KOH

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Magnolia
Posty: 184
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 18:17

KOH

Post autor: Magnolia »

Jak wpływa powietrze na pozostawiony w otwartym naczyniu wodorotlenek potasu? Jakie są skutki działania powietrza na KOH?

Wodór tlen?
A jakie są skutki działania pierwiastków, o które chodzi?
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: KOH

Post autor: DMchemik »

zastanów się, z którym składnikiem powietrza reagują metale, niemal wszystkie, niektóre tylko pokrywają się warstewką tego związku, inne rdzewieją i po prostu znikają (znaczy znika wolny metal i pojawia sie związek z tym pierwiastkiem). Jeden z pierwiastków o który pytasz jest dobry, zastanów sie który i dlaczego.
Magnolia
Posty: 184
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 18:17

Re: KOH

Post autor: Magnolia »

Oczywiście chodzi o tlen, ale co sie dzieje z KOH pod wpływem tleny, to już nie jestem w stanie przwidzieć.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: KOH

Post autor: DMchemik »

Achhh, rety, moje roztargnienie, chodzi o KOH, a nie o potas, widać myślałem przy okazji o tamtym zadaniu obliczeniowym na powietrzu KOH pochłania parę wodną bo jest higriskopijny i się rozpływa (tworzy sie roztwór KOH)
Magnolia
Posty: 184
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 18:17

Re: KOH

Post autor: Magnolia »

OK, więc wodór i tlen.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: KOH

Post autor: DMchemik »

nie wodór i tlen tylko para wodna: H2O
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: KOH

Post autor: Medycyna Lwów »

zmniejsza sie stęzenie pray wodnej (higroskopijość KOH) ale i nieiwle stezneie CO2, który tworzy wartewkę K2CO3 na jego powierzchni.
Magnolia
Posty: 184
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 18:17

Re: KOH

Post autor: Magnolia »

Teraz rozumiem, dziękuję.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości