Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urządzić?

Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Kiara »

Zdjęcie mojej klatki jest w albumie użytkowników forum,czyli tam gdzie jest mój szynszyl.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Szyszek1993 »

Tylko ze tamta klatk jest taka jak moja (a mówiłas że moja jest mała) tylko ze ja mam w ocynku. po za tym szyszorek na avie jest w innej kltce prawda? a i mówiłas że nie masz bocznego otwarcia!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Kiara »

Otwarcie jest nieczynne czyli tak jakby go nie było.Po za tym na zdjęciu jest mała.Zdjęcie nie oddaje prawdziwych rozmiarów.Ale na twoim naprawdę klatka wyglądała na małą.Puszorek jest w innej klatce (starej,która okazała sie za mała dla niego).Dlatego postanowiłam kupić większą i udało mi się zrealizować to postanowienie.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Szyszek1993 »

Móze i tak ale jak widzę mamy takie same modele klatek! Tylko moja ma niebieską kuwetę i druty w ocynku! A jakie są twoje wymiary klatki?
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Kiara »

Długoś ponad metr.Ale nie podam ci dokładnie bo bym musiała z linijką chodzić.Wysokość ok. 60 cm. A szerokość ok. 50 - 60 cm.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Szyszek1993 »

ja mam dokładnie 60cm szerokości, ok. 50cm wysokosci i 1m długości! Jest super!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Kiara »

Ważne,żeby szynszyl się w niej dobrze czuł a nie,że taka klatka się nam akutat podoba.W jedej z książek ( o szynszylach) zalecona kupować klatki dla ptaków,bo są większe.Ale ja uznałam to za niepotrzebny wydatek.
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Miszel »

Ja uważam że klatka dla ptaków się nie nadaje bo po pierwsze takie na ogół mają wysuwaną płytką szufladę na odchody w kuwecie której z wiórkami raczej się wyciągnąc nie da, a będzie tylko sprzątanie utrudniać, a po drugie takie klatki mają najczęściej specjalne otwory do montowania karmników dla ptaków i jak te karmniki plastikowe pousuwamy żeby szynszyl się plastkikiem nie objadł pozostają otwory. I trzeba będzie kombinować jak je zabezpieczyć.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Kiara »

To nie był mój wymysł.Czytająć książki ludzi,którzy uznawają się za znawców czasami trzeba popukać się w czoło.Te klatki dla ptaków to już przesada,to prawda.Kobieta twierdzi,że więcej pułek można w niej zamontować.Nie sugeruje,że nie.Jeszcze jednym takim pomysłem:było zamontowanie obracalnego kąpieliska z piachem.Co wy na to?
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Miszel »

Obracane kąpielisko jest dobrym rzwiązaniem. Wygląda to tak że jest rozpołowiona rura zamocowana w dwóch krańcach klatki. Poza klatkę wystaje tylko kołowrót umożliwiający obracanie tego korytka, oraz mechanizm pozwalający nazablokowanie go w różnych pozycjach żeby się nie obracało. I wtedy ustawia się tą rurę w pozycji umożliwiającej zasypane piachem i wówczas szynszyl może się kąpać. jak się wykąpie to sięwkłada coś na co się wysybie piach. Obraca się kąpielisko, wysypyje piach i zabiera, a kąpielisko zablokowane w pozycji do góry nogami jest wykożystywane przez szynszyle jako półka. Jest to świetne rozwiązanie do mniejszych klatek - dla oszczędzania miejsca - stosowane na fermach i właśnie tam widziałem jak to działa i faktycznie się sprawcza. Szynszyle mają gdzie się kąpać jak trzeba i lubią też na tym posiedzieć - mimo że nie jest płaskie. Jedyną wadą jest to że się z tebo pewnie sporo piachu rozsypuje przy kąpielach, ale do takiego wynalazku na jednorazową kąpiel się tez dużo piachu nie zasypyje bo to nie ma sensu.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Szyszek1993 »

Ja tam wole normalne miski z piachem! Po co sobie życie utrudniać skoro mam wystarczająco dużą klatke żeby wstatwić zwykłą miske! Tak samo wolę klatki dla gryzoni niz dla ptaków! Mają one pręty pionowe i tylko co jakiś czas poziome co utrudnia zwieszanie pojemnika zjedzonkiem i poidełka (przynajmniej w iększości tak jest). A kiara zgadzam sie z tobą. Nie ważne jakie ma wymiary ale wązne żeby szyszorkowi było jak najlepiej!
Yeef
Posty: 100
Rejestracja: 21 mar 2007, o 20:26

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Yeef »

Miom zdaniem klatki dla gryzoni są dla gryzoni a klatki dla ptaków są dla ptaków
Na chłopski rozum sama nazwa wskazuje
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Kiara »

Dzięki za uznanie.Jeszcze można samemu zrobić klatkę z desek.Ale nie każdemu może się chcieć.Prosiłam mojego tate i jej zrobienie ale stwierdził,że to strata czasu.Taka z prętami także dobrze się sprawdza w użytku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość