Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Erytropoetyna
Posty: 41
Rejestracja: 18 lip 2012, o 17:51

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: Erytropoetyna »

Ja korzystałam z kilku książek. Podstawowa pozycja to biologia Villeego. Dodatkowo miałam książki z Operonu i z PWN-u. Niestety zbyt późno trafiłam na książki Danowskiego i chyba to było przyczyną mojej zguby
Jeśli chodzi o chemię, to polecam podręczniki Operonu i zbiory Witowskiego. Książki Witowskiego są dobre zarówno jeśli chodzi o chemię, jak i o biologię.




„Wariatem jest ten, kto ma się za całkowicie normalnego, a za nienormalnych uważa całą resztę.”
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: Passiflora »

Ja polecam książkę Ewy Pyłki-Gutowskiej Biologia w pytaniach i odpowiedziach".

Awatar użytkownika
agape
Posty: 155
Rejestracja: 10 lip 2009, o 15:45

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: agape »

Mam doo sprzedania WITOWSKIEGO z biologii i z chemii - polecam! Robiłam te testy i udało mi sie poprawić mature myślę, że zadania są podobnie układane do tych maturalnych. dużo bardziej mi się przydał Witowski niż testy z operonu, medyka itd, które robiłam rok wcześniej.
Cena do uzgodnienia
Awatar użytkownika
Chance
Posty: 17
Rejestracja: 1 sie 2012, o 13:07

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: Chance »

Maturę zdałam bardzo dobrze, gdybym chciała, to dostałabym się na lekarski, ale świadomie wybrałam farmację. No i chcę się oczywiście podzielić moimi doświadczeniami, bo sama miałam problem z doborem książek.

BIOLOGIA:
-Standardowo podręczniki Operon- najlepiej do mnie trafiały. Jedyne, co mnie w nich niestety bardzo denerwowało to porozrzucana fizjologia roślin i wg mnie dość beznadziejnie opracowany człowiek. Fizjologię miałam opracowaną w zeszycie, więc z niego się uczyłam. Za to człowiek był mistrzowsko opracowany w książkach Biologia z Tangramem. Z tej serii korzystałam również przy genetyce, bardzo przyjemne schematy, rysunki, wiedza łatwiej trafia do ucznia.
-Nie polecam Vademecum Operonu, wydałam na nie dużo kasy, a nie skorzystałam prawie wcale.
-Sporo korzystałam również z Biologii od A do Z i zachęcam do zapoznania się z nią, warta uwagi.
-Biologia Witowskiego moim zdaniem to lepszy wynalazek, niż opasły tom wydawnictwa Medyk, który jest jakże popularny. W Witowskim znajdziemy zadania z poprzednich matur, ale także z egz. wstępnych. Mnie Medyk się nie podobał.
-Pakiety zadań OMEGA- to są prawdziwe korby, nie raz zastanawiałam się, co autor miał na myśli, ale coś tam z nich jednak wyniosłam.
-Z Villeego nie korzystałam, choć dumnie patrzy na mnie z regału)

CHEMIA:
Jako, że chemia ostatnio zaskakuje maturzystów, to ciężko o dobrą pozycję.
-Witowski: podstawa. Ale od Witowskiego dopiero zaczyna się zabawa z chemią. Witowski uczy schematów, pozwala znacznie przyspieszyć tempo rozwiązywania zadań, ale niestety nie uczy nieszablonowego myślenia. Tak samo jest z Pazdro: to również podstawa.
-Maturalnie, że zdasz, znajdziecie tutaj zadania, które mogą przysporzyć trudności naprawdę wprawionemu chemikowi.
-Zbiór Operonu moja korepetytorka posiada jakiś stary zbiór (nowe są inne), który jest obłędny, jeśli chodzi o chemię organiczną. Każdy, kto ma z nią styczność wie, że to praktycznie pamięciówka. Setki zadań z tego zbiorku umożliwiają zapamiętanie wielu reakcji, wzorów, sprawne posługiwanie się nazewnictwem.
-Warto poszukać też zbioru Beaty Ostrowskiej

Ja mam tą przewagę, że mam trzy przecudowne zeszyty z korków, wszystko wykolorowane, uschematyzowane. Nie jestem w stanie polecić jakiejkolwiek książki do nauki chemii. Ja uczyłam się z zeszytów. Nowa Era jest po prostu beznadziejna, Rożak to totalne dno, w którym sama odnalazłam kilkadziesiąt błędów. Najlepiej wypada Operon, ale tylko jeśli chodzi o niektóre działy.

W Internecie dostępne są arkusze z poprzednich lat. Polecam serdecznie również materiały ćwiczeniowe z Poznania, Gdańska, próbne matury Operonu, Witowskiego, Zamkoru. Warto poszukać arkuszy z czerwca/sierpnia. Gdy się lepiej poszuka, można też znaleźć zadania z konkursów o indeks na wyższe uczelnie. Jeśli mam być szczera to właśnie zadania z konkursów przesunęły moje myślenie na wyższy poziom.)
orbital
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2012, o 00:37

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: orbital »

Ktoś może mógłby napisać coś na temat zbioru ćwiczeń pakiety zadań Barbary Bukały wydawnictwa Omega?
Chodzi mi konkretnie o to czy to nie są te same pytania, co są na końcu poszczególnych rozdziałów w podręcznikach tej serii.
Od razu zaznaczam, że czytałem poprzednie posty, ale zdecydowana większość dotyczyła testów omegi, a mnie interesują pakiety zadań.
Czy jak mam testy to warto się zaopatrzyć w te pakiety też?
1.jpg
dobrzeci
Posty: 43
Rejestracja: 8 sie 2012, o 08:23

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: dobrzeci »

Witam, mam pytanie w sprawie książki do chemii:
nowa matura -Chemia
wyd: Park Edukacja Nauka bez tajemnic
orientuje się ktoś może , wypowie się czy ta książka jest dobra? Czy zawiera błędy ? Czy zawiera najważniejsze informacje?:) Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję
dfagdfagdfgadfgdf

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: dfagdfagdfgadfgdf »

ma ktos te nowe zbiory witowskiego?
ja mam zbior z 2009 roku i zastanawiam sie czy warto kupic te nowe
tez sa takie schematyczne zadania jak w poprzednich
Carolinee
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2012, o 18:32

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: Carolinee »

Jeżeli chodzi o biologię to polecam :
- wszystkie tomy WSIPU (niczego nie brakuje, wszystko dokładnie opisane w stylu dobrego wykładu)
- Fizjologia organizmów z elementami anatomii człowieka, Pawła Hosera
- zbiory zadań Witowskiego
- 3 cześć Operonu genetyka

co do chemii :
- zbiory zadań Witowskiego
- nieśmiertelny zbiór zadań Krzysztofa Pazdro
- zbiory zadań z ZamKoru (zadania na poziomie maturalnym, nie ma oczywistych zadań)

Vademecum z Operonu jest dosłownie na tydzień przed maturą by tylko spojrzeć na tablice, poprzypominać sobie najważniejsze informację. Natomiast nauka z niego w ogóle nie ma sensu, na początku nauki polecam dobrze opanować materiał i trudniejsze zagadnienia by na końcu wyłącznie podeprzeć się zlepkiem wiadomości
puryna
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:15

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: puryna »

Witam!
Mam do sprzedanie dwa zbiory zadań z chemii Witowskiego (2002-2011) oraz Bukałę dziewięć podręczników
Osobiście bardzo polecam zarówno zbiory, jak i książki pani Bukały, dzięki nim dostałam się na wymarzoną analitykę medyczną
Cena do uzgodnienia, nie wezmę dużo
Pisać na pv lub na gg 10631733
Pozdrawiam!
mila1305
Posty: 317
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:11

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: mila1305 »

puryna, to zły wątek na sprzedaż ksiazek
Awatar użytkownika
qbaa
Posty: 122
Rejestracja: 29 maja 2012, o 08:55

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: qbaa »

Która z książek na poziomie rozszerzonym jest bardziej przystępna: biologia z PWN czy WSiP?
RAINB0W
Posty: 137
Rejestracja: 29 lip 2012, o 16:45

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: RAINB0W »

qbaa
jak dla mnie PWN, rzeczowo, treściwie i zrozumiale.
Awatar użytkownika
smile22
Posty: 269
Rejestracja: 12 lip 2012, o 14:02

Re: Konkurs: Wybieramy najlepszą książkę, podręcznik, zbiór zada

Post autor: smile22 »

qbaa, wg mnie PWN lepszy.
Ale czy Tobie będzie odpowiadał? Najlepiej byłoby jak byś mógł sam porównać obie pozycje i wybrać, która jest przystępniejsza.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości