Komary

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Awatar użytkownika
Feline
Posty: 61
Rejestracja: 18 lut 2007, o 21:21

Re: Komary

Post autor: Feline »

ja miałam moskitierę w oknie - nie na zapachu, nie wydaje dźwięku, nie zużywa się z czasem - naprawdę polecam
co do ugryzień - cytryna pomaga (a więc także pewnie ocet )
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Komary

Post autor: WojtekB »

Moja rada dla tych co gdzieś spacerują: dużo się ruszać. U mnie to skutkuje. Gorzej z tymi komarami co są w pokoju. Jedyna rada: laczek.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Komary

Post autor: persil1991 »

Po ukąszeniu ja zawsze stosowałem Bros w żelu w tubce. Dawał takie przyjemne, jakby miętowe (lub lodowe) odczucie. Naprawdę super uczucie.

A żeby chronić się przed ukąszeniem? Chyba się zamknąć w miejscu bez okien. Jakoś stosowanie OFFów i tego typu rzeczy nie bardzo do mnie przemawia.
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Komary

Post autor: Sucharki z Myszkami »

Gosiaczek oczywiście, u mnie firewall sprawdza się w 100% i wszystko jest dobrze. Zależy też jakiej wielkości jest ta rosiczka, moje są całkiem duże - spatulaty i capensis głównie, ale inne też się sprawdzić powinny.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Komary

Post autor: badger »

a to ja jeszcze polecam kota odkąd mam w mieszkaniu kotkę nie widuje żadnych stworzeń latających, chodzących itp
masiet
Posty: 36
Rejestracja: 3 sty 2008, o 15:01

Re: Komary

Post autor: masiet »

A na wycieczkę do lasu, na łąkę bądź gdziekolwiek indziej dobrym sposobem jest nagrany na telefonie komórkowym dźwięk wydawany przez jakiegoś większego owada, np. świerszcza. Na rybach się sprawdza:D
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: Komary

Post autor: Sucharki z Myszkami »

Są takie bzyczki, które się włącza i podobno one tymi swoimi drganiami mają odstraszać owady, ale nie chce mi sie w to wierzyć. Widziałem coś takiego w jakiejś gazetce reklamowej.
konturek

Re: Komary

Post autor: konturek »

Podobno zapach maciejki odstrasza komary ale nie wiem, ja mam na podwórku i jakaś felerna chyba jest bo nie działa w ogóle. komary jak były tak są.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Komary

Post autor: WojtekB »

Kod: Zaznacz cały

we-dwoje.pl/komary-jaksieodnichopedzic,artykul,3044.html
Komary - jak się od nich opędzić?
Piotr M
Posty: 27
Rejestracja: 26 lip 2010, o 21:34

Re: Komary

Post autor: Piotr M »

Zacznijcie się po prostu interesować komarami, róbcie faunistykę. W tedy komary przylatujące (w różnych miejscach) do nas staną się nader interesujące. One jak widać ciągle proszą się o głębsze poznanie.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Komary

Post autor: WojtekB »

U mnie w odstraszaniu komarów, już drugi sezon sprawdza się na parapecie

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Plektrantus_koleusowaty
plektrantus koleusowaty (Plectranthus coleoides)
Detektyw Monk

Re: Komary

Post autor: Detektyw Monk »

Piotr M pisze:Zacznijcie się po prostu interesować komarami, róbcie faunistykę. W tedy komary przylatujące (w różnych miejscach) do nas staną się nader interesujące. One jak widać ciągle proszą się o głębsze poznanie.
To prawda , przy lepszym poznaniu można je lepiej poznać . Masło maślane wyszło, ale wiecie o co mi chodzi .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości