Komary

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Komary

Post autor: Mawr »

Jak juz nie moge wytrzymac to tak jak gdyby głaszcze miejsce ugryziena dłona. czasami pomaga.
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Komary

Post autor: Robin »

wiem ze to niezbyt ladne co napisze, ale ja slinie to miejsce tez pomaga. albo przylozenie czegos zimnego.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Komary

Post autor: Gosiaczek »

Nienawidze komarów
Gdy wieczorem próbuję zasnąć i usłyszę bzzz to mnie po prost . . Truję te wredne stworzenia na różne sposoby. Ostatnio docenilam skuteczność wkładek do prądu
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Komary

Post autor: Mawr »

Truję te wredne stworzenia na różne sposoby.
Tylko przy okazji nie podtrój siebie.
Nienawidze komarów
Gdy wieczorem próbuję zasnąć i usłyszę bzzz to mnie po prost .
Przy okazji wielu wycieczek przyrodniczych przyzwyczaiłem sie do komarów. (naprawde mozna). Wyrobiłem sobie odruch taki ze co jakis czas przejezdzam dłonią po odsłoniętych częsciach ciała (nogi, ręce i kark) przy tej okazji zabijam i odganiam komary a ze robi to prawie bez udziału swiadomosci to i nie przeszkadza mi to.
Wprowadza mnie z równowagi jak komary zaczynają włazic do uszu i oczu.
Nimbrethil
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2006, o 19:41

Re: Srodki na komary!!

Post autor: Nimbrethil »

Emka pisze:Domowa rada:sok z pomidorow i wit. B
no właśnie.jeśli już mowa o tej witaminie. Jaką zażywać B6 czy B12 bo znam właśnie dwie opcjeja łykam B12 i gryzą mnie tak samo, ale zażywam ją dopiero od tygodnia, więc trudno stwierdzić


używaj czarnego koloru
Ostatnio zmieniony 1 sie 2006, o 14:25 przez Nimbrethil, łącznie zmieniany 1 raz.
Jynx

Re: Komary

Post autor: Jynx »

Robin pisze:moja kolezanka raz mowi do mnieodkrylam doskonaly sposob zeby pogryzienia od komarow szybko sie zagoily"
ja na tosuper opowiadaj"
na co ona:nie drapac

hm
Najprostszy sposób na tego rodzaju ukoszenia to przemycie ukąszenia kwaskiem np. octem, sokiem z cytryny itp. i to jak najszybciej, wtedy nie swędzi, szybciej się goi.
Jak jestem w terenie mam mały słoiczek z octem i trochę waty, bardzo pomaga.

Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Komary

Post autor: Gosiaczek »

mnie ostatnio strasznie pogryzły komary
nienawidzę tego uczucia gdy już prawie zasypiam a tu nad głową bzzzz DRAMAT!
Może macie jakieś sprawdzone metody na te owady?
Ja używam wkładek zapachowych do kontaktu ale przeszkadza mi ten zapach i wydaje mi się że nie jest to obojętne dla zdrowia
Co z miejscami po ukąszeniach? Smarujecie to czymś? Czy cierpliwie czekacie aż samo zniknie?


btw. ostatni post jest sprzed 2 lat
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Komary

Post autor: MUSOPHAGA »

mnie strasznie pogryzły komary rok temu podczas wędkowania.
Co z miejscami po ukąszeniach? Smarujecie to czymś?
kupiłam wtedy Fenistil(średnio na jeża z jego skutecznością), chyba najlepszym sposobem jest właśnie nie drapać. przynajmniej blizny nie zostają.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Komary

Post autor: Korczaszko »

Co z miejscami po ukąszeniach? Smarujecie to czymś? Czy cierpliwie czekacie aż samo zniknie?
Komarol lub babka lancetowata na ślinie no i wg mnie babka rządzi
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Komary

Post autor: badger »

Bardzo dobry jest Elocom. Tylko nie można go długo stosować bo to silny lek no i jest na receptę.
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Komary

Post autor: Sucharki z Myszkami »

Geranium - trzeba się tym obstawić i komary nie przylatują, minus jest taki, że jak ktoś nie lubi zapachu geranium to nie wytrzyma, ale na prawdę działa. I oczywiście rosiczki, u mnie obstawiony jest cały parapet i mogę spać przy otwartych oknach, bo wiem, że mam firewall
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Komary

Post autor: Sunflower77 »

Jezeli jestem w domu to wsadzam raid, jak wychodze na dwór to niczego nie używam, tylko jakieś żele przeciw kleszczom. Po ugryzieniu komara (jeżeli jest to zaraz po ugryzieniu a nie 10 min) to smaruje śliną, wieczoram fenistilem i po jakimś czasie bąbel zmniejsza się o połowe (jeśli to wielki bąbel, jeśli mały znika prawie całkowicie).
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Komary

Post autor: Gosiaczek »

emotikonek, widziałam ostatnio rosiczkę w sklepie ogrodniczym i tak się właśnie zastanawiałam czy załatwiłaby chociaż częściowo problem komarów
hmm to mówisz że to działa? Dla mnie to trochę drastyczne
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 9 gości