Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

Dołączam się do pytania. Ja nie mam żadnych, zawiodłam się na poprzednim sposobie uczenia i w tym roku zamierzam nie popełnić tego błędu.

Szczerze, już się rozleniwiłam i nie wiem, jak sobie poradzę
lonely01
Posty: 382
Rejestracja: 26 maja 2012, o 12:52

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lonely01 »

No właśnie o to chodzi, że trzeba umieć wstrzelić się w klucz. Doskonale widać to na moim przykładzie, jak i mojego kolegi - jemu też zabrakło punktu, odjęto mu bo *napisał za dużo i zbyt szczegółowo*.
Wiedzę można mieć, ale nie mamy wpływu na czynniki zewnętrzne. Ja się w ogóle nie spodziewałam, że się tak rozchoruję dzień przed konkursem. A i tak dużo osiągnęłam.

Ja na początek po prostu sobie czytam, robię notatki z najważniejszych rzeczy. Jak są jakieś trudne schematy, np. teraz robię akurat biochemię, to notatki, które robię sobie takie proste, łatwe do zrozumienia i konkretne.
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

Dzięki, skorzystam Mi też punktu zabrakło, chyba coś sformułowałam inaczej niż w kluczu.

Trzymam w tym roku kciuki za ciebie Musi się nam wszystkim udać
tommyhitch
Posty: 3
Rejestracja: 12 cze 2013, o 20:21

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: tommyhitch »

Żeby ta wiedza szybko wchodziła, to zniósłbym wszystkie czynniki zewnętrzne
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

tommyhitch pisze:Żeby ta wiedza szybko wchodziła, to zniósłbym wszystkie czynniki zewnętrzne
Ja też . wytrzymałabym chyba wszystko
Ernestoo
Posty: 222
Rejestracja: 20 lip 2013, o 10:45

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: Ernestoo »

Idę obecnie do III gimnazjum i w tym roku byłem już laureatem z geografii i finalistą z chemii i historii. Zamierzam oczywiście poprawić się z chemii i historii, a także wziąć udział w biologii, fizyce i matematyce - i szczerze mówiąc liczę na wiele. Powodzenia wszystkim biorącym udział w nadchodzącym roku szkolnym!
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

Ernestoo pisze:Idę obecnie do III gimnazjum i w tym roku byłem już laureatem z geografii i finalistą z chemii i historii. Zamierzam oczywiście poprawić się z chemii i historii, a także wziąć udział w biologii, fizyce i matematyce - i szczerze mówiąc liczę na wiele. Powodzenia wszystkim biorącym udział w nadchodzącym roku szkolnym!
Jeej, szacunek Życzę szczęścia - mi zależy tylko na laureacie z biologii, z resztą niech się dzieje co chce
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

Dzisiaj się zabieram za tkanki roślinne, takie tam powtórzenie

Szkoda, że nie jest jak w poprzednim roku. były konferencje, rozmowy na temat nauki, porady, wsparcie. W tym roku, niestety mało osób. Mam nadzieję, że zbierzemy się wszyscy we wrześniu.
alicja2551
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2013, o 11:28

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: alicja2551 »

Hej, ja też jestem w trakcie przygotowań do konkursu, jestem z województwa mazowieckiego, ale wie może ktoś gdzie znajdę testy z poprzednich lat? Bo na stronie kuratorium nie ma absolutnie nic, tylko link do obecych tematów i wymagań (z resztą chyba najgłupszych- roślinki). i jeszcze jedno, ja nigdy nie brałam udziału w żadnym kuratoryjnym, więc może mi doradzicie jakie podręczniki kupić? Mam już nową erę (1-3 gimnazjum) oraz operon dla liceum i biologię campbell (trochę trudna ale do wytrzymania). coś jeszcze powinnam dokupić?
Awatar użytkownika
Dragi
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 12:46

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: Dragi »

Hej ( jestem tu nowa, więc witam wszystkich tak przy okazji )
Startuje w tym roku po raz pierwszy z biologii. W sumie jeszcze nie byłam na żadnym konkursie.
Też myślę, że fajnie by było utworzyć taka grupe wsparcia =)
Tak przy okazji z czego się w tym roku uczycie, bo ja jak na razie mam tylko moje podręczniki Puls Życia i nw co jeszcze się przyda.
MrsBiology
Posty: 425
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 20:38

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: MrsBiology »

Hej, Boże, jak dawno mnie tu nie było.
Niestety w zeszłym roku brakło mi jednego punktu i nie przeszłam do trzeciego etapu Jestem w trzeciej klasie gimnazjum, więc to moja ostatnia szansa na zostanie laureatem Jestem optymistycznie nastawiona i mam nadzieję, że się uda, bo naprawdę chcę nie musieć stresować się egzaminami, progiem punktowym i tak dalej
Życzę nam wszystkim powodzenia
W Kielcach pierwszy etap już 14 listopada!
PS. lonely01, MniamMniam, lidzik, jak miło was widzieć
Awatar użytkownika
Dragi
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 12:46

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: Dragi »

MrsBiology w Małopolsce pierwszy etap jest już 18 października, co za niesprawiedliwość
Powodzenia
Ernestoo
Posty: 222
Rejestracja: 20 lip 2013, o 10:45

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: Ernestoo »

Widzę, że MrsBiology też ze świętokrzyskiego. Witaj.
pierwszy etap jest już 18 października
To naprawdę bardzo wcześnie i jak dla mnie nie do końca wygodnie. Jak mówiła MrsBiology u nas miesiąc później, a rok temu biologia była nawet później, pod koniec listopada (mimo, że była PIERWSZYM konkursem).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości