kolory oczu

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: kolory oczu

Post autor: malgosi35 »

Moja niewielka wiedza mówi mi że 6
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: kolory oczu

Post autor: Savok »

calkiem prawdopodobne, poprostu jednego sie nie doliczylem, sorry
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: kolory oczu

Post autor: malgosi35 »

kahunia pisze:dzieki wielkie! bardzo to ciekawe:) Chyba jak cala genetyka Malgosi35 moze jeszcze Ty polecisz mi jakas ksiazke.
W Każdej Genetyce, Genetyce ogólnej Znajdziesz wyjaśnienie tego zagadnienia przy cechach ilościowych
Autorzy: Gajewski, malinowski, tarkowski, jassem, Friedman, i wielu wielu innych
pozdro
kahunia
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2007, o 10:49

Re: kolory oczu

Post autor: kahunia »

Dzięki
asia

Re: kolory oczu

Post autor: asia »

tez poczytam! ]
kolo

Re: kolory oczu

Post autor: kolo »

No dobra,a jedli rodzice mają brązowe i zielone oczy,to jaka jest szansa,ze maluch moze miec niebieskie?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: kolory oczu

Post autor: Savok »

50% - tak albo nie

To nie jest cecha podlegajaca mendlowskim zasadom dziedziczenia.
To jest cecha poligeniczna.
Kulka30
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2019, o 07:33

Re: kolor włosów

Post autor: Kulka30 »

Hej. Nie mogę znalezć wątku więc zadam pytanie tutaj. Widzę,że bardzo dużo wiecie i mi pomożecie. Od zawsze ciekawiło mnie jak faktycznie wygląda dziedziczenie koloru włosów. Z tego co już znalazłam to sprawa nie jest taka prosta. Że na kolor włosów ma wpływ więcej niż jeden allel,do tego dochodzi ilość melaniny itp. To może jest ktoś w stanie wyjaśnić mi jak to się stało,że dziecko ciemnych blondynów poczęło dziecko z jasnymi bądz ciemnymi brązowymi oczami? Faktem jest to,że z jednej strony matka ma czarne a ojciec blond,a z drugiej ojciec czarne a matka sredni do ciemnego blondu.
Bo z krzyzowek genetycznych tyle wiadomo ze moze miec ciemne albo jasne wlosy,ale zadna krzyzowka nie opisze dokladnie jaki bedzie faktyczny kolor wlosow,jaki odcien bo mamy ich duzo. Np. Z pary czarny blond urodzily sie dzieci z czarnymi,brązowymi i blond włosami.a z drugiej pary czarny blond wyszły wszystkie dzieci blond.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości