Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urządzić?

Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Predator713 »

wyryć go w kawałku pnia drzewa. a do kabli najlepsze są plastikowe listwy z takim specjalnym wgłębieniem zasłanianym częścią listwy tak, że nic nie widać
meg82
Posty: 53
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:48

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: meg82 »

A ja muszę się pochwalić, że moje zwierzaczki dostały wczoraj nową dużą klatkę Skonstruował ją mój mąż z moją małą (chociaż wcale nie taką małą ) pomocą. Mają teraz gdzie biegać : półeczki, kładeczki, hamaki i czego tylko szynszyla dusza zapragnie A wymiary klatki to długość 80cm, szerokość 65 cm i wysokość 100cm. Szczegółem jest to że w nocy po prostu z niej uciekły- jak widać drzwiczki zamykane na haczyk to dla nich żadna przeszkoda hihi
szymon10022
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 18:35

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: szymon10022 »

Mam pytanie co sadziecie o drewnianej klatce dla szynszyla?
(szer 40 wys.60.dlu.60) robina ze sklejki.
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Predator713 »

jeśli odpowiednio zabezpiezysz przed gryzieniem to jest jak najbardziej ok. tylko musisz uważać na sklejkę bo większość chemikaliów używanych do jej produkcji jest toksyczna.
ludzik192
Posty: 3
Rejestracja: 2 lut 2009, o 16:42

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: ludzik192 »

Witam
Myślałem nad zamontowaniem jakieś gałęzi dla 3miesięcznego szynszyla do klatki by mógł trochę się pospinać. Co o tym myślicie? A jaka to gałąź powinna być? Jeśli jakieś pomysły to proszę pisać.
białusi szymek7
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2009, o 19:19

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: białusi szymek7 »

Mój szynszyl nazywa się szymek.Ja Mojemu klatkę urządziłam 2 półki po których skacze.Jedzenie na pułkach i picie.A wapno leży na 2 półce.Piasek jest na dolę troty.Mój szynszyl jest biały.
kheldar
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2009, o 20:35

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: kheldar »

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tej ofercie z allegro:
allegro 648658348

Najbardziej interesuje mnie to, czy klatka wchodząca w skład zestawu nadaje się na miejsce zamieszkania zwierzaka. Ofc będzie dużo biegał po domu
Może ktoś korzystał i wie czy warto się nią zainteresować?

Dziękuję za opinie.

PS: Czy szynszyl musi mieć domek czy może spać w ściółce czy na półeczce?
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: pomorek »

Hej. Moim zdaniem średnio sie opłaca ta klatka. Jest wykonana z dobrego materiału, ale ogólnie jest baardzo mała- ostatecznie dla jednego szyszorka, no i cenowo to ja bym sie na nia nie zdecydowała.
allegro 628005865

to jest klatka która ja mam (tzn ja mam takie dwie połączone) kuwetka jest faktycznie plastikowa, ale moje zwierzaki juz ponad rok ja maja i jej nie niszcza.
A klatka jest większa i tańsza.
Aha no i szynszyl nie musi miec domku, moze spac na półce ale z doświadczenia wiem ze bardzo lubia miec domek
Frania szynszyl
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2009, o 12:25

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Frania szynszyl »

2,5cm to za dużo
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: dream »

Frania szynszyl pisze:2,5cm to za dużo
tylko jesli ktos ma parke mieszana i spodziewa sie maluchów
przez 3cm przerwy dorosłe szyle nie wyjdą.
Bastosz
Posty: 8
Rejestracja: 12 sie 2009, o 09:12

polka i powitanie

Post autor: Bastosz »

Hey, to moj pierwszy post wiec witam wszystkich,

Dzisiaj, wkoncu, kupuje sobie szynszyla, a wlasciwie dostaje na urodziny od dziewczyny z 2 miesiecznym opoznieniem]
W kazdym razie, czytam wasze forum od dluzszego czasu i znalazlem juz nawet kiedys temat o poleczkach, w ktorym wyczytalem ze najlepsze sa brzozowe poleczki, mam jednak pytanie a jakos nie moge teraz znalesc tego tematu, wiec pytam tutaj:

czy polke mozna zrobic z paneli podlogowych, zostalo mi ich troche, nie sa z prawdziwego drewna sa podklejone plyta pilsniowa co moim zdaniem nie powinno zaszkodzic szylkowi, i jedyne moje obawy dotycza polakierowanej powieszchni, wiem ze szylek moze sie otruc jesli tego troche zezre ale w tym sek ze ten lakier wydaje sie na tyle twardy ze maly poprostu nie da rady sie w niego wgryzc, macie doswiadczenie wiec powiedzcie jak uwazacie?
pomorek
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2008, o 13:44

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: pomorek »

Powiem szczerze- nie wiem. To zalezy czy sa tam jakies substancje szkodliwe- kleje itp.

Generalnie to ja bym jednak nie uzywala tych paneli- lepiej z drewna zrobic te półeczki.
A co do twardosci- to szyszki maja naprawde duze mozliwosci w gryzieniu wiec lakier na pewno zjedza jesli tylko im zasmakuje.
Bastosz
Posty: 8
Rejestracja: 12 sie 2009, o 09:12

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Bastosz »

no wlasnie zaobserwowalem juz ich niszczycielska moc na kartoniku ktory mu tymczasowo zamiast polki wstawilem, no wole ryzykowac wiec rzeczywiscie zrobie normalne polki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości