karmienie dużych psów

Nimbrethil
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2006, o 19:41

karmienie dużych psów

Post autor: Nimbrethil »

Słyszałam kiedyś, że duże i wysokie psy nie powinny jeść na stojąco z miski leżącej na podłodze. Trzeba albo kazać się psu położyć albo umieścić miskę wyżej np na taborecie.

Dlaczego Czy psu który zawsze jez ziemi może coś się stać

Mój wilczurek sam się kładzie do jedzenia i rzadko je na stojąco. Zawsze myśleliśmy w domu, że to objaw lenistwa. ale wychodzi na to, że to lenistwo jest dla niego dobre
Ostatnio zmieniony 1 sie 2006, o 14:29 przez Nimbrethil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: karmienie dużych psów

Post autor: MUSOPHAGA »

to prawda, duże psy nie powinny jeść z miski stojącej na podłodze, ponieważ częste schylanie się do miski może po dłuższym czasie powodować zmiany zwyrodnieniowe w stawach łokciowych. Po drugie może też dojść do zmian w odcinku szyjnym kręgosłupa. Ważne jest aby układ kostny dużych psów chronić w każdy możliwy sposób.
proponuję kupić miski na stojaku i w miarę potrzeb regulować wysokość misek, a przy dobrej diecie piesek będzie zdrowy i wesoły.
werych
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2007, o 20:47

Re: karmienie dużych psów

Post autor: werych »

Mam pytanie: czy widzieliście wilka jedzącego na stole, podeście, pniaku?

Dorosły pies karmiony powinien być 1-2 razy dziennie czy rzeczywiście zaszkodzi jemu te parę skłonów? Może zabronić również wąchania, kopania, schylania się?

Jak dla mnie to zwykły chywt marketingowy!
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: karmienie dużych psów

Post autor: malwka »

Nie nie, tu nie chodzi o zwyrodnienia stawów czy coś takiego Duże psy, które jedzą z miski leżącej na podłodze mogą nabawić się skrętu żołądka. Zachęcam właścicieli sporych psów do kupna miski na stojaku lub chociaż postawienie jej na jakimś przedmiocie
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: karmienie dużych psów

Post autor: badger »

Czy w takim razie skręt żołądka grozi też dzikim psowatym? Raczej wilkom albo dingo nikt nie podaje pokarmu na stojakach
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: karmienie dużych psów

Post autor: malwka »

Zauważcie, że wilki czy dingo od tysięcy lat jadły tak a nie inaczej. Psy udomowione ogólnie rzecz biorąc są bardziej podatne na różne choroby, sądelikatniejsze". Na ten temat można się wypowiadać i wypowiadać. Wiadomo, że w przyrodzie działa dobór naturalny itd, słabsze osobniki są eliminowane. Skąd wiadomo, że bardziej podatne egzemplarze nie chorują na skręt żołądka czy coś takiego? Na pewno chorują. Z tym, że pewnie rzadziej
werych
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2007, o 20:47

Re: karmienie dużych psów

Post autor: werych »

Stąd wiadomo, że nie znajduje się padniętych wilków. Psy bardziej podatne? Być może. A dlaczego? Ponieważ człowiek stara się je wychowywać w sterylnych warunkach, wystarczy porównać psa nawet tej samej rasy na wsi a w mieście.

Mało który pies jest większy od wilka a powtórze raz jeszcze wilkowi na tacy nie podają

Dla mnie to czysty marketing.


pzdr
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: karmienie dużych psów

Post autor: malwka »

Nie znajduje się padłych wilków? To one są nieśmiertelne? ]

Ja nie opieram się tu tylko i wyłącznie o moje przypuszczenia tylko o liczne przypadki z jakimi się spotkałam, dot. dużych psów, które nabawiły się skrętu żołądka. Przyczyniło się do tego m.in. jedzenie z miski stojącej na podłodze.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: karmienie dużych psów

Post autor: badger »

znalazłem w internecie coś takiego:
W przypadku skrętu żołądka konieczna jest natychmiastowa pomoc medyczna w celu ratowania życia. Jako działania zapobiegawcze należy unikać ruchu tuż przed i godzinę lub dwie po jedzeniu, jednocześnie unikając podawania dużych ilości wody bezpośrednio po posiłku, złożonym z suchej karmy.
nie piszą nic o tym że schylanie się może powodować skręt a na jednej stronie jest wręcz napisane:
Istotny jest także sposób stawiania miski. Podawanie psu pokarmu w misce stojącej na podwyższeniu (czyli powyżej linii podłogi) zwiększa niebezpieczeństwo pojawienia się skrętu nawet o 110%.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: karmienie dużych psów

Post autor: malwka »

O_o

Tu mnie zaskoczyłeś! Muszę chyba odnowić parę kontaktów i się dowiedzieć co w tym siedzi! O_o

o łdnie, teraz będzie mnie to dręczyło! Zapytam się jak to jest i dam odpowiedź jak najszybciej mogę.

pozdrawiam
bronczyk
Posty: 18
Rejestracja: 17 lip 2007, o 16:19

Re: karmienie dużych psów

Post autor: bronczyk »

Podawanie psom jedzenia na podwyższeniu powoduje, że są zmuszone jeść mniej łapczywie. Zalecane jest takie podawanie jedzenia w wypadku częstych wymiotów. A czy wilki nie giną z powodu skrętu żołądka. Pewnie tak. Im jednak nikt nie robi sekcji lub nie prowadzi do lekarza. Zresztą i wśród psów są rasy z predyspozycją do tej choroby.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: karmienie dużych psów

Post autor: badger »

bronczyk, ale widzisz że według badań podawanie jedzenia na podwyższeniu zwiększa znacząco szansę skurczu żołądka
bronczyk

Re: karmienie dużych psów

Post autor: bronczyk »

Skręt to nie skurcz. To przekręcenie się Żołądka wokół własnej osi. Czasem nawet o 360 stopni. Z reguły dotyczy psów ras duŻych o głębokiej klatce piersiowej. Ja we wszystkich swoich psich poradnikach mam porady, aby psom zagroŻonym tą chorobą podawać jedzenie na podwyŻszeniu. Mam opracowania z róŻnych ras i z róŻnych krajów, wiec uwaŻam, Że warto je zastosować. Nie jest słuszne teŻ odwoływanie się do dziko Żyjących zwierząt. Natura nie dopuściłaby do powstania szeregu ras, które człowiek w swoich koncepcjach hodowlanych wymyślił. A nawet gdyby się pojawiły to ich czas powstawania byłby znacznie dłuŻszy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości