konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: paaula »

Keiri to ile ty sie uczyłaś do trzeciego etapu tak wgl
Awatar użytkownika
Nene
Posty: 231
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 12:41

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: Nene »

Witam!
Także przygotowuję sie do konkursu w tym roku. W jakie książki się zaopatrzyć? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jestem z wielkopolskiego. Dzięki z góry za odpowiedzi.
biologiczka
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwie 2009, o 08:12

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: biologiczka »

JA tak naprawde tez sie przygotowuje do olipaidy z biologii, ale nie wiem jak to bedzie)) JAna razie ucze sie na biezaco i jakos powoli damy sobie rade) A czy ktoś w ogole jest z woj. podlaskiego? Dzieki zgory za odpowiedz)
Keiri
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2009, o 08:27

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: Keiri »

Hm. W domu, wyszłoby coś około czterdziestu godzin. I do tego jeszcze po dwa-trzy spotkania tygodniowo z nauczycielką. D
Nene, Operon Vademecum matura 2010", do tego Tablice biologiczne i podręcznik do gimnazjum, najlepiej też z Operonu. Poza tym, rób testy z poprzednich lat, które są dostępne na stronie kuratorium, chyba. I polecam jeszcze serwisy z testami. To też dobry trening.
Awatar użytkownika
Nene
Posty: 231
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 12:41

Dzięki

Post autor: Nene »

Dzięki Keiri. A co sądzicie o Biologii Villeego. Wiem, że to wyższa szkoła jazdy i trochę kosztuję, ale czy są tam niezbędne podstawy do konkursu?
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: Zielona cytryna »

W Biologii Villego jest za dużo na maturę, więc chyba jasne, że i na konkurs biologiczny w gimnazjum tam jest za dużo. Podstawa do konkursu może i jest, ale będziesz musiała ją wysupłać z 1200 stron wiedzy ponad licealnej, więc .
pamcia
Posty: 3
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 21:13

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: pamcia »

Czesc Mam pytanie a w pierwszym etapie to jakich pytan mozna sie spodziewac tzn z jakich dzialow i z ktorej klasy przede wszystkim?
ulina
Posty: 5
Rejestracja: 10 wrz 2009, o 15:25

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: ulina »

cześć, Ja równiez po raz pierwszy startuje w tej olimpiadzie, więc kompletnie nie wiem z czego mam sie przygotować? Jestem z woj. kujawsko-pomorskiego, a na naszej stronie woj. nic nie ma o tematyce na konkurs szkolny. Liczę na waszą pomoc i wsparcie. A tak na marginesie to ciężko jest się dostać na szczebel regionalny i jeszcze wyżej? A z jakich książek się przygotowywaliście (chodzi mi konkretnie o autora i tytuł ) ) i czy podręczniki do liceum i gimnazjum tez w to włączyć? Obecnie z takich książek to mam Vademecum - matura 2009 i vademecum biologia 2009 dla gimnazjum, a z podręczników to do 1 i 2 klasy gim z wydawnictwa Nowa Era puls życia no i oczywiście atlas anatomiczny ale i tak nie wiem czy to wystarczy. Obecnie jestem w II gim i strasznie się boję kompromitacji.
Pozdrawiam: )




czekam na odp.
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: witamina110 »

No masz te same książki jak ja, mam nadzieję, że wystarczy.
Vademecum matura+gimnajzum+puls życia, no i wiadomo internet itd.
Na I etap u nas(woj.dolnośąskie) pewnie wystarczy puls życia+vademecum gimnazjum, no tylko u nas jeszcze jest na I i II etapie geografia i chemia, chemia to też nie będzie problmów, ale geografia.zazdroszczę innym woj. ]
Życzę powodzenia. Kiedy macie I etapy? Ja już 27 października.|
Ja jestem w III klasie, więc kolejnej próby nie bedzie. Do etapu rejonowego u nas przechodzi 5%, czyli z mojej szkoły 3 osoby.
Awatar użytkownika
Nene
Posty: 231
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 12:41

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: Nene »

U mnie w szkole do etapu rejonowego w zeszłym roku przeszły 3 osoby, a z biologii jedna. Do etapu wojewódzkiego nikt. Mam nadzieję, że przebiję tę niechlubną statystykę . Zaopatrzę się w vademeca i zobaczymy jak to będzie
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: witamina110 »

U nas tak, że zawsze musi przejść 5%, no akurat wyszło 3 osoby.Do etapu rejonowego w sumie przeszło(ze wszytskich bloków(byo ich 3)) 10 osób z czego do finału przeszły 2 osoby: z polskiego i matematyki, z biologii nikt, również mam nadzieję, że w tym roku będą inne statystyki z biologii. Ale jakoś przez ostatni tydzień mam kryzys w uczeniu.ehh

PS Zna kotś może jakieś testy z biologii dla gimnajzum dobre? Najlepiej takie podzielone na działy: kręgowce, bęzkręgowce itd. Dobrze jest zrobić sobie taki test po nauczeniu się jakiegoś działu.Mam taką jedną książkę, ale tych zadań dla jedengo działu jest za mało.Dzięki z góry za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Nene
Posty: 231
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 12:41

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: Nene »

Zamówiłam sobie vademeca gimnazjum i liceum i testy maturalne
Zobaczymy co to będzie. U mnie dochodzi jeszcze kółko biologiczne, na którym też fajnych informacji można się dowiedzieć. Pozdro
firletka
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2009, o 21:57

Re: konkurs biol gimnazjum 2009/2010

Post autor: firletka »

Startuję w tym roku pierwszy i pewnie ostatni, jestem w 3 klasie.
No i jestem zielona jak trawa w maju jak się przygotowywać.
Jestem ze świętokrzyskiego:).
Mam dwa pytanka.
1. Czy przed szkolnym już wkuwać to co do II etapu. My w tym roku na szkolnym mamy fizjologię człowieka?I nie wiem,czy tylko tym póki co się zająć, czy lepiej od razu zacząć szlifować II etap?
2. Jak Was przygotowują Wasi nauczycie? Czy tylko moja toatalnie nie interesuje się przygotowywaniem mnie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości