Korupcja w rekrutacji na uczelnie.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Biogen
Posty: 44
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 19:49

Korupcja w rekrutacji na uczelnie.

Post autor: Biogen »

Jak obecnie wygląda rekrutacja na studia za kulisami? Czy można wskazać palcem, że do tej właśnie uczelni można bez problemu się dostać, jeżeli da się łapówkę?

Napiszcie, które placówki znajdują się w kręgu podejżeń. Nie brońcie własnej szkoły, bądźcie bezstronni. Może znacie kogoś kto dał łapówkę?
dr.kicia
Posty: 43
Rejestracja: 8 maja 2006, o 14:24

Re: Korupcja w rekrutacji na uczelnie.

Post autor: dr.kicia »

Biogen pisze:Jak obecnie wygląda rekrutacja na studia za kulisami? Czy można wskazać palcem, że do tej właśnie uczelni można bez problemu się dostać, jeżeli da się łapówkę?

Napiszcie, które placówki znajdują się w kręgu podejżeń. Nie brońcie własnej szkoły, bądźcie bezstronni. Może znacie kogoś kto dał łapówkę?
Biogen, mysle ze te czasy juz dawno minely, choc ludzie lubia swoje niedostanie sie usprawiedliwiac tymi ktorzy sobie wjazd na uczelnie kupili.
Matty86
Posty: 118
Rejestracja: 20 lut 2006, o 19:16

Re: Korupcja w rekrutacji na uczelnie.

Post autor: Matty86 »

Nie sądzę aby łapownictwo w tym przypadku było powszechne, z tego co kiedyś mówiono to na AM mozna było się za 1500zł.2000zł dostać, nawet chodziła plotka że dlatego na lubelskiej AM testy wypełniano olówkiem, teraz dzieki egzaminom zewnętrznym zostały takie praktyki wg. mnie zminimalizowane.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Korupcja w rekrutacji na uczelnie.

Post autor: Guru »

zapewne nie jest juz powszechne ale jednak wystepuje
bagatha

Re: Korupcja w rekrutacji na uczelnie.

Post autor: bagatha »

brak korupcji w naszym kraju jest tak nie realny jak moj jutrzejszy lot na ksiezyc
moglabym wskazac takie osoby, ale po co? po co o tym myslec, nic z tym nie zrobicie, poza tym,ze sami nie dacie i sami nie przyjmiecie.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Korupcja w rekrutacji na uczelnie.

Post autor: Anielica88 »

jakby nie patrzec korpucja wystepuje w nasyzm karaju i to nie tylko uczelniach.w mojej szkole wystpeuje ten problem. denerwuje mnie to ale staram sie na to nie zwracac uwagii:P nauczyciele w zywe oczy potrfia sklamac a kazdy z nas wie jaka jets prawda tymbardziej gdy sie zna osoby ktore do tego sie przyczyniaja:d nie bede wytykac palcami bo to kazdego indywidlana sprawa,aczkolwiek to nie zmienia faktu iz powinii cos z tym zrobic.
Zgadzam sie z Bagatha.
pozdrawiam:)
Biogen
Posty: 44
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 19:49

Re: Korupcja w rekrutacji na uczelnie.

Post autor: Biogen »

Ale czy można wskazać uczelnie, która jast bardziej skorumpowana niż inne?
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Korupcja w rekrutacji na uczelnie.

Post autor: Anielica88 »

Nie wiem , musisz pytac kogos bardziej obytego z korupcja:)
maraj
Posty: 100
Rejestracja: 1 cze 2006, o 17:32

Re: Korupcja w rekrutacji na uczelnie.

Post autor: maraj »

Na początek uniwersytet rzeszowski. Mój kolega z klasy dał 3000zł, żeby dostać się na fizykoterapie. Olewał sobie biole i przygotowania do matury. Oprócz maturki był też konkurs swiadectw, a miał3 z bioli, matura tez nie najlepiej. Nie uczył się bo od początku LO wiedział ze sie dostanie, jego sąsiad jest dyrektorem ZOZ-u w rzeszowie (nie pisze którego)ale jakoś mu tam leci. Jeszcze nie wyleciał, ale ma czas na impry i to nie jedną tygodniowo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości