kierunek a zarobki

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Awatar użytkownika
ventura
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2010, o 10:07

kierunek a zarobki

Post autor: ventura »

Witam


Mam zapytanie. Po jakich studiach można spodziewać się w miare dobrych zarobków.
z tego co na forum wyczytałem to lekarze mają straszną lipe z wynagrodzeniem. Odziwo np. chirurg w mojej mieścinie nie wygląda na biednego, a wręcz przeciwnie.
Zastanawiam sie jeszcze nad swoim kierunkiem, a chciałbym w przyszłości zapewnic swojej rodzinie spokojne życie
Awatar użytkownika
futrzak
Posty: 26
Rejestracja: 15 lip 2010, o 20:53

Re: kierunek a zarobki

Post autor: futrzak »

No bo chirurg wiadomo,że może liczyć na wyżsże wynagrodzenie niż internista. Lekarze na stażu nie zarabiają kokosów od razu po studiach. Ale po jakimś czasie, czemu nie zależy od specjalizacji i od liczby ew dyzurow.
Szwadron
Posty: 78
Rejestracja: 13 cze 2010, o 00:45

Re: kierunek a zarobki

Post autor: Szwadron »

1.Lekarz (fakt, że dopiero po jakimś czasie zaczyna zarabiać dobrze, ale jak już zacznie to jest tylko lepiej
2.Polityk mający znajomości (można legalnie kraść. i to nie małe pieniążki P)
3.Ksiądz (a rodzinkę możesz mieć na boku - patrz przykład innych księży)
gadzik88
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2010, o 07:21

Re: kierunek a zarobki

Post autor: gadzik88 »

Muszę przyznać że praca po studiach to gra w ruletkę czasem ktoś bez studiów trafi na wymarzoną pracę bo był odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. A przestrzegę każdego że czasem zwyczajnie sama myśl o EWENTUALNEJ pracy nie wystarcza by wkuwać rzeczy które kompletnie Ci nie leżą
Na szczęście tego nie doświadczam ale moja znajoma tak i zrezygnowała na drugim roku informatyki - dwa lata w plecy
Kana
Posty: 22
Rejestracja: 9 sie 2010, o 21:54

Re: kierunek a zarobki

Post autor: Kana »

osobiście radziłabym także na teraźniejszości się skupić i rzeczywiscie, jeśli wolisz przedmioty ścisłe, może lepiej przepisać się jeszcze do mat-fizu?
Szwadron pisze: 3.Ksiądz (a rodzinkę możesz mieć na boku - patrz przykład innych księży)
proszę nie uogólniać i nie krzywdzić uczciwych ludzi. są wśród księzy różne przypadkie, wiadomo, to też ludzie przecież, ale jednak zazwyczaj księża nie mają jakiś szalenie wysokich zarobków", większosc ofiar wiernych tak, jak jest powiedziane, idzie na budowe kościoła, jego ocieplenie, etc. chęć bycia księdzem dla zarobków to jakiś absurd totalny no, choć to pewnie miał być żart ^^
i rodzinka na boku to też jakaś pomyłka kompletna. są księza którzy gdzieś się gubią, lub coś dzieje się w ich życiu, że porzucają bycie księdzem, i nawet zakładają rodziny ale to bardzo nieliczne przypadki. żadna reguła. jest mnóstwo wspaniałych księży prawdziwie realizujących swe powołanie, myślę, że obrażasz tych wartościowych i otwartych na innych ludzi pisząc w ten sposób
Szwadron
Posty: 78
Rejestracja: 13 cze 2010, o 00:45

Re: kierunek a zarobki

Post autor: Szwadron »

Kana - Analogicznie ma też lekarz - Jak będzie liczył na to, że zbije kokosy przychodząc do pracy 7-8 godzin dziennie bez specjalizacji to jest w grubym błędzie - Tak samo ma ksiądz. Choćby już chyba najbardziej znany przykład księdza-biznesmena z Torunia uzmysławia jak bardzo można wykorzystać swoją pozycję kapłana w imię wyższego dobra
I księdza nie można rozpatrywać jako indywidualny przypadek bo nikt go nie zmusił do uczęszczania w formacji kapłańskiej. - Równie dobrze można powiedzieć, że ktoś zmusza osoby z Ochotniczej Straży Pożarnej do gaszenia pożarów.
Trzeba pamiętać, że prawdziwy pasjonat w swoim zawodzie to raczej rzadkość w naszych czasach
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: kierunek a zarobki

Post autor: Lordrigar »

Kana pisze: proszę nie uogólniać i nie krzywdzić uczciwych ludzi. są wśród księzy różne przypadkie, wiadomo, to też ludzie przecież, ale jednak zazwyczaj księża nie mają jakiś szalenie wysokich zarobków", większosc ofiar wiernych tak, jak jest powiedziane, idzie na budowe kościoła, jego ocieplenie, etc. chęć bycia księdzem dla zarobków to jakiś absurd totalny no, choć to pewnie miał być żart ^^
i rodzinka na boku to też jakaś pomyłka kompletna. są księza którzy gdzieś się gubią, lub coś dzieje się w ich życiu, że porzucają bycie księdzem, i nawet zakładają rodziny ale to bardzo nieliczne przypadki. żadna reguła. jest mnóstwo wspaniałych księży prawdziwie realizujących swe powołanie, myślę, że obrażasz tych wartościowych i otwartych na innych ludzi pisząc w ten sposób
sie usmialem, akurat znam wielu ksiezy i samochody jakimi jezdza wyraznie pokazuja jak to nie mozna zarobic -.-.wsrod kilkudziesieci ktorych znam jest 3 z powolania
sporadyczne przypadki posiadania rodziny? gdzies kiedys powiedzieli, ze 50% z nich sie przyznalo do kontaktow z kobietami, to ciekawe ile % sie nie przyznalo.
Gość

Re: kierunek a zarobki

Post autor: Gość »

Jak to dobrze, ze ja jako osoba wierząca nie chodzę do kościoła ze względu na księdza, lecz Pana Boga.
Dużo ludzi pluje na księży, bo albo są zazdrośni(grzech), albo są nie wierzący.Jeśli nie chcę - nie daje na tacę. Nikt mnie nie zmusza. Ciebie chyba też? Najwięcej psioczą Ci, co nie chodzą do kościoła i nie dają pieniędzy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości