Kiedy zarodek jest człowiekiem?

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
meritus
Posty: 41
Rejestracja: 28 lip 2008, o 20:10

Re: Zarodek = człowiek ?

Post autor: meritus »

Zapisz się na wolontariat w szpitalu, poobserwuj,a potem możesz dyskutować
Pracowałem przez miesiąc w szpitalu na oddziale wewnętrznym jako wolontariusz, więc chyba choć trochę prawa do wypowiadania się dzięki temu uzyskam ).
Bulwersuje mnie to co piszesz w cytowanym akapicie, a zwłaszcza słowo umyślnie
Mimo że mam ledwo 24 lata, to jednak już trochę na ludziach się poznałem. Wiem tyle, że choć większość ludzi jest wspaniała, to zdarzają się też kanalie.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Zarodek = człowiek ?

Post autor: malgosi35 »

Ale w swoich wypowiedziach generalizujesz i wychodzi na to że większość to kanalie a zdarzają się ludzie wspaniali.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Zarodek = człowiek ?

Post autor: Padre Morf »

meritus pisze:Pracowałem przez miesiąc w szpitalu na oddziale wewnętrznym jako wolontariusz, więc chyba choć trochę prawa do wypowiadania się dzięki temu uzyskam .
na wewnętrznym średnia wieku jest znacznie wyższa Poza tym leżą tam pacjencina wszystko".
hsqll
Posty: 17
Rejestracja: 18 sty 2008, o 23:02

Re: Zarodek = człowiek ?

Post autor: hsqll »

jesli by patrzec na etyczna strone problemu. nie da sie okreslic granicy.a Watykanjak juz wczesniej zostalo to powiedziane ogranicza sie do dwoch okreslenzbyt ogolnych
Awatar użytkownika
Rose...
Posty: 185
Rejestracja: 17 mar 2009, o 19:20

Re: Zarodek = człowiek ?

Post autor: Rose... »

Dlaczego kościół, Watykan, biskupi etc. mieszają sie w sprawy naukowe, etyczne?

Czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć? Żyję już dobre kilkanaście lat i nie potrafię tego zrozumieć. Dlaczego kościół nie zajmie się problemami religii i swoich wiernych tylko jeszcze pcha nos w sprawy o których ma znikome pojęcie.
Robaaaczek
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2009, o 14:37

Re: Zarodek = człowiek ?

Post autor: Robaaaczek »

Rose. pisze:Dlaczego kościół, Watykan, biskupi etc. mieszają sie w sprawy naukowe, etyczne?

Czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć? Żyję już dobre kilkanaście lat i nie potrafię tego zrozumieć. Dlaczego kościół nie zajmie się problemami religii i swoich wiernych tylko jeszcze pcha nos w sprawy o których ma znikome pojęcie.

"Pcha się dlatego, że Bóg daje życie i tylko On może je zabrać, a naszym zadaniem jest chronić życie a nie zabijać.
Moim zdaniem zarodek= człowiek. nie ma czegoś takiego jak niektórzy twierdzą, że człowiek to dopiero kiedy np znikają błony z pomiędzy palców, czy kiedy pojawią się pierwsze ruchy. Skoro ktoś kto ma 70 lat jest nazywany człowiekiem, to dlaczego dzieciątko mające kilka dni/tygodni nie może być tak nazwane. Od zapłodnienia to juz jest ŻYCIE!
konturek

Re: Zarodek = człowiek ?

Post autor: konturek »

5 przykazie mówi:Nie zabijaj więc kościół stara się ustalić czy zarodek to już człowiek czy jeszcze nie.
Robaaaczek
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2009, o 14:37

Re: Zarodek = człowiek ?

Post autor: Robaaaczek »

Nie stara się ustalić, bo Kościół wie, że życie trwa od POCZĘCIA do naturalnej śmierci
konturek

Re: Zarodek = człowiek ?

Post autor: konturek »

No fakt. Zapomniałem, że kościół wszystko wie najlepiej.
Awatar użytkownika
Rose...
Posty: 185
Rejestracja: 17 mar 2009, o 19:20

Re: Zarodek = człowiek ?

Post autor: Rose... »

Robczek pisze:Od zapłodnienia to juz jest ŻYCIE!
Z tym się zgadzam.

Ale kościół mimo wszytsko nie powinien się mieszać w sprawy eutanazji czy aborcji chociaż też tego nie popieram.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Zarodek = człowiek ?

Post autor: Padre Morf »

Rose. pisze:pcha nos w sprawy o których ma znikome pojęcie.
a skąd wiesz, że ma znikome pojęcie ?
Awatar użytkownika
Rose...
Posty: 185
Rejestracja: 17 mar 2009, o 19:20

Re: Zarodek = człowiek ?

Post autor: Rose... »

Morfeusz pisze:a skąd wiesz, że ma znikome pojęcie ?
No masz rację pewnego nie mam. Bóg wie co tam uczą w seminarium
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zarodek = człowiek ?

Post autor: badger »

Robczek pisze:życie trwa od POCZĘCIA do naturalnej śmierci
a jak śmierć jest nienaturalna to nie kończy życia?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości