podwyższeniu. Wydawało się, że pomaga to psu prawidłowo przełykać pokarm i zmniejsza szanse na rozwój skrętu.
Dopiero gdy w roku 2000 dr Glickman z Uniwersystetu w Indianie opublikował wyniki swoich badań (największych i najdokładniej analizujących ryzyko skrętu), okazało się, że jest odwrotnie niż zakładano i karmienie psa z podwyższenia jest absolutnie przeciwwskazane. Dlatego aktualnie nie zaleca się już takiego postępowania.
werych
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2007, o 20:47

Re: karmienie dużych psów

Post autor: werych »

Czy ten temat nie był dłuższy?
bronczyk
Posty: 18
Rejestracja: 17 lip 2007, o 16:19

Re: karmienie dużych psów

Post autor: bronczyk »

Nie jestem biologiem, ale kynologią , a szczególnie zdrowiem psów jestem zainteresowana od dawna. Na bieżąco przeglądam czasopisma weterynaryjne i w miarę możliwości kupuję książki poświęcone tej tematyce. Nie będę polemizować z profesorem, który przeprowadzał badania. Za wysokie progi. Niemniej ja daję jedzenie na podwyższeniu swoim psom i żaden nie miał skrętu żołądka. Mnie się wydaje, że problem leży być może nie w tym jak się podaje jedzenie, ale w jakiej ilości i być może w słabości mięśni przytrzymujących żołądek w dobrej pozycji u poszczególnego osobnika. Znam też szereg przypadków,gdzie psy jadły nie na stoliczku i miały skręt.
A pies nie jest tylko mięsożercą. Podawanie tym zwierzętom samego mięsa może doprowadzić do groźnych chorób i to kończących się tragicznie.
werych
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2007, o 20:47

Re: karmienie dużych psów

Post autor: werych »

"kynologio o jakich chorobach mówisz?

ja nie znam osoby, która podaje na podwyższeniu i dzięki Bogu również skrętu nie było.

pozdrawiam
bronczyk
Posty: 18
Rejestracja: 17 lip 2007, o 16:19

Re: karmienie dużych psów

Post autor: bronczyk »

I bardzo dobrze.
Też pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości