Kielce czy ŚUM oraz ewentualne przenosiny na CMUJ

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
DaisyRose
Posty: 87
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 19:41

Kielce czy ŚUM oraz ewentualne przenosiny na CMUJ

Post autor: DaisyRose »

Cześć wszystkim :)
Widziałam już kilka podobnych tematów wcześniej, jednak są przestarzałe albo nie odpowiadają na moje pytanie w całości. Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy lekarskim na ŚUM, a Kielcami. Opinie są różne i ŚUM w ostatnim czasie ma szczególnie dużo tych negatywnych, jednak ma dłuższą tradycję od CM UJK i wydaje się być większym "pewniakiem". Samo miasto jest też ciekawsze i z Krakowa mam lepszy dojazd - autostradą godzina. Kwestią również mnie interesującą są ewentualne przenosiny na CMUJ, jak w tytule posta. Zależy mi na Krakowie ze względu na rodzinę tutaj mieszkającą,znajomych oraz z tym się wiążące niższe koszta studiowania.
Czy ktoś orientuje się skąd byłoby łatwiej się przenieść ze względu na mniejsze różnice programowe oraz po którym roku najlepiej to zrobić? Może są tu osoby, które takich przenosin dokonały? Szukałam i porównywałam programy studiów wszystkich trzech uczelni, jednak ciężko mi się jest w tym zorientować. Na marginesie - zdawałam matematykę rozszerzoną i różnica w punktach rekrutacyjnych nie powinna być większa niż 15 pkt, tak jak sobie zastrzegają.
Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc, opinię i radę! :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości