Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Anilaja
Posty: 14
Rejestracja: 27 lis 2017, o 16:08

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Anilaja »

O ile dobrze pamiętem, rok temu w finale było 50 osób, a nieco ponad 30 zostało laureatami. W mojej opinii test nie był wtedy trudny, jak na poziom województwa, oczywiście.
Pamiętam, jeszcze z podstawówki, że raz w finale z matematyki były 22 osoby i tylko jedna nie zdobyła najważniejszego tytułu. Oby historia się powtórzyła i żebym to ja nie była tym pechowcem!
Ale jestem dobrej myśli.
Mysz256
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2017, o 16:32

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Mysz256 »

Ja skupiłam się na gazetkach (pomorskie) i miałam 90% - Robert, serio, jak masz w domu te numery i przejrzysz je parę razy, to o ile nie spytają o te dziwne nazwy łacińskie, to da się odpowiedzieć na wszystkie pytania z nich.
Zrobiłam jakieś fiszki na cram, jak ktoś chce to mogę podać nazwę konta (są rośliny inwazyjne, o ile pamiętam to miałam jeszcze to o owadach wyżerających nam mieszkania z gazetki - może żaden majstersztyk, ale jakaś baza jest)
I szczerze Wam powiem, że chociaż biologię bardzo lubię i to od dziecka, to już na tym etapie jestem cholernie zmęczona i chcę już być po". Najlepiej nie traktować tego konkursu jako być albo nie być", bo to w sumie tylko konkurs, zszargane nerwy naprawia się nieco dłużej niż no, zawód wynikiem. Więc luzik, będzie dobrze.
I ogólnie to Wam gratuluję
Robert, jeszcze jedno - chcę być pewna - w zakresie konkursu z pomorskiego nie ma ewolucji, prawda? Null, w ogóle?
RoberTo2002

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: RoberTo2002 »

Nie ma ewolucji,wogle.Musisz mieć bardzo dobrą pamięć,ja te artykuły przeczytałem parę razy i jakoś do głowy mi nie weszły Teraz robię notatki i powtarzam.A wogle to skąd sie będziesz uczyc biotechnologii ? Ja zakupiłem podręcznik do liceum zakres podstawowy i stamtąd sie uczę, co prawda nie wymagają wszystkiego z biotechnologii,co jest tam zawarte.
RoberTo2002

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: RoberTo2002 »

Pa. Gratuluję Wam przejścia do III etapu,trzymam kciuki,aby każdy osiągnął to,co chce !
Mysz256
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2017, o 16:32

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Mysz256 »

Pozyczylam od ziomka z 1 klasy LO podręcznik Biologia na czasie zakres podstawowy i karty pracy do niego (jest na matfizie to zgodził się bez żalu)
Stare repetytorium dla gimnazjum (osobne dla biologii) z operonu tez mialo dział biotechnologia".
No i e-podręczniki

Uczysz się z jakichś książek ponad program"? Oprócz tej do 1 LO?
RoberTo2002

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: RoberTo2002 »

Możliwe,że jeszcze przejrzę pare tematów z biotechnologii z zakresu rozszerzonego - np. Biotechnologia w medycynie (bo jest w regulaminie podane jakich konkretnie tematów trzeba sie nauczyć),ale wkuwać tego raczej nie będę.Też zobaczę,co jest napisane w repetytorium maturalnym,bo kiedyś dostałem jedno z omegi chyba.
Organizatorzy w regulaminie podali również jakąś stronę o biotechnologii,więc z pewnością z niej również będę się uczyć .
Ps. Podczas przygotowań do konkursu robiłem zadania.
Nasi organizatorzy kopiują zadania stąd,wiec warto je przejrzeć
Natalija1033
Posty: 30
Rejestracja: 25 sie 2017, o 14:07

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Natalija1033 »

Biotechnologia jest super Rok temu na wojewódzkim miałam w wymaganiach,ale nie dali żadnego zadania / Jest to dość ciekawe i nowe") W tym roku nam to zamienili na rzecz ewolucji /
Mysz256
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2017, o 16:32

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Mysz256 »

No w tym roku nam zamienili ewolucję na biotechnologię i rzeczywiście nawet czyta się o tym przyjemniej, eh
Veroniccc
Posty: 24
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:41

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Veroniccc »

Cześć
Jak Wam idzie nauka czy jesteście już po? Macie w planach jeszcze jakieś konkursy w tym roku? No i jak przygotowania do egzaminu gimnazjalnego?
Mikkello
Posty: 18
Rejestracja: 2 lip 2017, o 13:48

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Mikkello »

Dzisiaj zacznę człowieka
I pouczę się chemii organicznej bo tak jakby wojewódzki to prawie tylko organiczna, a ja jej w ogóle nie umiem
Mysz256
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2017, o 16:32

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Mysz256 »

Mam 4 finały
XD
Gimnazjalny to dla mnie odległa przyszłość, bardziej czuję się jakbym kuła do matury, prawie nie odpoczęłam w te ferie, ogólnie porażka

Luz, też nie umiem organicznej
Jak patrzę na tematy o estrach to aż mnie cofa momentami xd
Mikkello
Posty: 18
Rejestracja: 2 lip 2017, o 13:48

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Mikkello »

Ja mam 3 finały
W ogóle wstyd, bo z matmy się nie dostałem na 3 etap, a nawet w 1 klasie się dostałem na wojewódzki
Ale mam już lauerata, więc mi nie robi różnicy.
Natalija1033
Posty: 30
Rejestracja: 25 sie 2017, o 14:07

Re: Konkurs kuratoryjny 2017/2018

Post autor: Natalija1033 »

Mikkalo wiem co czujesz Też mam 3 tytuły mimo,że w 1 i 2 klasie byłam na finałach. Trochę to odchorowałam i nadal jest mi z tego powodu smutno / Po prostu nie miałam w danej chwili pomysłu, a po powrocie do domu na lajciku je rozwiązałam /Ale mam ważne zwolnienie i to jest najważniejsze Teraz się skupiam na polskim. Przeszłam do 3 z chemii i biologii, ale z nich już jestem zwolniona, więc jest łatwiej, bo tylko powtarzam i dokładam rzeczy, a nie uczę się od nowa. A ty z czego przeszedłeś?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości