Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Antygona123
Posty: 28
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 16:00

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Antygona123 »

Ja też mam zamiar iść na bio-cem do liceum) a potem studia medyczne! Na pewno pani od chemii przygotowuje do wszystkich konkursów( czy to kuratoryjnych czy ogólnopolskich). Pani od biologii w ogóle nie przygotowuje tylko na etapie rejonowym i wojewódzkim

lejker: tutaj masz stronę Kuratorium Oświaty w Łodzi i tutaj jest cały regulamin i testy z eliminacji rejonowych i wojewódzkich

Zadawanie sobie pytań jest jest głupim pomysłem nawet! Jestem jak najbardziej na tak) Kto pierwszy zadaje pytanie?


PS: u mnie kolega w szkole o rok starszy jest laureatem konkursu z chemii i nie pisze egzaminu z części przyrodniczo-matematycznej
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Calvino »

Cześć!
Jestem obecnie w 3 gimnazjum i w tym roku startowałem w konkursie z biologii .Do finalisty zabrakło mi 2 pkt.(to jest okropne).
Jestem z województwa małopolskiego i na szkolnym zawsze jest materiał z całych trzech lat , a na kolejnych już tylko wybrane tematy.
Ze swojego doświadczenia wiem że książki z nowej ery są najlepsze , jest w nich najwięcej informacji.I miałem wrażenie że właśnie pod ten podręcznik są układane pytania .
Antygona123
Posty: 28
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 16:00

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Antygona123 »

Krebse: Straszne 2 punkty i był byś laureatem! współczucia!
ja mam nową erę a korzystałeś z Vademecum? i z jakich książek jeszcze się uczyłeś?

Naprawdę współczuję!
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Calvino »

Vademecum operon 2009-jest naprawdę fajne.Miałem też repetytorium gimnazjalisty z zielonej sowy.I to na pierwszy etap mi wystarczyło.Pamiętajcie że jesteśmy nową podstawą programową i na konkursie kuratoryjnym są często zadania na myślenie np:wyniki doświadczenia itp. itd.Zobaczcie sobie na stronę małopolskiego kuratorium i sami ocenicie czego można się spodziewać na tej olimpiadzie.

P.S.Nie polecam się uczyć z książek do liceum .Na pierwszy etap książka z nowej ery powinna wystarczyć , a na kolejne etapy będziecie mieli podaną literature, i mogą was zaskoczyć szczegóły właśnie z tych dodatkowych pozycji (tak jak mnie).ltbeczy
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: lejker22 »

Ja także stawiam na medycynę! A czy się uda? Zobaczymy. Miejmy nadzieję, że tak.
A co do tych pytań to, kto co ma. Ale niech wam będzie, tak na dobry początek, raczej łatwe pytanko: Jakie królestwa (zwierzęta, rośliny, itp.) są heterotroficzne? Jedynie heterotroficzne, nie chodzi mi o takie, które zarówno hetero jak i autotroficzne
Mam nadzieję, że zrozumieliście [być może niezrozumiale zadane] przeze mnie pytanie, które po pierwsze sprawdza umiejętność rozpoznawania królestw, które są heterotrofami, a które autotrofami, a po drugie sprawdza to, czy w ogóle kojarzycie takie pojęcia
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: lejker22 »

Krebse pisze:Cześć!
Jestem obecnie w 3 gimnazjum i w tym roku startowałem w konkursie z biologii .Do finalisty zabrakło mi 2 pkt.(to jest okropne).
Jestem z województwa małopolskiego i na szkolnym zawsze jest materiał z całych trzech lat , a na kolejnych już tylko wybrane tematy.
Ze swojego doświadczenia wiem że książki z nowej ery są najlepsze , jest w nich najwięcej informacji.I miałem wrażenie że właśnie pod ten podręcznik są układane pytania .
I tak daleko ci się udało zajść ) Chodziłeś na jakieś kółko biologiczne/ miałeś organizowane zajęcia przez nauczyciela przygotowujące?

Ojejku, z tego co tutaj widzę nikt nie ma tych książek co ja. Sama nie wiem co sądzić o tym WSiP
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: lejker22 »

W sumie to może i masz rację z tymi książkami do liceum bo w sumie jest to etap szkolny, więc obejmuje głównie materiał przerabiany w szkole, W GIMNAZJUM. Może jakieś szczegóły to tak, chociaż teraz to już nie wiem. Jeszcze poproszę o radę moją nauczycielkę, bo dzisiaj nie udało mi się z nią porozmawiać.
I pytanie do Krebse: Czy poszerzałeś jeszcze jakoś ten materiał opanowany w szkole poza Vademecum i Repetytorium. Chodzi mi głównie o to czy czytałeś jakieś dodatkowe informacje, jakieś książki, może jakieś filmy?
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Calvino »

Przez wakacje dokładnie opanowałem szkolne podręczniki potem to vademecum i repetytorium.Korzystałem jeszcze z atlasu anatomicznego , ponieważ tematem konkursu była anatomia i moja ulubiona genetyka.

Jeśli mogę odpowiedzieć na twoje pytanie to heterotroficzne są tylko (królestwo zwierząt i grzybów.)
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: lejker22 »

Ooo ja uwielbiam anatomię, a co do genetyki się jeszcze nie będę wypowiadać, bo nie miałam mam nadzieję, że także mi się spodoba
no ja właśnie podręczniki do gimnazjum do 1 i 2 klasy postaram się przed wakacjami, do 3 zaś na wakacjach, dodatkowo jeszcze właśnie Vademecum No ja anatomię także posiadam, więc na pewno skorzystam. Ogólnie ostatnio, gdy patrzyłam te konkursy, widziałam tam wiele pytań z anatomii, których nie miałam w mojej książce, a były w anatomii.
Odpowiedź jak najbardziej prawidłowa )
Zadawajcie pytania
Awatar użytkownika
Calvino
Posty: 220
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:45

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Calvino »

Opisz zjawisko fototropizmu i podaj czynniki konieczne do jego wystąpienia.(Specjalnie wybrałem 1 klasę)
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: lejker22 »

Ogólnie nazwa fototropizm kojarzy mi się z reakcją jakiegoś tam organizmu na światło, jednak nie wiem czy to dobra myśl Raczej nie miałam nic o tym w szkole, ale słyszałam (czytałam). A czynniki ? Szczerze to nie wiem D Mam nadzieję, iż poznam wkrótce poprawną odpowiedź
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: lejker22 »

No niech będzie, chyba to jest łatwe pytanie, ale na pewno takie potrzebne. No więc: Jak się nazywa ściana komórkowa roślin/bakterii/grzybów
lejker22
Posty: 1422
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 15:14

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: lejker22 »

Czy tam z czego jest zbudowana *
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości