Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
KJx
Posty: 21
Rejestracja: 22 sty 2017, o 15:58

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: KJx »

Ja zdobyłem tytuł laureata, ucząc się na książkach z gimnazjum i gimnazjalnym repetytorium (max. punktów na 2 etapach) Trzeba po prostu rozwiązywać dużo testów i zobaczyć, które zagadnienia się powtarzają, a wręcz zadania. Z Liceum to polecam jedynie przerobić genetykę z 1. klasy. Nie ma potrzeby uczyć się mnóstwa niepotrzebnych rzeczy, skoro to konkurs dla gimnazjum. A jedno trudniejsze zadanie przecież zawsze można odpuścić. Też poznałem jedną szaloną, która przerobiła wszystkie podręczniki z liceum na poziomie rozszerzonym, a i tak odpadła na podstawach. I tak jak na maturze, trzeba umieć udzielać odpowiedzi, tak, aby zawrzeć słowa kluczowe.
Veroniccc
Posty: 24
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:41

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Veroniccc »

No to nieźle. Ja jestem tylko finalistą z biologii. Natalija1033 skoro masz już laureata z matematyki i biologii to ja na twoim miejscu nie startowałabym drugi raz tylko wzięła się za chemię, polski, historię albo fizykę. A jeśli masz talent do języków to za angielski. Wtedy mogłabyś mieć w rekrutacji 200/200 pkt
Ja bym tak zrobiła Ale decyzja należy do ciebie
Natalija1033
Posty: 30
Rejestracja: 25 sie 2017, o 14:07

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Natalija1033 »

KJx z jakiego województwa jesteś? W śląskim biologia ma dość wysoki poziom jako konkurs U mnie w szkole były jeszcze dwie dziewczyny,które ze mną zostały laureatkami i przerobiły taką samą literaturę. Np.w niektórych województwach materiał jest ogólny-wszystko po trochu. Tutaj są szczególiki dość często. Np.pamiętam na pierwszym etapie rodzaj miękiszu w krzyżówce. Lecę po kolei a tu inna nazwa powietrznego -_-. Albo na trzecim etapie były szczególiki z ochrony środowiska (na czym się ciachnęłam). Goryczka kropkowana występuje w dwóch górskich parkach narodowych. Jakich? -_- Mam wrażenie,że o składnikach cytoszkieletu czy garbniach,alkaloidach i itp.w podręcznikach do gimnazjum nie wspomnianą. I trochę pochopnie mówisz o takich osobach szalonych". Niektórzy chcą też z tego wynieść Od przybytku głowa nie boli ~Mądry uczy się cały czas. Głupi już wszystko wie.~
Natalija1033
Posty: 30
Rejestracja: 25 sie 2017, o 14:07

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Natalija1033 »

Veroniccc Powiem ci,że tytuł finalisty to też bardzo dużo Czasami to nie ten dzień i nie te zadania Na matematykę nigdy dużo czasu nie poświęcałam i zawsze sprawiała mi przyjemność. A biologia.trochę dużo pracy w to włożyłam,więc teraz to będzie utrwalenie Chemia to po prostu nie był mój dzień / Zamierzam mieć tytuł laureata z polskiego. Liczę,że w literaturze nie wyskoczą z Sienkiewiczem czy Mickiewiczem. Konkurs z angielskiego niestety jest bardzo trudny. Pierwszy etap do przejścia, ale reszta to kosmos i maturka rozszerzona (a mój poziom aż tak wysoki nie jest). Z fizyki chcę się jakoś wykręcić, tylko nie wiem jak to zrobić Historia.hmmm sama nie wiem. Nie chcę też sobie brać za dużo na głowę, bo nie jestem robotem i odpoczynek to też dość ważna sprawa dla mózgu. Co wy na to by zrobić coś takiego jak kilka lat temu było. Czyli ktoś zadaje pytania, inni odpowiadają i itp. Wtedy człowiek uświadamia sobie nad czym musi popracować. I niektóre rzeczy można pominąć, np.większość metabolizmu, większość cykli rozwojowych, gdzyby z liceum. Nie będzie źle
kukulka333
Posty: 21
Rejestracja: 19 gru 2015, o 15:06

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: kukulka333 »

Super, że Ci się udało! Mi w tym roku (śląskie) zabrakło 1 punktu do finału a z biologii nie startowałem. Też uczę się z rozszerzonej Biologii na czasie". Tegoroczny konkurs z biologii był wg. mnie najtrudniejszy z dotychczasowych, więc tym większy twój sukces! Ile miałaś punktów na poszczególnych etapach?
kukulka333
Posty: 21
Rejestracja: 19 gru 2015, o 15:06

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: kukulka333 »

W ogóle dobry pomysł z tymi pytaniami
Veroniccc
Posty: 24
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:41

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Veroniccc »

Tak popieram, ja też bym chętnie pobawiła się w taką grę na pytania i odpowiedzi.
Ja (podkarpackie) w tamtym roku uczyłam się głównie z vademeców dla gimnazjum z grega i operonu, dużej ilości kserówek od nauczycielki, trochę w vademecum z grega dla liceum i słownika biologia. W międzyczasie zakupiłam własne nowsze vademecum z grega, bo wcześniejsze było pożyczone. Chciałabym jeszcze zdobyć Villego albo Campbella, ale cena jest . Jednak po tym co piszecie może zdecyduję się jeszcze na jakąś książkę dla liceum.
Natalija1033
Posty: 30
Rejestracja: 25 sie 2017, o 14:07

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Natalija1033 »

Na pierwszym etapie miałam 57pkt. Na drugim 52pkt (Zrobiłam kilka błędów,ale mimo to się udało). Na trzecim 55pkt.(wyłożyłam się tylko na ochronie środowiska,bo dali takie szczególiki,że masakra) Ogólnie na trzecim etapie tylko jedna miała 56pkt.(pierwszoklasistka) więc gratki dla niej, a mimo to nie jest zwolniona, bo zaswiadczenie jest ważne dwa lata /// Z drugiej klasy było tylko 2 laureatów a były lata co było mnóstwo. U mnie w szkole było w jednym roku 12 laureatów z biologii! Z jakiej jesteś delegatury? Ja podlegam pod Częstochowę
Natalija1033
Posty: 30
Rejestracja: 25 sie 2017, o 14:07

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Natalija1033 »

Kukulka333 idziesz na coś jeszcze?
kukulka333
Posty: 21
Rejestracja: 19 gru 2015, o 15:06

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: kukulka333 »

Tak, idę na chemię i angielski. Podlegam pod Katowice
Natalija1033
Posty: 30
Rejestracja: 25 sie 2017, o 14:07

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Natalija1033 »

Z czego się przygotowujesz się do angielskiego?
kukulka333
Posty: 21
Rejestracja: 19 gru 2015, o 15:06

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: kukulka333 »

Nie przygotowuję się. Mój angielski jest na poziomie mniej więcej rozszerzonej matury lub trochę ponad bo po prostu używam go na codzień, oglądam filmy, czytam książki - wszystko w języku angielskim, więc po tylu latach zaznajamiania się z nim wiem, że mogę po prostu sobie pójść i spróbować a jak się nie uda to przecież się nic nie stanie. Mam książkę do z Pearsona do FCE, tę złotą, czasami sobie coś porobię z tej książki ale raczej się nie przygotowuję (swoją drogą 200 złotych za książkę z ćwiczeniami to jakiś żart, tak samo jak z Biologią - 300 złotych. Ma ktoś atlasy Prometeusz i jest w stanie powiedzieć, czy warto kupić?)
Natalija1033
Posty: 30
Rejestracja: 25 sie 2017, o 14:07

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Natalija1033 »

Wow. Gratuluję poziomu z angielskiego Ja będę startować i mam zrobioną książkę z matury podstawowej z Oxford. Pewnie nie wyjdzie, bo to trochę za mało. Ps Chodzisz do szkoły dwujęzycznej?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości