Kontrakt z MON na Lekarsko Wojskowym w Łodzi

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
siekkrzy
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2014, o 16:14

Kontrakt z MON na Lekarsko Wojskowym w Łodzi

Post autor: siekkrzy »

Witam, szukałem na forum i nie mogłem znaleźć odpowiednich informacji więc liczę że znajdzie się ktoś kto rozwieje moje wątpliwości
Chodzi o ten kontrakt, słyszałem że trwa 12 lat. Ale jakie są jego konsekwencje? Pracuję w wojsku te 12 lat? W komisji uzupełnień pewien wojskowy powiedział mi że po skończeniu studiów przez 2 lata muszę pracować czynnie jako wojskowy, potem mogę odejść do rezerwy i pracować w cywilu. Wie ktoś coś na ten temat? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi
Bufek
Posty: 19
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 12:12

Re: Kontrakt z MON na Lekarsko Wojskowym w Łodzi

Post autor: Bufek »

W WKU chyba sami do końca nie wiedzą co i jak
Podpisujesz kontrakt, z którego wynika, że musisz odpracować w wojsku 2x tyle ile studiowałeś. Teraz medycyna trwa 5 lat, więc odbębnić musisz 10 lat w wojsku.
Możesz rzecz jasna nie pracować w tym wojsku w ogóle, ale wtedy musisz oddać pieniądze w kwocie, którą masz zapisaną w kontrakcie (a nie jest to mała kwota).
Całą resztę masz opisaną w innym temacie, ale w tym dziale
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Kontrakt z MON na Lekarsko Wojskowym w Łodzi

Post autor: randomlogin »

Bufek pisze:Teraz medycyna trwa 5 lat
Na milosc boska - nie. Nie wiem co jest napisane w kontrakcie, i jesli jest napisane 10 lat no to 10 lat, ale jesli jest napisane 2x czas studiow to przykro mi, ale studia trwaja 12 semestrow, 6 lat. Tak samo jak (wzglednie) zawsze.
Bufek
Posty: 19
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 12:12

Re: Kontrakt z MON na Lekarsko Wojskowym w Łodzi

Post autor: Bufek »

randomlogin pisze:
Bufek pisze:Teraz medycyna trwa 5 lat
Na milosc boska - nie. Nie wiem co jest napisane w kontrakcie, i jesli jest napisane 10 lat no to 10 lat, ale jesli jest napisane 2x czas studiow to przykro mi, ale studia trwaja 12 semestrow, 6 lat. Tak samo jak (wzglednie) zawsze.
Faktem jest, że trochę się pozmieniało i nie wszystko jest do końca jasne.
Kontraktu żadnego nie podpisywałem, więc nie wiem jak jest dokładnie sformułowany.
W każdym razie 10 czy tam 12 lat trzeba w woju odpracować i nie ma zmiłuj
siekkrzy
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2014, o 16:14

Re: Kontrakt z MON na Lekarsko Wojskowym w Łodzi

Post autor: siekkrzy »

A wiecie na czym polega to odpracowanie? Czy taki żołnierz może od razu odejść do rezerwy? Chodzi o to że nie jest fajną perspektywą być odesłanym gdzieś do Zabrza ( z całym szacunkiem dla tego miasta) z dala od domu
W WKU dowiedziałem się że mam obowiązkowej, czynnej służby odbyć 2 lata, a potem rezerwa, z kolei jak dzwoniłem do Wrocławia to sami nie wiedzieli ( we Wrocławiu jest ich centrala")
Bufek
Posty: 19
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 12:12

Re: Kontrakt z MON na Lekarsko Wojskowym w Łodzi

Post autor: Bufek »

Nie pójdziesz do rezerwy. Skoro wojsku inwestuje w Ciebie tyle pieniędzy coś chcą z Ciebie mieć

Odpracowanie polega na tym, że wysyłają Cię do jakiejś JW (do Zabrza raczej nie trafisz, bo w Zabrzu JW chyba nie ma, ale jest w Gliwicach czy Tarnowskich Górach ) i pracujesz jako lekarz w JW
Ewentualnie w trakcie sobie Ciebie gdzieś przerzucą jeśli będą mieli taką potrzebę (czyt. widzimisię )

Przeczytaj dokładnie drugi temat, który tutaj jest na temat studiów z ramienia MON - po przeczytaniu tego powinieneś wszystko wiedzieć
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Kontrakt z MON na Lekarsko Wojskowym w Łodzi

Post autor: Ziomek123 »

Bufek pisze:Teraz medycyna trwa 5 lat
Po raz setny: studia na kierunku lekarskim trwają 6 lat (i trwały zresztą też). To co jest zmienione to fakt, że po studiach i zdanym LEKu (osoby, które zaczęły w 2012r. i wzwyż) dostają prawo wykonywania zawodu i są lekarzami, natomiast ci co wcześniej zaczęli (2011 i wcześniej) mają 6 lat studiów, staż, LEP/LEK i dopiero dostają pełne prawo wykonywania zawodu (na stażu jest ono ograniczone).

Radzę nauczyć się szukać informacji z dobrych źródeł, przyda się na studiach, pod warunkiem dostania się na nie.
siekkrzy pisze:A wiecie na czym polega to odpracowanie?
Jest pełno tematów, gdzie sami absolwenci MONowego wojleku się wypowiadają, poszukaj na forum.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości