Kosmetologia - AWF Wrocław

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Awatar użytkownika
infernal_phoenix
Posty: 63
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:16

Kosmetologia - AWF Wrocław

Post autor: infernal_phoenix » 2 lip 2013, o 20:25

Hej, czy jest tu ktoś kto studiuje lub wybiera się na kosmetologię na wrocławskim AWF?
Kosmetologia jest dla mnie interesująca, no ale jak to większość maturzystów, zawsze są jakieś obawy czy wątpliwości. Jaka jest atmosfera, wykładowcy, dużo nauki? Ciężko się dostać?
Poza tym z tego co wiem narazie jest tylko licencjat, czy wiadomo już coś może czy będzie możliwość zrobienia mgr?

Laborantka
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 10:58

Re: Kosmetologia - AWF Wrocław

Post autor: Laborantka » 2 lip 2013, o 22:08

Hej, właściwie też się tam zarejestrowałam słyszałam że zajęcia są super prowadzone. Są interesujące. Wiadomo, czasem znajdzie się taki który przynudza. Często testuje się jakieś kosmetyki, robi recenzje, bada ich skład. Prowadzący nie patrzą na studentów z góry, są konkretni i znają się na tym, czego uczą. Jeśli Cię to naprawdę interesuje, dobrze będziesz się tam czuła. A co do magisterki to możesz zrobić tytuł np. na UJ w Krakowie lub w innej medycznej szkole w Poznaniu, Bydgoszczy itd.


Awatar użytkownika
infernal_phoenix
Posty: 63
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:16

Re: Kosmetologia - AWF Wrocław

Post autor: infernal_phoenix » 2 lip 2013, o 22:20

O, to fajnie, brzmi zachęcająco
Tak tak, wiem, że mgr można zrobić np. na UJ. Z tymże np. na dzień dzisiejszy nie mam możliwości wyjazdu zbytnio, a nie wiem jak to będzie wyglądać za te 3-4 lata

Awatar użytkownika
infernal_phoenix
Posty: 63
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:16

Re: Kosmetologia - AWF Wrocław

Post autor: infernal_phoenix » 6 lip 2013, o 21:31

A orientuje się może czy na kosmetologii są również jakieś zajęcia z wizażu? D Czy są raczej same takie dotyczące zabiegów, składu i otrzymywania kosmetyków itd?
I z góry mówię - nie mam kosmetologii w planach tylko po to żeby nauczyć się malować i robić tipsy

karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Kosmetologia - AWF Wrocław

Post autor: karchola » 6 lip 2013, o 22:27

Oo. Tipsy i wszystkie rzeczy zarobkowe są na dodatkowych kursach i btw tipsy są to sztuczne paznokcie używane do stylizacji, ich nauczyć się robić to możesz u jakiegoś producenta a nie na studiach. Wizaż pewnie występuje ale tak okrojony, że też jeżeli chcesz robić to dobrze to fajnie jest się doszkolić, jeżeli interesuje cie sam wizaż to lepiej wybierz roczną szkołę policealną albo do pracy i uzbieraj na profesjonalny kurs.

Awatar użytkownika
infernal_phoenix
Posty: 63
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:16

Re: Kosmetologia - AWF Wrocław

Post autor: infernal_phoenix » 7 lip 2013, o 10:37

Pisząc "nie mam kosmetologii w planach tylko po to żeby nauczyć się malować i robić tipsy" chciałam powiedzieć żeby nikt nie pomyślał, że skoro zapytałam o wizaż to wydaje mi się, że na kosmetologii uczą też robić tipsy czy coś z tych rzeczy. Kosmetologia to nie kosmetyka na studium, wiem o tym.
A przyszło mi to do głowy, bo bodajże w Cogito (ale nie jestem pewna) wyczytałam, że na kosmetologii w pewnym momencie przychodzi czas na wybranie specjalizacji i m.in. jest właśnie wizaż i stylizacja czy coś w tym rodzaju.

klal7
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2018, o 10:17

Re: Kosmetologia - AWF Wrocław

Post autor: klal7 » 10 wrz 2018, o 10:19

Błagam nie wybierajcie kosmetologi na wrocławskim awf!
Zaczynając studia byłam zachwycona uczelnią, żyłam w przekonaniu że dobrze wybrałam uczelnię. Niestety długo to nie trwało. Ta uczelnie to jedna wielka pomyłka co roku co raz bardziej nas zaskakiwała. Na moje nieszczęście jeszcze musiałam za te studia płacić… Zacznę może od wyposażenia Sali od kosmetologii: stare kosmetyki z ziaji- szczyt marzeń każdego kosmetologa, brak zaopatrzenia w podstawowe rzeczy tj. waciki kosmetyczne, zmywacze, lakiery, chusteczki (kazano nam przynosić swoje). Jeśli chodzi o zabiegi któregoś razu stwierdzono że wystarczy aby zajęcia odbywały się w sposób pokazowy (prowadzący przeprowadza zabieg na modelce studenci tylko patrzą) Bogu dzięki nasze Panie prowadzące do tego nie dopuściły. Ale opuszczając tą piękną słoneczną uczelnię (swoją drogą nie mam pojęcia za co dostała ten tytuł) wyszłam tylko z 2 szkoleniami. Warto wspomnieć o podejściu na uczelni do nas studentek kosmetologii większość prowadzących uważa nas za ‘’panie od robienia paznokci’’ więc nie liczcie na to że ktoś będzie Was tam traktował poważnie. O podwyższeniu czesnego dowiedziałyśmy się może tydzień przed jego zapłatą (a zwiększono go o 600zł) z resztą jak o wszystkich najbardziej istotnych rzeczach dla studenta. W regulaminie widnieje również możliwość przeniesienia ze studiów płatnych na zwykłe. Po wielu prośbach (ponieważ na niestacjonarnych zostało 20 i idealnie tyle było miejsc na studiach stacjonarnych) o przeniesienie grupy niestacjonarnej usłyszałyśmy prosto w twarz od władz uczelni, że oni tego nie zrobią bo oni po prostu mają z nas duże pieniądze! Na trzecim roku to chyba najbardziej zwaliło mnie z nóg czysty armagedon! Pierwszy o tym jak będą wyglądały nasze obrony dowiedziałyśmy się może jakoś 2 miesiące przed jak nie lepiej wcześniej nikt w naszej kochanej uczelni nie mógł zdecydować się jak maja wygladac nasze obrony mieszano nam w glowach raz miał być egazmin teoteryczny w formie pisemnej raz tylko obrona pracy a raz Bóg wie co jeszcze. O terminach naszych egzaminów również dowiedziałyśmy się 2 tygodnie wcześniej. Zagadnienia do obrony?! Inne uczelnie dostawały je na początku rozpoczęcia się pierwszego semestru my miesiąc przed! I na koniec hit! Rodzice ucieszeni czekają na rodanie dyplomów kupili nawet prezent i co się okazuje?! Że po zdobyciu tytułu licencjata niestety na naszej uczelnie nie wręcza się uroczyście dyplomów bo nie opłaca im się zamawiać dla studentów tylu tog! Wyjątkowa uczelnia i chyba jedyna taka w Polsce w której nie wręcza się uroczyście dyplomów studentom bo przecież po co strata pieniędzy Z całego serca błagam nie wybierajcie tej uczelni bo się zawiedziecie!

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post