Kilka pytań z biochemii - POMOCY!!!

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
adamkon
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2012, o 10:21

Kilka pytań z biochemii - POMOCY!!!

Post autor: adamkon »

Witam.
Mam problem z zaliczeniem biochemii na studiach, już kilka razy podchodziłem do egzaminu i za każdym razem egzaminator zaskoczył mnie jakimś nowym pytaniem. I tu zwracam się z prośbą do Was: mam kilka pytań na które nie mogę znaleźć informacji lub są one niekompletne. Mam nadzieję, że chociaż część tych pytań zostanie mi wyjaśniona:
Pytanie 1: Co rozumiemy pod pojęciem wtórnej struktury białka, czy jest ona uwarunkowana genetycznie? Uzasadnij. Nazwij i przedstaw wzorami trzy rodzaje wiązań utrwalających tę strukturę.
Pytanie 2: Wymień 4 różne funkce jakie mogą pełnić związki o nukleotydowej budowie (chodzi o białka?). Napisz wzory i padaj nazwy dwóch związków tego typu pełniących różne funkcje.
Pytanie 3: Napisz reakcję biegnącą w procesie glikolizy, katalizowaną przez enzym z klasy izomeraz. Nazwij enzym i uczestniczące związki.
Pytanie 4: Do związków organicznych NH4+ jest włączany z wytworzeniem trzech różnych grup. Jakie są to grupy. Przedstaw odpowiednie reakcje, nazwij enzymy i podaj ich klasy.
Pytanie 5: Wymień enzymy z klasy oksydoreduktaz biorące udział w CTK. Napisz jedna z reakcji katalizowanych przez enzym z tej klasy, której produkt może być bezpośrednio przekształcony w aminokwas. W jakiego typu reakcji. Napisz tę reakcję.
Pytanie 6: Co to jest fosfotylacja substratowa. Napisz po jednej reakcji tego typu zachodzącej w dwóch różnych przemianach. Nazwij te przemiany.
Pytanie 7: Co to jest replikacja, wymień enzymy uczestniczące w tym procesie i krótko określ ich funkcję. Czy replikacja przebiega od końca 5 3 czy 3 5 ?
Pytanie 8: Wymień zasadnicze różnice w procesach betaoksydacji i biosyntezy kwasów tłuszczowych. Napisz reakcje redukcji, zachodzące w czasie biosyntezy kwasów. Z jakich przemian pochodzi forma zredukowana koenzymu. Napisz dwie reakcje, w których koenzym ten ulega redukcji.
Pytanie 9: Wymień nazwy kompleksów łańcucha oddechowego działających jako pompy protonowe. Wyjaśnij związek między ich działaniem a syntezą ATP

Mam nadzieję, że chociaż na część pytań znajdę tu odpowiedź.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości